Su Arıtma Musluğu

Su Arıtma Musluğu Nedir?

 Su Arıtma musluğu, ters ozmos su arıtma sistemlerine bağlanan ve arıtılmış suyu bize sağlayan genellikle metaldan yapılan bir musluktur.

Su arıtma muslukları su arıtma sisteminizle uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır ve normal lavabo musluğunuzun yanına montaj yapılır. Su içme ve yemek yapma sebze meyve yıkama işlemlerin de arıtılmış suyu istediğinizde bu musluğu kullanırsınız. Su arıtma sistemleri için en iyi seçenek, sadece uyumluluk için eşleşen bir sete sahip olmaktır, ancak çoğu zaman arıtma sistemi kurulurken ek olarak musluk almazsınız. Çok sayıda su arıtma sisteminin kutusundan su arıtma muslukları ile birlikte geldiği göz önüne alındığında yeni musluk almanız gerekmeyecektir, ancak kaliteli ve 304 çelik musluk değilse sağlığınız için önemle musluğunuzu değiştirmenizi tavsiye ederiz.

Su Arıtma muslukları nasıl çalışır?

Su Arıtma muslukları, şebekeden gelen su tesisatınıza değil,  su arıtma tankından gelen hortuma bağlanır. Su arıtma musluğuna entegre kolu açtığınızda, musluk içindeki valf açılır ve su arıtma deposundan gelen suyu bize aktarır


Su Arıtma Musluğu En iyisi Hangisi?

Su Arıtma muslukları  arıtma cihazı parçalarından biridir, genel olarak ters ozmos sistemleri hakkında daha önce duymuş olabileceğiniz parçadır. Başlangıç olarak, temiz su, mineral bakımından zengin ve musluk suyunun çok karakteristik olan kötü klor kokusu ve tadından arınırsınız. Ayrıca, bir r o musluk kullanmak basit ve kullanışlıdır ve kurulumundan, kullanılmasına ve bakımına kadar tüm süreç kullanıcı dostudur. Ayrıca, benzer bir notta, Su arıtma sisteminizle uyumlu bir musluk kullanmak sadece sağlığınız için uygun olmakla kalmayıp, aynı zamanda uygun maliyetlidir; Başka bir deyişle, cüzdanınız için iyidir. Şişelenmiş su almadan biriktireceğiniz parayı düşünün. Ayrıca, su kalitenizin net bir kontrolünü elde edersiniz - elbette, şişelenmiş su her zaman temiz olarak etiketlenir, ancak bir kurbağanın başına taç takmam onu prens yapmaz. Gerçek şu ki, suyun nereden temin edildiğine asla emin olamazsınız. En iyi su arıtma cihazı musluk çeşitleri Buzsu Arıtma sitesinde inceleyin ve sipariş verin. Tavsiye edilen su arıtma musluğu Buzsu Sus 304 arıtma Musluğu dur. 

Su Arıtma Muslukları Çeşitleri

Su arıtma cihazı kullanıyorsanız,  ihtiyacınız olan tek şey su arıtma musluğu dur. Öte yandan, su arıtma cihazı sisteminiz varsa, paket halinde olduğundan bir arıtma musluğu alma veya almama seçeneğiniz vardır.  Ancak kaliteli cihazlarda Musluklar paslanmaz çelik veya kromdur. Musluk seçerken en dikkat etmeniz gereken zamak, kurşun ve alüminyum malzeme den üretilmemiş olmasıdır. Su arıtma cihazı montajı için mutfak tezgahınız da açmanız gereken deliğin daha büyük olması gerekir, bu nedenle krom ayna aksesuarı vardır.

Su arıtma musluğu montajı oldukça basittir. İşte adım adım talimatlar:

Gerekli Malzemeleri Hazırlayın: Su arıtma musluğu kitapçığı, su arıtma musluğu seti, uygun tornavida, uygun anahtar.

Musluğu Paketten Çıkarın: Su arıtma musluğu setinizi açın ve parçaları kontrol edin. Genellikle ana musluk, bağlantı hortumu ve montaj parçalarını içerir.

Musluğu Tezgah Üzerine Yerleştirin: Musluğu tezgahın üzerine yerleştirin ve montaj deliklerini belirleyin.

Montaj Deliklerini Delin: Musluğun montaj deliklerini belirledikten sonra, bir matkap kullanarak delikleri açın.

Musluğu Sabitleyin: Musluğu montaj deliklerine yerleştirin ve uygun vidaları kullanarak sabitleyin.

Bağlantı Hortumlarını Bağlayın: Su arıtma musluğunun altında bulunan bağlantı hortumlarını musluğun bağlantı noktalarına bağlayın. Bağlantılar sıkıca yapılmalıdır.

Su Giriş ve Çıkışını Belirleyin: Su arıtma musluğunun genellikle giriş ve çıkış bağlantıları vardır. Su girişini su kaynağınıza, su çıkışını ise arıtılmış suyu alacağınız yere bağlayın.

Bağlantıları Sıkıca Kontrol Edin: Tüm bağlantıları sıkıca kontrol edin ve sızıntı olup olmadığını kontrol edin.

Musluğu Açın ve Kontrol Edin: Montaj tamamlandıktan sonra su musluğunu açın ve suyun doğru şekilde akıp akmadığını kontrol edin.

Gerekirse Ayarlamalar Yapın: Su akışı veya diğer ayarlamalar için su arıtma musluğunun üzerinde bulunan düğmeleri veya kolay ayarlanabilir parçaları kullanarak gerekli ayarlamaları yapın.

Bu adımları takip ederek, su arıtma musluğunu kolayca monte edebilirsiniz. Ancak, belirli bir su arıtma musluğunun montaj talimatları üretici tarafından sağlanan kitapçığına göre değişebilir, bu nedenle ilgili talimatları dikkatlice okumak önemlidir.