En İyi Su Arıtma Cihazı ve Markaları Hangileri (2021 TAVSİYE)

En İyi Su Arıtma Cihazı ve Markaları Hangileri (2021 TAVSİYE)

En İyi Su Arıtma Cihazı

En iyi su arıtma cihazı almak için kullanıcılarımızın bilmesi gereken tüm detaylara başlıklar halinde değineceğiz.

En iyi su arıtma cihazı Tank Seçimi

Öncelikle cihaz alımına karar verirken kaç litre su kullandığınızı hesaplamanız sizlere avantaj sağlayabilir. Örneğin 2 kişilik bir aile için 20 litrelik tank fazla denebilir. Siz bu büyüklükte bir tank aldığınız takdirde gereksiz bir harcama yapmış olursunuz.


En iyi su arıtma cihazı Konumu seçimi

Bir diğer konu cihazı kurmayı düşündüğünüz alanınızın müsaitlik durumuna göre tezgah altı veya tezgah üstü olarak seçimini yapmaktır. Bu durumda tezgah üstünüz müsaitse tezgah üstü arıtma cihazı veya sebil alabilirsiniz. Eğer tezgah altı müsaitse alçağınız cihazı tezgah altı bir model veya orda da kullanılacak boyutta alabilirsiniz. 

En iyi su arıtma cihazı filtre seçimi

Filtre seçiminde dikkat etmeniz gereken ilk ve en önemli etmen membran filtrre kalitesidir. Membran filtre suyu zararlı ve ağır metallerden, kireçten arındırır. Suyu içilebilir hale getirme işleminde en büyük rolü oynar. Membran filtre yanında 2 önfiltre daha suyu temizlemede yardımcı rol oynar. Filtre sayısı fazla olan cihazlarda 3 filtreden sonrası tatlandırıcı filtrelerdir.


En iyi su arıtma cihazı Kasa seçimi

Kasa seçimi Açık kasa ve kapalı kasa olmak üzere iki farklı şekilde yapılabilir. Kapalı kasalarda Tank filtreler pompa ve bağlantı kabloları dahil tüm aksesuarlar belli bir kasa içerisinde buşunmaktadır. Açık kasalarda ise filtreler tank ve diğer aksesuarlar görünür şekilde kurulmaktadır. Genellikle tezgah altı modellerde bu model seçilmektedir. Bu model üzerinin tozlanması vb durumlarda bazen çirkin bir görüntü oluşturabilmektedir. 

En iyi arıtma cihazı Pompa seçimi

Pompa, su basınç değerlerinin düşük olduğu yerlerde suyun musluktan akması için kullanılmaktadır. Pompasız cihazlarda ise suyun mevcut basıncı bu işlemi görmektedir. Eğer su basıncınız düşük bir semt de yaşıyorsanız pompalı bir cihaz seçimi yapmalısınız.

En iyi su arıtma cihazı Marka seçimi

Marka seçimi diğer konulara göre daha farklı bir statüye sahiptir. Aldığınız marka sorun yaşamayacağınız, uzun ömürlü, kaliteli, güvenilir, geniş servis ağı, uzman ekibi, 7/24 ulaşım, online destek ve sizlere pozitif bir enerji sunmalıdır. Bu özellikler ışığında sizin için önerebileceğimiz en iyi marka buzsu olacaktır. Kendi reklamımızı yapmak adına değil. Gerçekten ve samimiyetle belirtiyoruz ki firmamızdan hizmet alan ve memnun kalmayan müşterimizin olduğunu düşünmüyoruz. Bu doğrultuda siz değerleri kullanıcılarımıza 200 tl değerinde indirim çeki ile dünyanın en iyi su arıtma cihazını sunuyoruz. Code adlı bu cihaz düşük kaliteli çin malı filtreleri değil, kore menşeili ve diğer filtre fiyatlarının yaklaşık 10 katı pahalı filtrelere sahiptir.


Şık ve aşırı fazla yer kaplamayan tasarımı ile Türkiye’de tek olan bu ürün sadece Buzsu firması olarak kendi bünyemizde satılmaktadır. Tasarımı, üretimi, geliştirmesi ve test aşamaları 2 yıl süren ve alanında devrim başlatan bu ürünü kesinlikle tercih ederken ikinci kez düşünmemelisiniz. Neden mi? Çünkü 8.5Ph değerlerine ulaşan su kalitesi ile ailenize ve sevdiklerinize güvenle verebileceğiniz su istiyorsanız kesinlikle ilk tercihiniz olmalıdır.


Aynı zamanda bu cihazda kullanıcılarımıza renk seçenekleri de sunuyoruz. En çok sevilen renkleri ile bu ürünü türk misafirperverliği ısrar seviyesinde tavsiye ederiz.

Piyasada çoğu su arıtma cihazı filtre ve hortumları yedek parçaları çin veya tayvan malı olup çoğu ucuz 1-2 usd veya 15-20 Tl arası filtreler ve su arıtma yedek parçaları kullanmakta olup bu ürünlerin çoğu  nsf 42 ansı yönetmeliğine uyumlu değildir ayrıca plastik kasalarda kullanılan malzemeler atık geri dönüşüm malzemelerinden pba içeren ve karbon salınımı yaparak evimizi dahi zehirleyen ileri derece sağlık sorunlarla karşılaliabilmektedir.

Özellikle Code Su Arıtma Cihazı filtreleri kullandığımız filtre ve yedek parçalar NSF / Ansı 42 uyumluluğuna sahip olup Koreden İthal edilmektedir.Filtre fiyatlarımız 3 ön aşama 250 Tl ve komple set 500 Tldir. Ve dünyanın en kaliteli en sağlıklı suyunu üretir.

Su arıtma cihazı tankı içi dışı çelik olup Nsf/Ansı 42 uyumludur ve antibakteriyel dir.


Su arıtma kasamız cam hammaddesi ile üretilen Fiberglas malzeme olup Çelikten sağlam hava alıp verebilen antibakteriyel, bakteri ve virüs tutmayan karbon salınımı yapmayan çevreci bir malzeme ile üretilmiştir.

 Türkiyede ilk Ankastre sistemi İle tek dokunuşla filtre ve tanka müdahale edilebilen raylı iç bölüm sistemine sahiptir.


Ayrıca filtreler U tipi sök-at yenisi tak kartuş tipi ile el değse dahi hijyenik koruma ile korunan en iyi membran filtresine sahiptir. Membran filtresi de kartuş tipi reverse osmosis membran filtredir. 80 gpd dir. Dow filmtec membranlar Amerikan hammaddesi ile üretilmiş bakteri ve virüs, kurşun, arsenik, siyanür dahi arıtan ve yararlı minarelleri yok etmeden %99 arıtma sağlayan uzun ömürlü filtrelerdir.


En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisi? (Ev için)

Eviniz için hangi su arıtma cihazını almalıyım diyorsanız veya hangi markayı alacağınız da kararsız iseniz okumaya devam edin. Bu aşamada çok dikkat etmeniz gereken bir püf nokta vardır.

Ev su arıtma cihazları iki çeşittir. Tezgah üstü ve tezgah altı olmak üzere. Yani tezgah delinerek musluk takılması sonucu çalışan ve direk tezgah üstü su arıtma cihazları vardır. 
Eğer kiracı iseniz veya tezgahınızı deldirmek istemiyorsanız sizlere tezgah üstü su arıtma cihazlarını tavsiye edebilirim.   
Verimlilik açısından en iyi su arıtma cihazı ise pompalı ve tezgah altı cihazlardır.
Sizler için ürünlerin açıklamalarının yazdığı en ucuz ve uygun fiyatlı filtreli 4 adet ürün linkini paylaşıyorum.

Ev Tipi En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi

Su arıtma cihazı tavsiye konusun da her alanda her mecrada araştırmalar yaptınız , su arıtma tavsiyesi hakkında bir sürü makale okudunuz buna rağmen aklınızdaki sorulara cevap bulamadıysanız doğru yerdesiniz. Su arıtma cihazı tavsiye yazımızda sizlere en popüler , en kullanışlı ,  en maliyetli ve en çok tercih edilen su arıtma cihazlarını tanıtacağım. Pompalı yada pompasız açık yada kapalı kasa hangi su arıtma cihazını tavsiye edersiniz sorusuyla aklınızı meşgul etmeyin.
En iyi su arıtma cihazı tavsiye 1Buzsu Code Dünyanın En İyi Arıtma Cihazı Yeni Nesil

Dünyanın En İyi Su Arıtma Cihazı Buzsu Code Buzsu su arıtma sistemleri olarak her zaman ilk hedefimiz müşterilerimize taze ,  sağlıklı , güvenilir bir su sunmaktır. Dünyanın en iyi su arıtma cihazı olan CODE  Permeate pompası ile şimdi %80 daha az atık su vererek hem ekonomik hemde kalite anlamı ile bunu sizlere tamamıyla sunuyor. Buzsu  Code su arıtma cihazı anti bakteriyel , dayanıklı fiber malzemeden üretilmiştir. Üretiminde asla ve asla atık plastik kullanılmamıştır. Günümüzde sağlıklı mineralli suya ulaşmak oldukça zor. Damacana sularına bağlılık arttığından ve maliyet olarak yüksek olması nedeni ile bütçemizi oldukça sarsmaktadır.  Her zaman taze bol oksijen ve mineralli filtreleri sayesinde mükemmel tazelikte ve yumuşaklıkta bir su sunmaktadır.

Teknik Özellikleri;

 • 12 '' İnline Filtre 
 • Filmtech Membran 75 Gpd 
 • 8 litre Anti Bakteriyel Tank
 • 100 Gpd Pompa ( 24v Elektrikli İsteğe Göre ) 
 • Kaçak Sızıntı Önleyici sensör
 • FİBER DAYANALIKLI GÖVDE PASLANMAZ ÇELİK TANK
 • 8 RENK SEÇENEĞİ

Tasarım

Dünyanın en iyi arıtma cihazı olan buzsu  Code tasarımı ile oldukça dikkat çekiyor.  Türk otomobil firması olan '' TOGG '' yerli ve milli arabamızın çizimlerini yapanmühendisler tarafından tasarlanmıştır. Kompakt yapısı sayesinde tezgah altı su arıtma cihazlarının en az yer kaplayan su arıtma cihazıdır. Tasarım severleri de unutmadık , sizlerden gelen talep doğrultusunda şekli ve tasarımı günümüz yeni nesil cihazlara uygun olmayan su arıtma cihazlarını geride bıraktık. Biz sizler için geleceği tasarlıyoruz.

Dış Gövde

En iyi arıtma cihazı olarak bilinen Buzsu Code  siz müşterilerimizin bütün isteklerine cevap veriyor. Hangi plastikten üretildiği belli olmayan ve çoğu atık plastik kullanan ucuz çin malı arıtma cihazlarını alarak sağlığınız ile oynamayın.  Buzsu Code Tamamen fiber malzemeden üretilmiştir. Sizler ve sağlığınız için maliyetten asla kaçınmıyoruz. Fiber dünyanın en sağlıklı , en dayanıklı ve en antibakteriyel yani bakteri tutmayan malzemesidir. Her ne kadar maliyet olarak yüksek olsa bile sizlerin sağlığı için cihazımızda fiber malzeme kullandık.

Code Su arıtma Cihazı Renk seçenekleri:Beyaz, Kırmızı, Mor, Turkuaz, Açık kahve, Limon sarısı, Derin siyah ve inox renkleridir.


En Verimli Su Arıtma Cihazları

Buzsu Code 

NaturalsNet Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazı

NaturalsNet Açık Kasa Su Arıtma Cihazı

Optima Su Arıtma Cihazı

Puretech Yakut Su Arıtma Cihazı

Comtech EW 510B Su Arıtma Cihazı

İş Yeri İçin En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisi?

İş yeriniz için su arıtma cihazı almak istiyorsanız bu durumda dikkat etmeniz gereken bir kaç püf noktadan ve tavsiye ürünleri paylaşmak istiyorum. 

İş yerinizde çalışan personel sayısına göre su arıtma cihazınızı seçmelisiniz. Örneğin günde 100 litre su tüketen bir iş yeri için orta ölçekli bir arıtma cihazı alınabilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken  nokta şudur. Eğer 100 litre kadar su tüketiliyor ise sebil özellikli su arıtma cihazı kullanmak size avantaj sağlar. 

Avantajları:

 • -Her mevsim istediğiniz suya erişebilirsiniz.
 • -Kış aylarında sebil sıcak su bölmesini aktif kullanabilirsiniz.
 • -Yaz aylarında ise buz gibi ve arıtılmış su içebilirsiniz.
 • -Buzdolabı veya ocak kullanmak zorunda kalmazsınız.
 • -Diğer sebil modellerinde olduğu gibi damacana taşımak zorunda da olmazsınız.
 • -7/24 sıcak ve soğuk suya sahip olursunuz.

İş yeri tipi en iyi su artıma cihazı: Tezgah Üstü Su Arıtma Sebili

İş yeri tipi en iyi su arıtma sebili: Arıtmalı Su Sebili - Sıcak ve Soğuk

Cafe, Lokanta, Kahvehane, Ofis vb: Lifetech TL-400 Su Arıtma Cihazı

En İyi Su Arıtma Cihazı Fiyatları

En iyi su arıtma cihazlı fiyatları NSF sertifikaları, Water Quality belgeleri, garanti süreleri, arıtma kapasiteleri, filtre kaliteleri ve ömürlerine göre değişkenlik göstermektedir. En iyi su arıtma cihazı fiyatlarını etkileyen başlıca faktörler bunlardır.

Su arıtma cihazları sahip olduğu arıtma özelliklerinin yanı sıra farklı hizmetler sunmakta. Suda ki zararlı minerallerin yanında filtrelenen yararlı mineralleri yerine koymak amacıyla bir çok filtre kullanılmakta ve suyun pH değeri artırılarak üstün kaliteli su haline getirilmektedir. Firmamız Buzsu Arıtma kaliteden ödün vermeden müşteri memnuniyetini gözeterek en iyi su arıtma cihazları ile hizmet vermektedir.

Yukarıda tavsiyede bulunduğumuz ürünler Donanım Haber, Ekşi sözlük ve Kadınlar kulübü gibi forum ve platformlarda en çok önerilen ve tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. 

Müşteri yorumları sizler gibi alacak müşterilerimizin fikir sahibi olmalarına yardımcı olmaktadır. En iyi su arıtma cihazı yorumları için ürünlerimiz altıdaki yorumlar bölümünden yorum yapabilirsiniz.

En iyi su arıtma cihazı markaları arasında 2018, 2019 ve 2020 yıllarında trend olan ve şikayet almayan ürünlerimizi ev tipi ve iş yeri tipi su arıtma cihazları altındaki tavsiye linklerin de bulabilirsiniz. (Yukarıda)


Peki o zaman dünyanın en iyi su arıtma cihazı hangisidir?

Dünyanın en iyi su arıtma cihazı hangisi diye soranlar için en iyi göreceli bir kavramdır. Ancak piyasadaki en iyi su arıtma cihazı Buzsu Code ürünüdür.
En iyi su arıtma cihazı filtresi veya filtreleri Buzsu Code Marka filitrelerdir. En uygun su arıtma cihazı fiyatları yaklaşık olarak 1500 Tl'den başlamaktadır.
En iyi su arıtma cihazı kullanıcı yorumları için ürün altındaki yorumlar kısımına bakabilirsiniz. 

Şimdi dünyanın en iyi su arıtma cihazı olarak Buzsu Code Serisini önermiştik. Peki dünyanın en iyi su arıtma cihazı ünvanını eline alan bu cihazı tanıyalım.

Dünyanın En İyi Su Arıtma Cihazı

Dünyanın en iyi su arıtma cihazı ve 2021 yılına adından söz ettirerek giren trend cihaz Buzsu Code Antibakteriyel Su Arıtma Cihazıdır. Sağlık ve hijyen koşullarının üst seviyede tutulması gereken günümüz dünya koşullarında paranızı çöpe atmayacağınız bir üründür. Şık tasarımı ile göz dolduran, lezzetli ve yüksek ph değerine sahip su üretene bu su arıtma cihazı sizleri memnun bırakacaktır.

Buzsu Code  Antibakteriyel Su Arıtma Cihazı diğer su arıtma cihazlarında olmayan yada tam fonksiyonel çalışmayan eksileri giderilerek tasarlanmıştır. Sizler için cihaz linkini aşağıya bırakıyorum.
Link:Dünyanın En iyi Su arıtma Cihazı Buzsu Code Su Arıtma Cihazı

En İyi Su Arıtma Cihazı Markaları

Su kimyasal yapısından ve akıcılığından ötürü yeraltından çıkıp bize ulaşana kadar geldiği yol süresince karşısına çıkan klor, kireç gibi ağır metalleri, virüsleri, mikropları kendi içine katar. Su arıtma cihazının yorumlarında da görüyoruz kullanıcıya suni ve zararlı bir yöntemmiş gibi geliyor, ama suyu arıtmak çocuklarımız ve bizim için güvenle su içebilmemizi gerçekleştiren bir işlemdir.

Suyu arıtmanın asıl nedenlerinden biri günümüzde artış gösteren nüfus yoğunluğu sonucu ortaya çıkan kirli suyun artması ve temiz su ihtiyacının fazlalaşması kaynaklıdır. bundan sonra suyu arıtmasının yetersiz kalması ve insan nufüsündan kaynaklı natural olmayan kirlenmedir.

Bunun dışında içme suyumuzu arıtma amacımız renk ve kokulardan kurtulmak; ağır metallerden arındırmak; mikropları gidermek ,asitlerden temizlemek ve suyu yumuşatmaktır.

Suyu arıtmak amacıyla belli başlı işlemlerden geçirmemiz gerekmektedir. Arıtma sistemlerinde ilk işlemler klor, kireç gibi ağır metaller, tortu vb. maddeleri süzmesi, ikinci olarak elinizde kaliteli bir su arıtıcı sistemi varsa natural mineral taşlarından meydana gelen mineral filtreden geçerken suya mineral katan bir filtresi bulunuyor ancak bu işlemler kalitesine, aygıt fiyatına ve çoğu etkene bağlı olarak değişmektedir. En iyi su arıtma cihazı fiyatları genelde ortalama fiyatlardan biraz yukarıda olmaktadır.

Su arıtma cihazı markaları ve üretici firmaları şunlardır;

 1. Buzsu Code

 1. Coway 
 1. Comtech
 1. Conax
 1. Puretech
 1. Ravent
 1. ihlas Aura Cebilon
 1. LG  
 1. Lifetech
 1. Ecosoft
 1. Express Water
 1. Brita Maxtra
 1. Berraksu
 1. Delonghi
 1. Woongjin Eversky
 1. Amway Spring Water
 1. Mitsubishi Cleansui
 1. BMB
 1. Fakir
 1. Puricom
 1. Pure-Pro
 1. Royal Green
 1. Rainwater
 1. Tecflo
 1. SenWater
 1. Raks
 1. HSC
 1. Hayzek  
 1. Hyundai
 1. Zanussi
 1. Atlas Filtri
 1. Aquasoft
 1. Dyson
 1. Aqua For Life
 1. Hotpoint-Ariston
 1. AO Smith
 1. Conti
 1. LotusWater
 1. Samsung
 1. Aqua
 1. AquaLine
 1. Midea  
 1. Panasonic  
 1. Waternet
 1. Waterlife
 1. Woongjin Eversky

Sıkça Sorulan Sorular:

En iyi su arıtma cihazı kaç filtreli olmalıdır? 

Su arıtma cihazları en az 5 filtreli olmalıdır. Çünkü arıtma esnasında filtrelenen sular da yararlı mineraller de kalmaktadır. Bu mineralleri yerine koymak için tatlandırıcı benzeri filtreler kullanılmaktadır. Su arıtma cihazları toplamda 8 filtre olmak üzere  4lü mineral fitresi ve 5li mineral filtresi sayesinde 11 Aşamaya kadar çıkmaktadır .

En iyi su arıtma cihazı nereden alınır?Kaliteli sorunsuz ve iyi su arıtma cihazı nereden nasıl alınır , sorusunun cevabı belli aslında. Ücretsiz kargo, ücretsiz kurulum ve yüksek müşteri memnuniyetimizle firmamızı tercih edebilirsiniz. Firmamızın diğer pazar yerlerindeki yorumlarını okuyarak mutlu müşterilerimizi ve olumlu yorumlarını görebilirsiniz.

Ayrıca uygun fiyat politikası ile alacağınız her ürünü karşılaştırabilirsiniz. Fiyatlarımıza ve hizmetlerimizin kalitesine güveniyor ve sizlere mutlu bir alışveriş garantisi sunuyoruz.
7/24 tam destek sağlıyor tüm sorularınıza net açık cevaplar veriyoruz. Hemen şimdi arayarak sorularınızın giderilmesini sağlayabilirsiniz.

En iyi su arıtma cihazı nasıl olmalıdır?

Kullanışı kolay, az yer kaplamalı, tankı küçük olmamalı, filtreleri kolay sökülüp takılmalı ve belgeleri tam olmalıdır.

Nasıl bir cihaz alınmalı?

·Son teknolojik su arıtma cihazlarında su kesintisi dahi size yetecek kadar belli oranlarda su vermeye devam eder.  

·Kompakt tasarımı ile küçük olan cihazlar daha kullanışlı ve daha özel kaplamaktadır.

·Sahip olduğu side stream teknolojisi sayesinde cihazlar klasik membran'a göre  1,5 kat daha uzun ömürlüdür. Aynı zamanda daha az elektrik tükettiği için maddi anlamda da uzun vadede size katkı sağlar.

·Performans takip sistemi sayesinde akıllı teknolojik bir üründür. Dijital fitre göstergesi ile beraber cihaz ihtiyaç duyduğu zaman filtre değişimi için kullanıcıyı uyarmaktadır. Böylelikle filtre değişmeyen makinalarda oluşan olası arızalardan dolayı cihazda arızaya maruz kalınmaz.  

·Buzsu arıtma cihazları patentli teknolojiye sahip ve çevre dostudur.

·Buzsu arıtma cihazlarında yer alan özel teknoloji sayesinde ultraviyole ışınları kullanılarak klasik cihazlara göre daha fazla hijyen koruması sağlamaktadır.

Pompalı ve pompasız su arıtma cihazı arasında ki fark nedir ?

Su arıtma cihazları fabrikada üretilirken pompalı ve pompasız olmak üzere ikiye ayrılarak üretilmektedir.Sebebi ise; su arıtma cihazlarının çalışabilmesi için en az 4 barlık bir su basıncına ihtiyaç vardır.Eğer 4 barlık su basıncı yok ise su arıtma cihazlarının çalışması imkansızdır. Bu durumda ise pompalı sistem devreye girerek su basıncı düşük olan yerlerde su basıncını sabitleyerek cihazın daha rahat çalışmasını sağlamaktadır. Özellikle Türkiye'nin doğu bölgelerinde ve köy vb yerlerde su basıncı çok düşmektedir.Bizler bu bölgelerde pompalı su arıtma cihazı kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Eğer sizinde böyle bir durumunuz var ise basıncınız çok düşük ise pompalı su arıtma almak zorundasınız ama normal ise pompasız bir su arıtma cihazı çok rahat olarak işinizi görecektir.

Açık kasa ile kapalı kasa arasında ki fark nedir ?

Özellikle belirtmek isteriz ki açık kasa ile kapalı kasa arasında arıtma kalitesi olarak hiçbir fark yoktur.Böyle bir üretimin olmasının sebebi tezgahın altında yer sıkıntısı olan kişiler için özel olarak üretilmiştir.Kapalı kasa su arıtma cihazlarının tüm parçaları içindedir.Ama açık kasada ise tank ve cihazın ana gövdesi ayrı olduğu için çok fazla yer kaplamaktadır. Ayrıca şunu da belirtelim ki açık kasa su arıtma cihazları geliştirilebilir bir alt yapısı bulunmaktadır.

Kapalı kasanın iç haznesi dar olduğu için en fazla olarak 6 veya 7 filtre konulmaktadır ama açık kasada ise istediğiniz kadar filtreyi koyabilirsiniz.Seçim yaparken bunu da düşünmenizi isteriz. Filtre kalitesi nedir ve süresi nasıl olmalıdır ? Son zamanlarda internete baktığımız zaman çok fazla filtre ve fiyat farkı bulunmaktadır.

Çin malı su arıtma filtrelerinin ucuz olmasının tek sebebi doluluk oranlarının çok düşük olmasıdır.Normalde bir filtrenin en az doluluk oranı %80 olması gerekirken maliyeti düşürmek adına %20 lere kadar düşürerek ucuza filtre satmaktadırlar.

Bunun size ne gibi zararı olur derseniz Doluluk oranı yüksek olan filtrenin ömrü 6 ile 8 ay arasında iken doluluk oranı çok düşük olan filtre en fazla 1 ay olmaktadır.Ve tam dolu olmadığı için tam olarak arıtma yapmaz.Ve bunun sonucunda her ay filtre alarak maddi açıdan sizi ciddi olarak zorlamaktadır.

Plastik Kalitesi Nasıl Olmalıdır?

Su arıtma cihazı gördü iseniz bir çok parçası plastiktir. Bu sebepten dolayı plastik kalitesi su arıtma cihazında çok önemlidir.Çin malı su arıtma cihazlarında atık plastikten üretim yapıldığı için çok ucuz fiyatlara satılmaktadır.Plastik kalitesi sınıflamasında 5.sınıf plastik en iyi plastik yerine geçmektedir. PE Polietilen'in kısaltmasıdır.

En güvenli plastik türü olarak kabul edilir.Bu sebepten dolayı ucuza su arıtma cihazı alayım derken atık plastikten üretilen su arıtma cihazı almanız sonucunda ciddi rahatsızlıklar ortaya çıkabilmektedir. Bu tür atık plastikler yosunlaşma vs yaptığı için ayrıca bakteri oluşumunu sağladığı için dikkat etmeniz gerekmektedir.

Çelik kalitesi nasıl olmalıdır? Su arıtma cihazlarının 2 parçası çeliktir.İlki cihazın tankıdır. Tank kesinlikle nfs onaylı olup çelik ve paslanmaz olması gerekmektedir. Aksi taktirde tank suyu beklettiği için tankta paslanma ve yosunlaşma olacaktır.Buda bekletilen suyun bakteri oluşmasını sağlamaktadır.Bu sebepten dolayı dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz.

Filtrasyon sistemlerini nasıl seçmeliyiz ? Su arıtma cihazları genellikle 5 aşamalı pompalı ve pompasız olarak üretilmektedir.Ama gelişen teknoloji ile yeni yeni filtreler çıkmıştır.

Mesela mineral bakımından zengin bir su istiyorsanız mineral filtre veya alkali değeri yüksek bir su istiyorsanız alkali filtre veya evde bebeğiniz var ise infrared yani detox filtre gibi filtreleri takarak suyu istediğiniz kalite ve seviyeye getirebilirsiniz.

Filtrelerin marka ve üretim yeri neresi olmalıdır ? Su arıtma cihazlarının genellikle üretim yerleri Tayvan olmaktadır ama üretim patenti ise İtalya,Amerika ve almanya'dır. Bu yerlerde işçilik çok fazla olduğu için büyük firmalar fabrikalarını Tayvan gibi ülkelere taşımışlardır.Filtrelerde yukarıda da belirttiğimiz gibi doluluk oranları çok önemlidir. Doluluk oranı çok düşük filtreleri ucuz diye sakın ola almayınız.Bu sizler için için büyük bir kayıp ve hüsran olabilir.

En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisidir?

En Kullanışlı Su Arıtma Cihazı, sudaki sağlıklı mineraller dışında zararlı maddeleri arıtabilen cihazlardır. Mineral dengeleyici filtreye sahip cihazlar, en iyi su arıtma cihazları arasında yer alır.

İdeal değerde mineral ve pH filtreler içeren cihazlar da iyi cihazlardır. Bu sebeple güvenilir ve sertifikalı su arıtma cihazı çeşitleri tercih edilmelidir. Firmanın kalite belgeleri, cihazın garanti süresi ve cihazın filtrasyon aşamaları en iyi su arıtma cihazı için önemli kriterlerdir.

En Verimli Su Artıma Cihazı Nasıl Seçilir? 

Su arıtma cihazları kullanım amacı verim ve tank kapasitesine farklılık gösterir. Bu sebeple su arıtma cihazı seçerken birçok faktörün ele alınması gerekir. Özelliklerine ve tasarımlarına göre fiyatları değişen su arıtma cihazlarının fiyatlarını etkileyen en önemli faktör fitre sayısıdır.

Su arıtma cihazı modelleri farklı işlevlerde üretilir. Bu faktör, su arıtma cihazı fiyatları için önemli bir kriterdir.

Su arıtma cihazı nasıl seçilir sorusuna birçok cevap verilebilir. Öncelikle en doğru su arıtma cihazı için kullanım ihtiyaçları belirlenmelidir. Ev, iş yeri, ofis veya fabrika ortamlarında farklı su arıtma cihazları tasarımları vardır.

Örneğin; ev tipi su artıma cihazı için genellikle tezgah altı modeller tercih edilir. Bu modelin en büyük avantajı, mutfak tezgahı üzerinde yer kaplamamasıdır. Lavabonun altındaki dolaba yerleştirilerek su arıtma sağlar.

Ofis tipi su arıtma cihazı ve sanayi tipi su arıtma cihazı da farklı modellerde tasarlanır. İş yerinin su ihtiyacına uygun su arıtma kapasitesi olan cihazlar seçilmelidir.

En İyi Su Arıtma Cihazı Filtresi Hangisidir?

Su arıtma cihazları farklı sayılarda filtrelere sahiptir. Üç ila 9 aşamalı filtresi bulunan farklı modellerde su arıtma cihazları vardır.

Her aşama, cihazdaki bir filtreye tekabül eder.

Su arıtma cihazlarında yaygın olarak kullanılan filtre türleri sırası ile şunlardır; sediment filtre, blok karbon filtre, aktif karbon filtre, membran filtre ve son olarak post karbon filtre, farklı türdeki filtrelerin su arıtma özellikleri de farklıdır.

Su arıtma cihazı alırken hangi türde filtre içerdiği; filtrenin suyu nasıl arıttığı gibi özelliklerine dikkat edilmelidir.

Özellikle Filtre seçimine dikkat ederken Water Quality ve NSF sertifikasına sahip mi kontrol ediniz, hatta bu sertifikaları sitelerinden sorgulayınız. Bu sertifikaya sahip ürünler sağlığınız ve su hijyeni için önem arz etmektedir.


Tavsiye Ürün: Manyetik Kireç Önleyici
Tavsiye Yazı: Membran Filtre Nedir?
Tavsiye Yazı: Tds Nedir? Nasıl Ölçülür?
Tavsiye Yazı: Su Arıtma Cihazları Arıza Nedenleri ve Çözümleri

Dünyanın En iyi su arıtma cihazı buzsu code - En iyi su arıtma cihazı hangi marka

36 Oy Kullanıldı: Yazı Puanı 4,8

Yorumlar (6)

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *