Su Arıtma Filtre Değişimi - Nasıl Yapılır - Değişim Süreleri

Su Arıtma Filtre Değişimi - Nasıl Yapılır ve Değişim Süresi
 • Admin
 • 6 Kas 2023
 • 7
 • 102217
 • Okuma Süresi:6 Dakika

Su Arıtma Cihazı Filtre Sıralama Aşamaları

Su arıtma filtre değişim sırası nasıl olmalıdır? Sizlere hızlı bir şekilde anlatıyor olacağız.

Standart Reverse osmosis sistemleri 5 Aşamadan oluşmaktadır.

RO sistemler herkesçe bilindiği gibi suyu saflaştıran sistemlerdir. Ancak suya mineral takviye eden filtrelerin kullanımı son yıllarda oldukça artmıştır. Bu bakımdan piyasada 6,7,8 aşamalı cihazlarla da karşılaşılabilmektedir. Opsiyonel olarak karşılaşılan bu seçeneklerin de açıklaması aşağıda mevcuttur.

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi,  Nasıl Değiştirilir Detaylı Anlatımı.

Videomuzu izleyerek sizde su arıtma cihazı filtre değişimini yapabilrisiniz. (Filtre değişimi Videolu anlatım.)

Filtre Değişim Sıralaması 1 . Aşama 5 Mikron filtre

5 mikron gözenekli tortu filtre,suda bulunan kaba tortu, kum, mil, çamur gibi maddelerin arıtılmasını sağlayarak cihaza giren suyun ilk karşılaştığı filtredir ve ön filtre aşamasının başlangıcıdır.

Filtre Değişim Sıralaması 2 . Aşama Aktif Karbon Filtre,  Gac Karbon Filtre

Aktif karbon filtre, suyun karşılaştığı ikinci ön filtrasyon aşamasıdır. Suyun rengini berraklaştırmak, koku varsa gidermek ve tat artırıcı etkisi vardır. Filtreleme sırasında su da bulunan klor ve kimyasalları arıtma gibi işlevleri de vardır.

Filtre Değişim Sıralaması 3. Aşama 1 Mikron Filtre 1 mikron spun filtre, ters ozmos filtrasyonunun üçüncü aşamasıdır.Arıtma esnasında suda bulunan 5 mikrondan büyük olan kaba tortu, kum, çamur gibi maddelerin arıtılmasını sağlayarak ters ozmos membran filtreyi korur ve optimum filtre ömrü sağlar.

Filtre Değişim Sıralaması 4 . Aşama Membran Filtre  (Reverse osmosis Membran)

Membran filtre, arıtma cihazımızın ana filtrasyon görevini üstlenir. Günümüzde ters osmos veya reverse osmosis olarak bilinir. Su da bulunan nano tortu, ağır metal, kimyasal, bakteri, kireç vb. maddeleri tutarak suyu neredeyse saf hale getirir. Yarı geçirgen bir malzeme olduğu için bu seviyede su ham haldedir ve ph, minarel, tat yönünden içilmesi gereken ideal su değildir. Cihazınızda bu değerleri almak için kesinlikle ek filtreler kullanılarak ideal bir içme suyu elde etmeniz sağlanmalıdır.

Filtre Değişim Sıralaması 5 . Aşama Alkalin Filtre

Alkalin filtre (ph filtre), membran filtre kullanan cihazlarda ph filtresi olmazsa olmaz filtrelerdendir. Yüksek ph seviyesi seviyesi asidik etkilere karşı direnç kazandırı. Ayrıca metabolizmanın dengeli çalışmasına yardımcı olur. Membran filtreden geçen su ph yönünden düşük ph seviyesine sahiptir. Ph filtresinin kaliteli bir ph filtresi seçilmesi gereklidir ki günümüzde çok sayıda ph filtresi vardır. seçeceğiniz filtrenin ph düzüyini uzun süre koruyabilmesi gerekir.

Filtre Değişim Sıralaması 6. Aşama Mineral Filtre

Mineral filtre yada bıocera filtre 6. sırada bulunmalıdır, membran filtreli cihazlarda mineral filtre kullanılması kaçınılmaz bir gerçektir. Membran filtre sudaki mineralleri de arıttığı için sisteme mineral takviyesi yapılması gerekir. Mineral filtre suya vücudun ihtiyaç duyduğu minarelleri ekleyerek içme suyunuzu zenginleştirir ve metobolizmayı hızlandırarak enerji sağlar ve vücuttan mineral çalınması engelleyerek hücre ve organların korunmasına yardımcı olur.

Filtre Değişim Sıralaması 7. Aşama Detox Filtre (İnfrared ray filtre)

Detox filtre, Cihazlara sonradan eklenebilen bir filtredir. vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Toksinlerin atılmasıyla metabolizmayı hızlandırdığından kilo vermede yardımcı olur. Yorgunluk ve halsizliklerin önüne geçilmesinde yardımcı bir filtredir.

Filtre Değişim Sıralaması 8. Aşama Post Karbon Tatlandırıcı Filtre

Post karbon filtre (tatlandırıcı) , elde ettiğimiz suyun tadının ayarlanmasında ve doğal kaynak suyu tadında olmasına etki eden bir filtredir. Filtrenin ana ham maddesi hindistan cevizidir.

Yukarıdaki yazmış olduğumuz sıralama aşamalarına kısaca değindik. Bu aşamalar hakkında detayları da yazalım.

1. Aşama: Yüksek kapasiteli 5 mikron 10 "polipropilen tortu filtresi: Tozu, partikülleri ve pası temizler. NSF / ANSI standartlarına göre onaylanmıştır.

2. Aşama: Granül aktif karbon (GAC ) 5 mikronluk 10 "filtre: Hoş olmayan klor, tat ve kokuları, bulanıklığı ve renkleri ortadan kaldırır. NSF / ANSI standartlarına uygundur.

3. Aşama: Karbon blok (cto) 5 ila 10" mikron filtresi:.. Kaldırır herhangi bir kalıntı klor, tatlar ve kokular, ön filtreler verimliliğinin bileşik ve NSF / ANSI standartlarına RO zarının yaşam Uyumlu uzanan

4. Aşama:Yüksek ret .0001 mikron TFC ters osmoz membranı: RO sisteminin kalbi. Günde 75 galon içme suyu üretir.

5. Aşama: Alkalin pH mineralizasyon filtresi: Mineral taşlar ve kalsit ortamları kullanarak, iyonize kalsiyum, magnezyum, sodyum ve potasyum dahil olmak üzere RO işlemi sırasında uzaklaştırılan sağlıklı mineralleri geri ekler. Ayrıca hafif asitli olabileceğinden, RO suyunun pH değerini artırır. NSF / ANSI standartlarına uygundur.

6. Aşama: 4 in1 Mineral filtre Çocuklarınız ve aileniz için kemik  gelişimi ve sağlığınızla ilgili mineralleri suya ekler, kalsiyum, Magnezyum, Sodyum, potasyum ve diğerleri kolaylıkla birçok doğal maden sularının bulunan mineralleri ihtiva eder.7. Aşama: Detoks Filtre (Far-infrared Ray) Bu aşama gerçekten suyun sağlığını artırır. Kızılötesi boncuklar su ile temas etmedikleri için sadece mucizevi

Ultra-Mor Işık ile uyumlu olarak, bu filtre, cam tüpler aracılığıyla kızılötesi yayan frekans topları ile suyun dezenfekte edilmesine yardımcı olma yeteneğine sahiptir.

8 .Aşama: Karbon parlatma sonrası toplam polisaj sonrası hat: Tanktaki olası kalan tat ve kokuları giderir. NSF / ANSI standartlarına uygundur.

 En iyi su arıtma cihazı Blog yazımızdan inceleyebilirsiniz...

Su Arıtma Filtre Değişimi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi Ne Zaman Yapılır?

Su filtreleri genellikle galonlarca su ile ölçülen tahmini bir yaşam döngüsüne sahiptir. Ancak, bu sadece ortalama su kullanımına dayanan bir kılavuzdur. Su kullanımı hane başına değiştiğinden bu her zaman iyi bir gösterge değildir.

Üreticilerin tavsiye ettiği değişim süreleri aşağıdaki gibidir.

· 1. aşama: Ön Tortu filtresi (PP 5 micron), her 3-6 ayda bir değiştirin

· 2. aşama: GACKarbon filtresi; her 3-6 ayda bir

· 3. aşama: CTO blok karbon filtre; her 3-6 ayda bir

· 4. aşama: Membran filtre; 1-2 yılda bir değiştirin

· 5-6-7-8.  aşama: Sıralı karbon ve sonrası ekstra mineral alkali Detox filtreleri; 12 ayda bir değiştirin

Filtrelerin Değiştirilmesi Neden Önemlidir?

Su filtrenizin gerektiği şekilde değiştirilmesi, su filtrasyon sisteminizin etkin bir şekilde çalışmasını sağlar. Uygun değişiklikler için her zaman bir yedekleme filtresi bulundurmalısınız. Su filtreleri markaya göre satılır ve parça veya model numarası sistemin el kitabı veya üreticinin web sitesi aracılığıyla kolayca bulunabilir.Su filtrenizin olası kirleticileri gidermeye devam etmesini istiyorsanız, sık sık değiştirmeniz gerekir. Aksi takdirde, su filtresi sisteminden üretilen suyun akış hızı yavaşlar ve bu da kötü çalışan bir sisteme (veya hiç çalışmayan bir sisteme) neden olur.

Tavsiye Ürün: Manyetik Kireç Önleyici

Tavsiye ürün: Su Arıtma Filtreleri

Tavsiye ürün: Su Arıtma Yedek Parça

Tavsiye Yazı:  En iyi Su arıtıcı (2022)

Tavsiye Yazı:Doktorların Tavsiye Ettiği Su Arıtma Cihazı

su arıtma filtre değişimi - su arıtma cihazı filtre değişimi - su arıtma filtre değişim sırası - ihlas su aritma cihazı filtre değişimi fiyatları - su aritma, filtre değişim sırası - arıtma filtre değişimi - ihlas su arıtma cihazı filtre değişimi fiyatları - conax 8 aşamalı su arıtma cihazı filtre değişimi - arıtma cihazı filtre değişimi - su arıtma filtresi değişimi - ihlas su arıtma filtre değişimi fiyatları - reverse osmosis filtre değişimi - su arıtıcı filtre değişimi - arıtıcı filtre değişimi - 5 li su aritma, filtre değişimi - su arıtma filtre değişimi sonrası - reverse osmosis su arıtma filtre değişimi - ravent su arıtma filtre değişimi - conax filtre değişim zamanı - conax su arıtma cihazı filtre değişimi

Paylaş

Yorumlar(7)

 • Yanıtla
  29 Oca 2021
  Kenan Topçu

  "Gerek yazı ile gerekse videodaki anlatımınız çok net ve anlaşılır olmuş elinize sağlık."

 • Yanıtla
  29 Oca 2021
  Atilla Satıcı

  "Bende az önce altı filtreleri değiştirdim açamadım ama sizin bilginizden faydalandım sıcak su döktüm ve kolayca açıldı ama gel gör ki filtreleri yanlış montaj etmişim sizi izledikten sonra aynısını yaptım ve çok güzrl oldu teşekkür ederim"

 • Yanıtla
  2 Şub 2021
  Seval Kılınç

  "Guzel anlamlı anlatım bızım fıltre taktığımızda tam 3 yıl oldı acaba değiştirmeliyiz ömrü kaç yıl oluyor filtrelerin cevablarsanız çok memnun olurum."

 • Yanıtla
  2 Şub 2021
  @YÖNETİCİ

  "Sayın Seval Kılınç, Efendim teşekkürler .Ön 3 Aşama filtreleri en fazla 6-8 ayda bir, Komple Filtreleri ise 12-16 ay arası değiştirilmeli, Bu tarihler suyun bölgesel ve il ilçe bazındaki duruma göre daha az olabilir. Sağlıkkı su için bu sürelere dikkat edilmelidir."

 • Yanıtla
  30 Mar 2021
  Derinin Dünyası

  "Merhabalar firmanızdan aldığım filtre sonrası yaşadığım montaj sıkıntısı için aradığım canlı destek ekininin yönlendirdiği usta Murat BAĞRIYANIK telefonla yaklaşık bir saat boyunca benimle sabırla ilgilenerek sorunumu gidermek için her türlü destekte bulundu. Kendisine ve bünyesinde böyle iyi usta ve iyi insan barındırdığı için şirketinize çok teşekkür ederim"

 • Yanıtla
  1 Ağu 2021
  Başar

  "Açıklama yapmış orda filtreler kaç ayda bir değiştirilir diye hala soruyorsunuz . 1. aşama: Tortu filtresi, her 3-6 ayda bir değiştirin · 2. aşama: GAC filtresi; her 3-6 ayda bir · 3. aşama: CTO karbon blok filtre; her 3-6 ayda bir · 4. aşama: 75GPD RO membran; 1-2 yılda bir değiştirin · 5-6-7-8. aşama: Sıralı karbon ve sonrası ekstra mineral alkali Detox filtreleri; 12 ayda bir değiştirin"

 • Yanıtla
  1 Ağu 2021
  YÖNETİCİ

  "Başar Bey Değerli yorumunuz için teşekkürler Standart tezgah altı cihazlar için önerdiğiniz süreler doğrudur."

Yorum Yap

E-posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır.Bu yazıya puan vermek istermisiniz ?
41 Oy Kullanıldı: Yazı Puanı 5