Arıtma Suyu Sağlıklı mı | Arıtma Suyu içmek Zararlı mı?

Arıtma Suyu Zararlı mı? Arıtma Suyu Sağlıklı Mı? İçilir mi?
  • Admin
  • 10 Kas 2023
  • 0
  • 69503
  • Okuma Süresi:4 Dakika

Arıtma Suyu Zararlı mı?

Arıtma suyu içmenin zararlı olduğu durumlar şunlardır.

  • Suda yeterince mineral bulunmuyorsa,
  • Su da filtrelenme işlemi yeterince yapılmıyorsa,
  • Filtrelerinizin ömrü dolmuşsa,
  • Arıtma suyu tankındaki su çok uzun süre tüketilmediyse,

arıtma suyu zararlı olabilir, Aksi halde arıtma suları içmek kesinlikle zararlı değildir.

Sudaki ağır metaller zararlı katı maddeler ve suyu kirleten maddeleri ve güvenli olmayan içme suyunun zararlı etkilerinden sizlere bahsedelim. Suyumuzu kirleten zararlı maddeler suyumuzu içilemez değerde kirletirler ve  bu kirlenmiş suyu içmek insan sağlığı için tehlikeli ve ileride telafisi olmayan hastalıklara  yol açar.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ)’ ye göre, dünya genelinde her yıl 3,6 milyondan fazla insan sağlıksız olan suları içtiklerinden dolayı hayatını kaybetmektedir. 

Arıtma Suyu Sağlıklı Mı?

Arıtma suyu sağlıklı mı? Arıtma suyu eğer filtreler orjinal bilinen markalar kullanılırsa, zamanında bakımları yapılırsa ve sudaki eksik mineralleri tamamlıyorsa sağlıklıdır.

Musluk suları içerisinde birçok ağır metaller barındırdığı için içilemez. Bu durumda içerisindeki ağır metallerin ve zararlı minerallerin yok edilmesi gerekmektedir. Bu metaller giderildiğinde ve suyun eksik mineralleri tamamlandığında (bakınız en çok tercih edilen ürün) arıtma suyu sağlıklı hale gelir.

Bazı uzmanlar bizimle aynı fikirde olmayabilir, çünkü çok az uzman bunun bilimsel olarak değil psikolojik olarak arıtma suyunu içmenin insan için uygun olmadığına inanmaktadır. Arıtma cihazı suyunun sağlıklı  olup olmadığı konusunda da kafanız karıştıysa, bu yazıyı okumanızı tavsiye ederiz.

Bu yazımız da RO yani Ters Ozmos suyunu ayrıntılı olarak sizlere anlatacağız. Bu yazımız arıtma cihazı ve arıtılmış suya karşı şüphelerinizi tamamen ortadan kaldıracak, Lütfen bu yazımızı atlamadan sonuna kadar okumanızı rica ederiz. 

Arıtma Suyunun Zararları ve Faydaları

Arıtma suyu içmenin faydalarına örnek verirsek çoğumuzun başına gelen üst solunum veya alt solunum yollarından  hastalandığınız da acile veya doktora başvurduğunuz da size ilk kan tahlilleri yapılacak ve sıvı kaybınıza göre ilk önce serum yapılacaktır yani su verilecektir, Su vücudumuz için en önemli maddedir.

Su kanımız için müthiş bir oksijen taşıyıcı ve kanı sulandırıcı maddedir. Siz her gün arıtma suyu gibi temiz, sağlıklı ve güvenilir su içerseniz vücudunuz hastalıklardan kurtulacaktır. Vucudumuzun %70’e yakını su olduğundan temiz su tüketmenin vucuda faydalarını tüm Doktorlar ve uzmanlar özellikle belirtmektedir. 

Su Arıtma suyu zararlı mı? Bu sorunun en basit cevabı hayır. Bir su arıtma cihazının suyunu içmenin insan sağlığına zararlı hiç bir etkisi yoktur.

Evde veya işyerinde her an ulaşabileceğiniz ve tereddüt etmeden güvenle içebileceğiniz, suyunuzun sağlıklı olarak arıtılmasını sağlayacak olan Buzsu Code Su Arıtma cihazını ürün içeriğindeki detaylı bilgileri ve filtreleme özelliklerini incelemenizi tavsiye ederiz.Ürüne gitmek için Tıklayın

Sıkça Sorulan Sorular:

-Arıtma suyu içilir mi?

+Arıtma suyu içilebilecek en uygun sulardır. Doğal kaynak sularında bile suyun hangi kaynaklardan geldiğini bilmediğimiz için riskler vardır. Ancak arıtma suyunda bu riskler ortadan kaldırılır. Suyunuzu en iyi şekilde arıtacak Alkali mineral dengeli Su Arıtma Cihazı Buzsu Code markalı arıtma cihazıdır detaylı özelliklerini inceleyiniz.

Arıtma suyu zararlı mı?

Arıtma suyu zararlı değildir. Bazı durumlarda doğal kaynak suları bile zararlı olabilir. 

Sürekli arıtma suyu içmek zararlı mı?

Filtre değişimlerinin yapıldığı cihazlardan sürekli arıtma suyu içme zararlı değildir.

Arıtma suyu böbreklere zarar verir mi?

Arıtma suyu içmek böbreklere faydalıdır. Çünkü böbreklere giden su daha faydalı sudur. Böbrekler suyu kullanırken daha verimli çalışırlar.

Arıtma suyu çocuğa zarar verir mı?

Arıtma suyu içmek tüm yaş grupları için uygundur. Herhangi bir zararı yoktur. Arıtma suyu çocuğa zarar vermez.

Tavsiye ürün: Buzsu Code

Tavsiye Yazı:Manyetik Kireç Önleyici Tavsiye Yazı: Membran Filtre Nedir? Tavsiye Yazı:Doktorların Tavsiye Ettiği Su Arıtma CihazıTavsiye Yazı:En İyi Su Arıtma Cihazı

Anahtar Kelimeler:

aritma suyu zararlimi- arıtma suyun zararları - arıtma suyu zararları - arıtma su zararlı mı - arıtma suyunun faydaları ve zararları - arıtma suyunun zararları - su arıtma cihazı zararlı mı - su arıtma cihazının zararları - ihlas su arıtma cihazı zararları - su arıtmanın zararları - çeşme suyu zararlı mı - arıtma su zararları - su arıtma cihazı zararları - arıtılmış suyun zararları - aritma su zararlı mı - arıtma suları zararlı mı - su aritma cihazlari zararlimi - arıtmanın zararları - su arıtma cihazları zararlı mı - arıtıcı suyu zararlı mı - arıtma zararlı mı

Paylaş

Yorumlar(0)

Yorum Yap

E-posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır.Bu yazıya puan vermek istermisiniz ?
53 Oy Kullanıldı: Yazı Puanı 4,8