Su Arıtma Cihazı Filtre Değişim Sıralaması - Videolu Detaylı Anlatım

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişim Sıralaması - Videolu Detaylı Anlatım

Su Arıtma Cihazı Filtre Sıralama Aşamaları

Su arıtma filtre değişim sırası nasıl olmalıdır? Sizlere hızlı bir şekilde anlatıyor olacağız.


Standart Reverse osmosis sistemleri 5 Aşamadan oluşmaktadır.

RO sistemler herkesçe bilindiği gibi suyu saflaştıran sistemlerdir. Ancak suya mineral takviye eden filtrelerin kullanımı son yıllarda oldukça artmıştır. Bu bakımdan piyasada 6,7,8 aşamalı cihazlarla da karşılaşılabilmektedir. Opsiyonel olarak karşılaşılan bu seçeneklerin de açıklaması aşağıda mevcuttur.


Alttaki videodan Su Arıtma Cihazı filtreleri nasıl değiştirilir izleyebilirsiniz.(Videolu anlatım.)

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi Nasıl Yapılır

Alttaki videodan Su Arıtma Cihazı filtreleri nasıl değiştirilir izleyebilirsiniz.(Videolu detaylı anlatım.)Filtre Değişim Sıralaması 1 . Aşama 5 Mikron filtre

5 mikron gözenekli tortu filtre,suda bulunan kaba tortu, kum, mil, çamur gibi maddelerin arıtılmasını sağlayarak cihaza giren suyun ilk karşılaştığı filtredir ve ön filtre aşamasının başlangıcıdır.


Filtre Değişim Sıralaması 2 . Aşama Aktif Karbon Filtre,  Gac Karbon Filtre

Aktif karbon filtre, suyun karşılaştığı ikinci ön filtrasyon aşamasıdır. Suyun regini berraklaştırmakla birlikte koku ve tadına daetkisi vardır. Filtreleme sırasında su da bulunan klor ve kimyasalları arıtma gibi işlevleri de vardır.


Filtre Değişim Sıralaması 3. Aşama 1 Mikron Filtre 1 mikron spun filtre, ters ozmos filtrasyonunun üçüncü aşamasıdır.Arıtma esnasında suda bulunan 5 mikrondan büyük olan kaba tortu, kum, çamur gibi maddelerin arıtılmasını sağlayarak ters ozmos membran filtreyi korur ve optimum filtre ömrü sağlar.


Filtre Değişim Sıralaması 4 . Aşama Membran Filtre  (Reverse osmosis Membran)

Membran filtre, arıtma cihazımızın ana filtrasyon görevini üstlenir. Günümüzde ters osmos veya reverse osmosis olarak bilinir. Su da bulunan nano tortu, ağır metal, kimyasal, bakteri, kireç vb. maddeleri tutarak suyu neredeyse saf hale getirir. Yarı geçirgen bir malzeme olduğu için bu seviyede su ham haldedir ve ph, minarel, tat yönünden içilmesi gereken ideal su değildir. Cihazınızda bu değerleri almak için kesinlikle ek filtreler kullanılarak ideal bir içme suyu elde etmeniz sağlanmalıdır.


Filtre Değişim Sıralaması 5 . Aşama Pentek Alkalin Filtre

Alkalin filtre (ph filtre), membran filtre kullanan cihazlarda ph filtresi olmazsa olmaz filtrelerdendir. Yüksek ph seviyesi seviyesi asidik etkilere karşı direnç kazandırı. Ayrıca metabolizmanın dengeli çalışmasına yardımcı olur. Membran filtreden geçen su ph yönünden düşük ph seviyesine sahiptir. Ph filtresinin kaliteli bir ph filtresi seçilmesi gereklidir ki günümüzde çok sayıda ph filtresi vardır. seçeceğiniz filtrenin ph düzüyini uzun süre koruyabilmesi gerekir.


Filtre Değişim Sıralaması 6. Aşama BIOCERA Mineral Filtre

Mineral filtre yada bıocera filtre 6. sırada bulunmalıdır, membran filtreli cihazlarda mineral filtre kullanılması kaçınılmaz bir gerçektir. Membran filtre sudaki mineralleri de arıttığı için sisteme mineral takviyesi yapılması gerekir. Mineral filtre suya vücudun ihtiyaç duyduğu minarelleri ekleyerek içme suyunuzu zenginleştirir ve metobolizmayı hızlandırarak enerji sağlar ve vücuttan mineral çalınması engelleyerek hücre ve organların korunmasına yardımcı olur.


Filtre Değişim Sıralaması 7. Aşama Detox Filtre (İnfrared ray filtre)

Detox filtre, Cihazlara sonradan eklenebilen bir filtredir. vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Toksinlerin atılmasıyla metabolizmayı hızlandırdığından kilo vermede yardımcı olur. Yorgunluk ve halsizliklerin önüne geçilmesinde yardımcı bir filtredir.


Filtre Değişim Sıralaması 8. Aşama Post Karbon Tatlandırıcı Filtre

Post karbon filtre (tatlandırıcı) , elde ettiğimiz suyun tadının ayarlanmasında ve doğal kaynak suyu tadında olmasına etki eden bir filtredir. Filtrenin ana ham maddesi hindistan cevizidir.Yukarıdaki yazmış olduğumuz sıralama aşamalarına kısaca değindik. Bu aşamalar hakkında detayları da yazalım.


1. Aşama: Yüksek kapasiteli 5 mikron 10 "polipropilen tortu filtresi: Tozu, partikülleri ve pası temizler. NSF / ANSI standartlarına göre onaylanmıştır.

2. Aşama: Granül aktif karbon (GAC ) 5 mikronluk 10 "filtre: Hoş olmayan klor, tat ve kokuları, bulanıklığı ve renkleri ortadan kaldırır. NSF / ANSI standartlarına uygundur.

3. Aşama: Karbon blok (cto) 5 ila 10" mikron filtresi:.. Kaldırır herhangi bir kalıntı klor, tatlar ve kokular, ön filtreler verimliliğinin bileşik ve NSF / ANSI standartlarına RO zarının yaşam Uyumlu uzanan

4. Aşama:Yüksek ret .0001 mikron TFC ters osmoz membranı: RO sisteminin kalbi. Günde 75 galon içme suyu üretir.

5. Aşama: Alkalin pH mineralizasyon filtresi: Mineral taşlar ve kalsit ortamları kullanarak, iyonize kalsiyum, magnezyum, sodyum ve potasyum dahil olmak üzere RO işlemi sırasında uzaklaştırılan sağlıklı mineralleri geri ekler. Ayrıca hafif asitli olabileceğinden, RO suyunun pH değerini artırır. NSF / ANSI standartlarına uygundur.

6. Aşama: 4 in1 Mineral filtre Çocuklarınız ve aileniz için kemik  gelişimi ve sağlığınızla ilgili mineralleri suya ekler, kalsiyum, Magnezyum, Sodyum, potasyum ve diğerleri kolaylıkla birçok doğal maden sularının bulunan mineralleri ihtiva eder.7. Aşama: Detoks Filtre (Far-infrared Ray) Bu aşama gerçekten suyun sağlığını artırır. Kızılötesi boncuklar su ile temas etmedikleri için sadece mucizevi

Ultra-Mor Işık ile uyumlu olarak, bu filtre, cam tüpler aracılığıyla kızılötesi yayan frekans topları ile suyun dezenfekte edilmesine yardımcı olma yeteneğine sahiptir.

8 .Aşama: Karbon parlatma sonrası toplam polisaj sonrası hat: Tanktaki olası kalan tat ve kokuları giderir. NSF / ANSI standartlarına uygundur.


Su arıtma filtre değişim sırası yukarıda yazıldığı gibidir.


Sıkça Sorulan Sorular:

Su Arıtma Cihazı Yedek Filtreleri Kaç Ayda Değiştirilir?

· 1. aşama: Tortu filtresi, her 3-6 ayda bir değiştirin

· 2. aşama: GAC filtresi; her 3-6 ayda bir

· 3. aşama: CTO karbon blok filtre; her 3-6 ayda bir

· 4. aşama: 75GPD RO membran; 1-2 yılda bir değiştirin

· 5-6-7-8.  aşama: Sıralı karbon ve sonrası ekstra mineral alkali Detox filtreleri; 12 ayda bir değiştirin


Su Arıtma Filtresi Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Su arıtma filtresi seçilirken kullanım ihtiyaçları göz önünde bulundurulur.

Kirlilik oranı daha yüksek bölgelerde 7 aşamalı filtre veya 9 aşamalı filtreye sahip cihazlar seçilir. Filtre sayısından bağımsız olarak tüm cihazlarda karbon filtre bulunur.

Bunun yanı sıra sedimen filtresi de tüm arıtma cihazlarında yer alır. pH derecesini ayarlamak ve ek filtreleme sunmak için filtre sayısı arttırılabilir. Filtreler birçok durumda paketler halinde satılır. Cihazı kullanırken filtre sayısı ve filtre değiştirme süresi dikkate alınmalıdır. Cihazdaki filtre sayısına uygun olarak alınan su arıtma cihazı filtre paketleri kolay kurulum imkanı tanır.


Su Arıtma Cihazının Bakımı Nasıl Yapılır?

Satın almış olduğunuz su arıtma cihazları, genel olarak çok çok teknik bilgi gerektirmeden temizlenebilen aletlerdir.


Çıkarılabilen sünger filtreler, (kullanma kılavuzunda değişik bir metot tavsiye edilmedi ise) temiz ve bol su ile yıkandığında defalarca kullanılabilmektedir.

Yaşamları ortalama bir sene olan bu filtreler kullanılamaz duruma geldiği zaman arıtma prosedürünü gerçekleştiremeyeceği için periyodik vakitlerde yenisi ile değiştirilmelidir. Filtrelerin olduğu membranlar ise daha uzun sürede deforme olan aksamlar olduklarından kullanım hayatları birkaç sene olarak düşünülebilir.

Gerek filtrelerin, gerekse mebranların yıpranma süresinin, arıtılan suyun kirlilik seviyesine göre değişiklik göstermesi nedeni ile teknik servisin bu konudaki fikri dikkate alınmalıdır.
Su Arıtma Filtresi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Su arıtma cihazları, temiz ve sağlıklı su sağlayan cihazlardır. Su arıtma filtresi ise, su arıtma cihazlarının en önemli parçasıdır. Ancak her filtre istenen kalitede arıtma sağlamayabilir. Bu sebeple bazı kriterlere dikkat etmek gerekiyor.


Peki, su arıtma filtresi alırken nelere dikkat etmeliyim? İşte cevapları…

Su artıma cihazları, sağlığı etkileyen cihazlardır. Cihazın arıttığı su, sağlık için faydalı hale gelmektedir.

Su arıtma filtresi ise, bu cihazların başrolünde yer alan bir parçadır. Su arıtma cihazında kullanılan teknoloji ve sistemin ana işlevini gören filtrelerin kalitesi büyük önem taşır.


Su arıtma filtresi alırken şunlara dikkat edilmelidir;

Bazı filtreler, sudaki zararlı maddeleri arıtırken sağlığa faydalı mineralleri de yok edebilmektedir. Bu sebeple cihazda arıtma işleminden sonra suya gerekli mineralleri ekleyen filtreler olması önemlidir.


Filtrelerin kolayca değiştirilebilmeli ve yedek filtre kolay temin edilebilmelidir.


Su arıtma filtrelerinin uygun standart ölçülerde olması gerekir.


İnline filtreler, dış etkenlere temas etmez ve bu sebeple mikrop veya bakteri barındırmaz.


Kendi kendisini temizleme özelliği bulunan filtreler daha uzun ömürlü ve sağlıklıdır.


Günümüzde ters ozmos filtreler en çok tercih edilen filtrelerdir.


Cihazda partikül, karbon ve mineral filtreleri olup olmadığına dikkat edilmelidir.


Su arıtma filtresi temin eden firmanın güvenirliği araştırılmalı ve kalite belgeleri kontrol edilmelidir.


Su arıtma cihazı satan firmanın filtre değişimi desteği olup olmadığı ve filtre takiplerinin firma tarafından yapılıp yapılmadığı araştırılmalıdır.


Filtreleri satan firmanın İSO, NSF, WHO, WQA gibi ulusal ve uluslararası yetkili kuruluşlardan, filtreleri de içeren sertifikaları olup olmadığı kontrol edilmelidir.


Üste belirttiğimiz özellikleri sahip sadece Bayisi olduğumuz ve Dünya Sağlık Örgütü NSF ve Dünya Su Kalite Birliği Water Quality Pba İçermeyen Atık plastik veya kağıttan üretilmeyen Orjinal Sağlıklı Filtreleri Sizlere sunuyoruz.


Sitemizdeki Su Arıtma Filtreleri  sayfamızdan size uyumlu olanı veya Bize mesaj canlı destekden de iletişim sağlayarak uyumlu olup olmadığını öğrenerek 3d güvenle ödeme ile sitemizden 2-3-6 taksit fırsatları ile filtreleri satın alabilirsiniz. 


Su Filtresi Nasıl Arıtır?


Su filtresi, teknoloji ürünü malzemelerdir. Su artırma cihazlarındaki ters ozmos sisteminde sıvı değişimini membran filtreler sağlar. Membran filtre, NASA tarafından geliştirilen bir filtre sistemidir. Bu filtreler, idrardan bile içilebilir su arıtmaktadır.


Membran filtreye giren basınçlı su, yarı geçirgen bir zarın yüzeyinde dolanır. Zarın minik gözeneklerinden sadece su molekülleri geçer. Daha sonra borunun deliklerinde toplanan su, filtrenin içinde temiz su çıkışına yönlendirilir. Zardan geçemeyen maddeler, filtrenin atık çıkışından gidere gönderilir.


Tavsiye Yazı: Manyetik Kireç Önleyici

Tavsiye Yazı: Tds Nedir? Ne işe yarar?

Tavsiye Yazı:  Membran Filtre Nedir?

Tavsiye Yazı:  Su Arıtma Cihazları Arıza Nedenleri ve Çözümleri

7 Oy Kullanıldı: Yazı Puanı 5

Yorumlar (5)

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *