2023 En İyi Su Arıtma Cihazı - Markalar, Tavsiyeler

2023 En İyi Su Arıtma Cihazı - Markalar, Tavsiyeler Yorumlar
 • Admin
 • 7 Kas 2023
 • 8
 • 366919
 • Okuma Süresi:10 Dakika

En İyi Su Arıtma Cihazı Markaları Tavsiyeleri - Sağlıklı ve Temiz Su İçin İdeal Seçenekler

En İyi Su Arıtma Cihazı Çeşitleri & Modelleri & Fiyatları yazımızda değerli okurlarımız sizler için en çok tercih edilen su arıtma cihazlarından 5 tanesini güncel olarak inceledik ve sıraladık. Cihazları inceledikten sonra aşağıda yorum bölümünden su arıtma cihazları hakkında fikirlerini yazabilirsiniz.

Su arıtma cihazı aramalarında bir çok farklı marka ve model karşımıza çıkmaktadır. Kullanıcılar bu kadar karmaşa içerisinde arayışa girmektedir. Sizler için en iyi su arıtma cihazı markalarını kalitesi, müşterilerin memnuniyeti ve yorumları dikkate alınarak  işin uzmanı ekibimizle inceledik ve sıraladık, hadi şimdi inceleyelim;

En İyi Su Arıtma Cihazı Markaları ve Fiyatları (2024 Güncel Liste)

Sıra Model Cihaz Türü Pompa Editör Puanı
1 Buzsu Code  Tezgahaltı    Pompalı  10/10
2 Naturalsnet  Tezgahaltı  Pompalı  10/9.9
3 Aquapro Tezgahaltı   Pompasız  10/9.8
4 Steel Water  Tezgahaltı  Pompasız  10/9.7
5 Watercare   Tezgahüstü Pompasız  10/9.7
* Puricom  Tezgahaltı Pompasız  10/9.7
* Comtech  Tezgahaltı  Pompalı  10/9.6
*Optima  Tezgahaltı Pompasız  10/9.5
* Panasonic Tezgahüstü İyonizer  10/9.5
* Mitsubishi  Musluk Musluk  10/9.5

Su Arıtma Cihazı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

1-Su Kaynağına Uygunluk

Su arıtma cihazı seçerken, kullanacağınız su kaynağına uygun bir model seçmek önemlidir. Suyunuz şehir şebekesinden geliyorsa veya kuyu suyu kullanıyorsanız, farklı filtreleme ihtiyaçları olabilir.

2-Su Kalitesi Testi

Su arıtma cihazı seçmeden önce suyunuzun kalitesini test ettirmek faydalı olacaktır. Bu test, suyunuzun hangi kirleticilere karşı korunması gerektiğini belirlemenize yardımcı olur.

3-Filtreleme Teknolojisi

Su arıtma cihazlarının farklı filtreleme teknolojileri vardır. Örneğin, ters osmoz, aktif karbon, ultraviyole (UV) ışınları ve çözünmüş tuzları giderme gibi farklı yöntemleri kullanabilirler. Su kaynağınıza ve ihtiyaçlarınıza en uygun filtreleme teknolojisini seçmelisiniz.

4-Kapasite

Su arıtma cihazlarının kapasitesi suyunuzu ne kadar hızlı arıtabileceğini belirler. Büyük bir aile için daha yüksek kapasiteli bir cihaz gerekebilir, bu nedenle ihtiyaçlarınıza uygun bir cihaz seçmelisiniz.

5-Bakım ve Değiştirme Maliyetleri

Su arıtma cihazı firmasının düzenli servis imkanı olup olmadığına dikkat edilmeli, belirli periyotlarla su tankı, membran filtre, su arıtma filtresi, su arıtma reçinesi, aktif karbon filtresi, su arıtma pompaları gibi ekipmanların bakımını mutlaka yaptırmalısınız. 

6-Sertifikasyonlar

Su arıtma cihazlarının sertifikaları, ürünün kalitesini ve performansını doğrular. NSF, ANSI ve WQA gibi kuruluşlar tarafından verilen sertifikalar, güvenilir bir cihazın işareti olabilir.

7-Tasarım ve Kurulum Kolaylığı

Cihazın boyutu, montajı ve kurulumu kullanım kolaylığını etkileyebilir. Mutfak tezgahı altına yerleştirilebilen veya tezgah üstü cihazlar gibi farklı tasarım seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz.

8-Maliyet

Su arıtma cihazlarının fiyatları farklılık gösterebilir. Bütçenize uygun bir cihaz seçmek önemlidir, ancak kalite ve performansı da göz önünde bulundurmalısınız.

Bu 8 ipucuna dikkat ederseniz en iyi su arıtma cihazına sahip olup en kaliteli suya sahip olacaksınız.

Yukarıda vermiş olduğumuz bilgiler ve müşteri memnuniyeti bize en iyi su arıtma cihazının Buzsu Code 8 litre tanklı + Alkali + Mineralli su arıtma cihazları olduğunu kanıtlamaktadır. Buzsu su arıtma cihazları yeni nesil modelleri ve çeşitleri ile günümüze uygun, yeni tip filtreli, plastik kullanılmayan maddelerden üretilmektedir. 

Buzsu firması olarak plastik kullanımı azaltılarak hem çevre dostu hem de daha sağlıklı su arıtma cihazı üretimine öncülük ediyoruz. En popüler su arıtma cihazı BUZSU 'nun CODE yeni nesil su tasarruflu su arıtma cihazıdır. Dış kasası tamamen fiberglastan üretilen CODE su arıtma cihazı en fazla tercih edilen su arıtma cihazı modellerinin en başında gelmektedir.

Su arıtma cihazınızın seçimini yapmadan önce karar vermeniz gereken 4 önemli nokta vardır.

Kullanım Tipi: Ev tipi su arıtma cihazları genellikle tezgah üstü veya tezgah altı olarak mevcuttur. Kiracıysanız veya tezgahınızı delmek istemiyorsanız, 3 yollu musluklu bir arıtma sistemi veya tezgah üstü cihazlar tercih edebilirsiniz.

Su Tazyik Oranı: Eğer su tazyik oranınız düşükse ve yüksek katlarda oturuyorsanız, pompalı bir su arıtma cihazı tercih etmek daha iyi bir seçenek olabilir.

Su Basıncı: Düşük su basınçlı bir yerde yaşıyorsanız, yüksek basınçlı bir su arıtma cihazı seçmelisiniz. Bu, cihazın daha etkili çalışmasını sağlar.

Cihaz Kalitesi: Su arıtma cihazının kalitesi, uzun ömürlü ve sorunsuz kullanım için önemlidir. Kaliteli ve sağlıklı parçalar kullanılmış bir cihaz tercih etmelisiniz.

Bu faktörleri göz önünde bulundurarak, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun en iyi su arıtma cihazını seçebilirsiniz. Unutmayın ki herkesin ihtiyaçları farklıdır, bu nedenle cihaz seçimini dikkatlice yapmalısınız.

Bu sorulara cevaplarınız hazır ise alacağınız cihaz da belirlenmeye başlanmış demektir. Şimdi kullanıcılarımızın bilmesi gereken en çok tercih edilen su arıtma cihazı ve modellerini detayları ile başlıklar halinde değineceğiz.

Birde çok ama çok dikkat edilmesi gereken nokta cihazların yıllık filtre maliyetleridir. Şimdi incelememize başlayabiliriz.

En iyi Su Arıtma Cihazı Markası Hangisi?

En iyi su arıtma cihazı fiyatları kaç ve tavsiyeleri, 1. Sırada Buzsu Code 8 litre tanklı + Alkali + Mineralli  2. Sırada Steel water + Paslanmaz Çelik Kasalı  3. Sırada Aquapro uygun fiyatlı en iyi su arıtma cihazı 4. Sırada Naturalsnet 5. Sırada Watercare bulunmaktadır. En iyi tezgah altı su arıtma cihazı listesi.

1. Buzsu Code Modeli: 2023'de En Çok Tercih Edilen Su Arıtma Cihazı

en iyi su arıtma cihazı code renkleri

Kaçak Sızıntı Önleyici sensör, fiber dayanıklı paslanmaz çelik gövde özelliklerine sahiptir. Resmi Garantisi 2 Yıldır, Filtre ve Bakımlarını zamanında ve firmamızla yapılırsa +3 Yıl ek garanti sunmaktayız. 

Tavsiye Edilen Ürün: Code Arıtma Cihazı
Tank Kapasitesi:8 Litre(Anti Bakteriyel Tank)
Renk:Kırmızı, Beyaz, Siyah, Mavi
Pompa:Pompasız  / Pompalı / Permate Pompalı
Filtre Sayısı:5 Aşamalı(12 İnch İnline Filtre made in Korea)
Atık Miktarı:2/1 Atık Oranı
Tipi:Tezgah Altı
Membran Filtre:Var - 100 Gpd (Dow Filmtec Zarı) 
GPD(Günlük Üretilen Su Miktarı)350 Litre
BoyutlarıGenişlik:32cm; Yükseklik:41cm; Uzunluk(Derinlik):47cm;
Ürünü İncele Buzsu.com.tr FİYATI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ. ( % 40 Daha Avantajlı Fiyat ) N11 FİYATI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.TRENDYOL FİYATI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

2. STEEL  WATER SMART SCREEN Su Arıtma Cihazı

Buzsu üretimi olan Steel smart su arıtma cihazı filtre değişim sürelerine önem gösteren, tank dolu , tank bitti, su kesintileri gibi durumlarda cihazın sizleri uyararak bilgi ilettiği su arıtma cihazı çeşididir. 2022 yılın'da en çok satılan Smart screen su arıtma cihazı ofis ve işlerinde en çok tercih edilen model oldu. Tezgah altı kullanım sunan STEELmodeli tamamen paslanmaz çelikten üretilmiştir.  1 Litre için 2 litre atık su oranı mevcut olan bu en iyi su arıtma cihazı yazımızda 4. sırada yer alıyor .

Tavsiye Edilen Ürün: Steel Smart Screen Su Arıtma Cihazı
Tank Kapasitesi:8 Litre Paslanmaz Çelik
Renk:Beyaz-Siyah
Mebran Tipi:R.O
Çalışma Tipi:Atıklı 1/2 
Filtre Aşama Sayısı: 

5 Filtreli / 5 Aşama 

Net Ağırlık:7 Kg
Tipi:Tezgah Üstü Musluk Dahil
Kullanılabilecek Su:Şebeke Suyu
Boyutları              

3. NATURALSNET Açık Kasa Su Arıtma Cihazı

NaturelsNet Su arıtma cihazı ile üstün kalitede ve lezzetli su elde edebilirsiniz. 8 aşamalı filtre sistemi ile kendinize özgün filtre aromaları ile suyunuza tat katabilirsiniz.

NaturalsNet Su Arıtma Cihazı Seti

NaturalsNet Su Arıtma Cihazı Filtreleri

NaturelsNet Su arıtma cihazı ile filtrelere giren musluk suyunun nasıl arındırılarak sizlere ulaştığına yukarıdaki filtre görselinden bakabilirsiniz.

Tavsiye Edilen Ürün:NaturelsNet Açık Kasa Su Arıtma Cihazı
Tank Kapasitesi:8-12 Litre Seçilebilir (Anti Bakteriyel Çelik Tank)
Renk:Beyaz
Pompa:Pompasız  / Pompalı
Filtre Sayısı:8 Aşamalı(11 Aşamaya Yükseltilebilir)
Tipi:Tezgah Altı - Açık Kasa
Membran Filtre:Var - Membran Seçilebilir (Vontron-LG-Filmtec-Pentair)
GPD(Günlük Üretilen Su Miktarı)250 Litre
Ürünü İncele

4. WATERCARE Atıksız Su Arıtma Cihazı

Atıksız Su Arıtma Cihazı

 

Avantajları:

 • Her mevsim istediğiniz sağlıklı suya erişebilirsiniz.
 • Atık su ile maliyetinizi artırmaz.
 • Diğer sebil modellerinde olduğu gibi damacana taşımak zorunda da olmazsınız.

Tavsiye Edilen Ürün:WaterCare Atıksız Su Arıtma Cihazı
Tank Kapasitesi:Tanksız
Renk:Beyaz-Siyah
Mebran Tipi:Ultrafiltrasyon (UF)
Çalışma Tipi:Atıksız 
Filtre Aşama Sayısı: 

4 Filtreli 

Net Ağırlık:7 Kg
Tipi:Tezgah Üstü/Tezgah -Altı Musluk Dahil
Kullanılabilecek Su:Şebeke Suyu
Boyutları              

35x30x10 

Ürünü İncele

5. Puricom  Su Arıtma Cihazı

Puricom su arıtma cihazı en iyi su arıtma cihazı listemizde 5. sırada yer alıyor. Puricom su arıtma cihazı filtre değişimleri ve maliyetleri bakımından bir nebzede olsa kullanıcısını yoruyor. 7.5 PH değerine sahip olan Puricom su arıtma cihazının pompalı ve pompasız modelleri ile mağazalarda satışa sunuluyor.  1 Litre için 3,5 litre atık su oranı mevcuttur.

Tavsiye Edilen Ürün:Puricom Su Arıtma Cihazı>
Tank Kapasitesi:8 Litre Paslanmaz Çelik
Renk:Beyaz-Siyah
Mebran Tipi:R.O
Çalışma Tipi:Atıklı 1/3,5
Filtre Aşama Sayısı:5 Filtreli
Net Ağırlık:3 Kg
Tipi:Tezgah Üstü Musluk Dahil
Kullanılabilecek Su:Şebeke Suyu
Boyutları

En İyi Su Arıtma Cihazı Fiyatları:

En iyi su arıtma cihazı fiyatları, NSF sertifikaları, su kalite belgeleri, garanti süreleri, arıtma kapasiteleri, filtre kaliteleri ve ömürlerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. En iyi su arıtma cihazlarının fiyatını etkileyen başlıca faktörler bunlardır. Genellikle en iyi arıtma cihazlarının ortalama fiyat aralığı 6.500 TL ile 9.500 TL arasındadır.

Su arıtma cihazları, sahip oldukları arıtma özelliklerinin yanı sıra farklı hizmetler sunmaktadır. Zararlı mineralleri sudan uzaklaştırmak ve yararlı mineralleri yeniden eklemek amacıyla birçok farklı filtre kullanılmakta ve suyun pH değeri artırılarak üstün kaliteli içme suyu haline getirilmektedir. Firmamız, Buzsu Arıtma olarak, müşteri memnuniyetini gözeterek en iyi su arıtma cihazları ile hizmet sunmaktayız.

Yukarıda önerilen ürünler, Donanım Haber, Ekşi Sözlük, Kadınlar Kulübü gibi platformlarda en çok önerilen ve tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir.

Müşteri yorumları, su arıtma cihazlarını satın almayı düşünen kullanıcılara fikir sahibi olmalarında yardımcı olabilir. En iyi su arıtma cihazı yorumları için ürünlerimizin altındaki yorumlar bölümünden yorum yapabilirsiniz.

Dünya’nın En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisi?

Dünya genelinde en iyi su arıtma cihazlarını merak ediyorsanız, 2021-2023 yıllarında adından söz ettiren ve trend haline gelen Buzsu CODE 'un en iyi su arıtma cihazı olduğunu göreceksiniz. Günümüz dünya koşullarında sağlık ve hijyen standartlarını en üst seviyede tutmak gerektiği için paranızı boşa harcamayacağınız, doğal ve sağlıklı içme suyu üreten Kore'den ithal anti bakteriyel bir üründür. Şık tasarımı, lezzetli su üretimi ve yüksek pH değeri ile Buzsu arıtma cihazı sizi memnun edecektir.

Buzsu Code cihazı, diğer su arıtma cihazlarında bulunmayan veya eksik olan özellikleri tamamlayacak şekilde tasarlanmıştır. Müşterilerimiz arasında CODE'yi kullanıcı olan ve aynı zamanda tavsiye eden sağlıklı beslenme uzmanları bulunmaktadır.

En İyi Su Arıtma Cihazını Alırken Firmanın Önemi:

Su, yeraltından bize ulaşana kadar çeşitli kimyasal maddeler ve ağır metaller gibi kirleticileri içine katar. En iyi su arıtma cihazları, suyu arıtmak suretiyle çocuklarımız ve bizler için güvenli içme suyu elde etmemizi sağlayan bir işlem olarak öne çıkar. Birçok uzman, en iyi su arıtma cihazı tavsiyesi olarak buzsu code arıtma cihazını önermektedir. Şişelenmiş sular, evsel arıtma sistemlerinin endüstriyel boyuttaki filtrelerinden geçirilerek arıtma yaparlar, ve artık damacana ve şişelenmiş suların dezavantajlarının pek çok kişi tarafından bilindiği görülmektedir.

Su arıtmanın ana nedenlerinden biri, artan nüfus yoğunluğu nedeniyle kirli suyun artması ve temiz su ihtiyacının artmasıdır. Su arıtma işlemi, renk ve kokulardan kurtulma, ağır metallerden arındırma, mikropları temizleme, asitleri giderme ve suyu yumuşatma amacı taşır.

Su arıtmak için belli başlı işlemlerden geçmek gerekir. Arıtma sistemlerinde ilk işlem, klor, kireç gibi ağır metalleri, tortu ve diğer maddeleri süzme işlemidir. İkinci olarak, kaliteli bir su arıtma sisteminiz varsa, suya mineral ekleyen doğal mineral taşlarından oluşan bir mineral filtresinden geçer. Ancak bu işlemler, kalitesine, cihaz fiyatına ve diğer faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. En iyi su arıtma cihazlarının fiyatları genellikle ortalamanın biraz üzerindedir.

En iyi Su Arıtma Cihazı Markaları ve Üretici Firmaları:

 1. Buzsu Code
 2. Aquapro
 3. Naturalsnet
 4. Aquasky
 5. Coway
 6. Comtech
 7. Conax
 8. Puretech
 9. Raventihlas
 10. Aura Cebilon
 11. LG
 12. Lifetech
 13. Ecosoft
 14. Express Water
 15. Brita
 16. Maxtra
 17. Berraksu
 18. Delonghi
 19. Woongjin Eversky
 20. Amway
 21. Spring Water
 22. Mitsubishi Cleansui
 23. BMB
 24. Fakir
 25. Puricom
 26. PurePro
 27. Rainwater
 28. Tecflo
 29. SenWater
 30. Raks
 31. HSC
 32. Hayzek
 33. Hyundai
 34. Zanussi
 35. Atlas Filtri
 36. Aquasoft
 37. Dyson
 38. Aqua
 39. For Life
 40. Hotpoint-Ariston
 41. AO Smith
 42. Conti
 43. LotusWater
 44. Samsung
 45. AquaLine
 46. Aquabella
 47. Midea
 48. Panasonic
 49. Waternet
 50. Waterlife

Tavsiye incele:Evim paketi Su Arıtma Cihazı ve Kireç Önleyici Tavsiye Yazı:Suyun Canlılar İçin ÖnemiTavsiye Yazı:Doktorların Tavsiye Ettiği Su Arıtma CihazıTavsiye Yazı:Su Arıtma Filtre Değişimi

Paylaş

Yorumlar(8)

 • Yanıtla
  27 Oca 2021
  Semih Meydan

  "En iyi su arıtma cihazı hakkında detaylı bilgiye buradan gerçekten ulaşarak tercih ettim ve Code su arıtma cihazını aldık montajı yapıldı suyu tam istediğimiz gibi."

 • Yanıtla
  11 Mar 2021
  Abdurrezzak Coşkun

  "Çok aydınlatıcı bir yazı olmuş tek tek okudum ve bir çok bilgiye bu yazıdan doğru vakıf oldum. Aynı titizlikle online olarakda sorularıma tekrar cevap verildi teşekkürler en iyi su arıtma cihazı için."

 • Yanıtla
  13 Mar 2021
  @Yönetici

  "Sn. Abdurrezzak Coşkun Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz ."

 • Yanıtla
  23 Nis 2021
  Hacer Kahraman

  "Doğru ve güvenilir bir firma kendileri ile whatsap ile buradan irtibata geçerek sorularımızı sorduk ve cebaplarımızı aydınlatıcı şekilde aldık güven verici bulduk firmayı. Hem firma olarak hemde ürünlerinin arkasındalar bunu hem ürün kaliteleri ve hızlı montaj servis hizmetleri faturaları garanti belgelerinin tam oluşu ile tam bir kurumsallıkla ispatladılar."

 • Yanıtla
  3 May 2021
  Murat Tanrıverdi

  "Merhaba, Murat ben. Arçelik firmasından su arıtma cihazını onların kiralama yöntemi dediği şekilde 2 yıl taahhütlü aldım, yani kiraladım. Ben yaptım siz yapmayın sakın! Aylık ödemesi kdv ile birlikte 152 TL, kurulum vs için ilk faturana 300 küsür TL yansıtıyorlar. Astarı yüzünden pahalıya geliyor. Bir sürü gerekçe ile sizi ikna ediyorlar. Ben aldığıma pişman oldum. Gereksiz yere bu kadar para ödüyorum ama sonunda bir su arıtma cihazım bile olmuyor. Reklam için yazmıyorum, size farklı marka vs önermeyeceğim ama aylık taksitler bu rakama piyasadaki en iyi arıtma cihazını alıp evinize koyabilirsiniz. Taahhüt iptali için bitimine 8 ay kala talepte bulundum ancak tahmin edersiniz cok ciddi fatura çıkardılar. Tekrar söylüyorum ben bir hata yaptım siz yapmayın."

 • Yanıtla
  6 May 2021
  YÖNETİCİ

  "Sn Murat Tanrıverdi, yaşadığınız olumsuz deneyime üzüldük haklısınız kiralama yöntemleri avantaj gibi görünsede özellikle ev için kullanımda çok yüksek faturalama maliyeti demek ve ekonomik olarak da çok fazla, En iyi su arıtma cihazı için 200 tl X 12 taksitle code su arıtma cihazı gibi Dünyanın en iyi arıtma cihazına sahip olabilirdiniz. Sağlıcakla kalınız"

 • Yanıtla
  30 Eyl 2021
  Ercüment Parıldar

  "Cihazı tanıdığımızın tavsiyesi sonucunda aldık özelliklerinin ve kalitesinin ve firmanın güvenine dayanarak tercih ettiğimiz Code arıtma takılalı 10 günü geçiyor Memnuniyetimiz için arayan soran Yasin beye servisleri Erol beye ve firmaya teşekkür ediyoruz doğru karar verdiğimiz için mutluyuz."

 • Yanıtla
  5 Kas 2023
  Erkan Güzelgöl

  "Net anlaşılır bir liste olmuş teşekkürler tercihimi Buzsu Code alarak gerçekleştirdim ve iyiki de öyle yapmışım çok çok iyi bir su arıtma cihazı bende tavsiye ediyorum çevreme."

Yorum Yap

E-posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır.Bu yazıya puan vermek istermisiniz ?
296 Oy Kullanıldı: Yazı Puanı 4,9