Kategoriler
Markalar
Ürün Filtreleme
MEMBRAN FİLTRE SEÇENEKLERİ
24 V Pompalı Model ( Elektrikli )
Tank Litresini Değiştirmek İçin Tıklayın
Renk Seçenekleri
Ürün Özellikleri
Renk
Fiyat Aralığı
Su Arıtma Cihazları
Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 34 Ürün
Ücretsiz Kargo
%30
Yeni Nesil Su Arıtma Cihazı
%15
Pallas Su Arıtma Cihazı Fiyatı - ÜCRETSİZ KARGO
Pallas Su Arıtma Cihazı
3,490.00 TL
2,966.50 TL
Ücretsiz Kargo
%20
 Optima Su Arıtma Cihazı Lg Filtreli 6 Aşamalı

Su Arıtma Cihazı Fiyatları ( Uygun Fiyatlar , Modeller ve Yorumları

Su arıtma cihazı uygun olması nedeni ile her zaman damacana suyundan daha fazla tercih edilmektedir. temiz su içmek insanların temel ihtiyaçları arasında yer alır. Son yıllarda şehir hayatının getirdiği yeni yaşam tarzı nedeniyle su tüketimi damacana su ile sağlanmaktadır. Ancak genellikle plastik olan bu damacanalar sağlık sorunların yol açabilir.

Damacana cam olsa bile saklama, taşıma ve sipariş etme gibi sorunlar ortaya çıkar. Su arıtma cihazı tüm bu sorunlara etkin ve kalıcı çözüm sunar. İçme suyunu filtrelemeye ek olarak arıtma cihazları, tuzdan arındırma ve atık su geri dönüşümü gibi süreçlerde de kullanılabilir. Bu açıdan bakıldığında su arıtma cihazları hem evde hem de endüstride farklı kullanım alanlarına sahiptir.


Su Arıtma Cihazı Nedir?

En genel anlamıyla su arıtma cihazı, musluktan akan ve çeşitli maddeler içeren suyun arıtılarak içilebilir hale getirilmesini ifade eder. Cihazlar su tesisatı ile geçen suyu filtreleyerek musluktan temiz su akmasını sağlar. Böylelikle filtrelenen suyun herhangi bir yerde depolanması gerekmez.

Cihazlar bu arıtma işlemini yaparken özel bir filtreleme sistemi kullanır. Ters ozmos yöntemi olarak adlandırılan bu sistem, musluğu gelen sudaki kirli bileşenleri filtreler. Suyun filtrelenmeden tüketilmesi başta mide ve bağırsak sorunları olmak üzere pek çok sağlık sorununa neden olur. Bu nedenle arıtma cihazları, sağlık sorunlarından kaçınmak ve temiz su içmek için gereklidir.

Ters Ozmos Yöntemi Nedir?

Ters ozmos yöntemi, sadece su moleküllerinin geçmesine izin verecek kadar küçük gözeneklere sahip membranlar sayesinde sudaki partikülleri filtreler. Membran, kısmi geçici özelliğe sahiptir. Böylelikle istenmeyen büyük partiküller ve moleküller membrana takılarak filtrelenir.

Bu süreçte ozmos basıncını aşacak şekilde ters basınç uygulanır. Böylelikle suda bulunan istenmeyen moleküller ve partiküller, yarı geçirgen membranın basınçlı tarafında tutulur. Su arıtma sistemleribu yöntemi kullanarak suyu filtreler ve içilebilir hale getirir. Filtreleme işlemi sırasında cihazlar özel birkaç aşamalı filtreler kullanır.

 

Su Arıtma Cihazı Seçerken Nelere dikkat etmeliyiz?

Cihaz seçimi yapılırken birçok faktör dikkate alınır. Bu faktörlerden en önemlisi ise su arıtma cihazlarının fiyatı olarak karşımıza çıkar. Farklı markalar ve modeller farklı fiyatlara sahip olur. Genellikle arıtma cihazının filtre sayısı arttıkça fiyatı da artmaktadır. Ayrıca su arıtıma cihazlarının modelleri de fiyatların artmasına ya da azalmasına neden olabilir.

Doğru arıtma cihazını seçmek için kullanım ihtiyaçlarının belirlenmesi gerekir. Ofis ve iş yeri kullanımı için ofis tipi su arıtma cihazları tercih edilirken ev kullanımında tezgah altı cihaz modelleri tercih edilebilir. Tezgah altı modeller, tezgahın üzerinde yer kaplamayacak şekilde lavabonun altında bulunan dolaba yerleştirilebilir. Böylelikle mutfak kullanım alanından feragat etmeden temiz su içmek mümkün olur. Mineralleri öldürmeyen su arıtma cihazı ile yüksek kaliteli su içebilirsiniz. 

 

Arıtma Cihazı Kurulumu ilk kullanımı

Cihazla birlikte verilen kullanım kılavuzu takip edilerek kolaylıkla gerçekleştirilir. Kurulumu kendiniz yapabileceğiniz gibi yetkili servisten de montaj hizmeti alabilirsiniz. Kurulum sırasında cihazın kullanım kılavuzuna verilen talimatların izlenmesi ve filtrelerin doğru sıra ile kurulması gerekir. Montaj işleminin ardından, cihazdan çıkan suyun test edilmesi gerekir.

 

Cihazdaki Filtreler Nasıl Seçilir?

Su arıtma cihazı filtre nasıl seçilir ? hangi filtre daha sağlıklıdır arıtma filtresi fiyatları neler dir ? Artıma cihazları farklı sayışa filtreye sahip olabilir. Örneğin 5 aşamalı arıtma cihazı beş adet filtreye sahiptir. Bunun yanı sıra 7 aşamalı, 8 aşamalı ve 9 aşamalı arıtma cihazları seçenekleri de bulunur. Aşama sayısı aslında cihazda bulunan filtre sayısını gösterir.

Genellikle tüm arıtma cihazlarında sediment filtresi, aktif karbon filtresi ve blok karbon filtresi bulunur. Bunun yanı sıra son karbon filtresi, ters ozmos membran gibi diğer arıtma cihazı filtre seçenekleri de mevcuttur. Filtre seçimi yapılırken satın almayı düşündüğünüz arıtma cihazı modeline göre karar verebilirsiniz. Mineralleri öldürmeyen cihazları tercih edebilirsiniz.

Birçok yedek filtre modeli, cihazın aşama sayısına uygun olarak satılır. Örneğin 7 aşamalı cihaz satın aldığınızda, yedek filtreler de yedili paketler halinde satılır.

Su arıtma cihazı ve filtre fiyatları nı buradan inceleyebilirsiniz. ---> Tıkla


Su Arıtma Cihazı Kullanmak neden gereklidir? Arıtma suyunun Faydaları

Su arıtma cihazı  faydaları arasında kesintisiz olarak içme suyu elde etmek ilk sırada yer alır. Musluğa doğrudan bağlanan cihazlar, musluğu açtığınız zaman filtrelenmiş su içmenize izin verir. Ayrıca artıma cihazları, suyun pH derecesini de uygun aralıkta tutar. Her an evinizde sağlıklı taze su içersiniz.

Bu cihazların diğer faydası ise bakımlarının kolay olmasıdır. Düzenli filtre değişimiyle cihazları uzun süre kullanmak mümkün olur. Su arıtma cihazı yedek parçaları da kolay ulaşılabilir olduğu için bakım ve tamir işlemi kolaylıkla tamamlanır.
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?