Kapalı Kasa Su Arıtma Filtresi

Kapalı Kasa Su Arıtma Filtresi 

Genel olarak tüm Kapalı kasa su arıtma cihazlarına takılan filtre çeşididir, Kapalı kasa filtre setleri standart olarak bir çok model arıtma cihazlarına uyumludur filtre ölçüleri çoğunlukta 12 inç ebatındadır.

Tüm Kapalı kasa su arıtma cihazlarında kullanılan filtreler in-line denilen (satır içi) kartuş filtreler dir. Kartuş filtreler diğer klasik açık kasa filtrelerden daha hijyenik olduğundan 5-6 yıldır ülkemizde çoğunlukta kullanılmaktadır. Sizlere en iyi kapalı kasa su arıtma filtre setlerini Buzsu Arıtma güvencesi ile ücretsiz kargo ulaştırıyoruz.

Tüm tezgah altı kapalı kasa arıtma cihazlarına uyumlu olan orjinal markalar ve uyumlu filtre setlerimiz kalitesi ile güvenilir orjinal filtrelerdir.


Kapalı Kasa Su Arıtma Filtrelerinin aşamaları şu şekildedir;

1. Aşaması Sediment filtre ( Tortu filtresi)

2. Aşaması CTO karbon filtre 

3. Aşaması GAC karbon filtre

4. Aşaması Ro Membran filtre

5.Aşaması Post carbon Filtre (tatlndırıcı filtre)

5 Aşama Filtrelerden sonraki her aşama Extradır bu filtrelerin kalite ve sertifikalı olması gereklidir. Piyasada bir çok mineral, alkali filtresi satılmaktadır, bu filtrelerin bir çoğu kalitesiz içeriği olduğundan fayda yerine zararlı olabilirler.

Extra filtre aşaması olarak kullanılan 6. filtre Alkali veya Mineral Filtresidir.


Kapalı kasa Su arıtma filtre seti alırken göz önünde de bulundurmanız gereken en önemli şey Filtrenin menşeisi ve içindeki hammaddelerin NSF 42  belgesine sahip olmasıdır. ikinci önemli şey Filtre dış materyalin kalitesi yine sağlıklı su için çok önemlidir. 

Kapalı Kasa filtre setleri 3-4-5-6 lı setler halinde bu kategorimizde mevcuttur.