Ev Tipi Su Arıtma Cihazları

Ev Tipi Su Arıtma Cihazı

Ev tipi su arıtma cihazları evlerde sağlıklı hızlı bir şekilde uygun fiyata su içme imkanı sağlamak için en çok tercih edilen sistemlerdir.

Ev tipi su arıtma cihazları Çeşitleri şunlardır:

İki çeşit ev tipi su arıtma cihazları vardır. Bunlarda kendi aralarında ikiye ayrılmaktadır.

1. Tezgah Üstü Ev Tipi Su Arıtma Cihazları 
a. Pompalı Tezgah Üstü Ev Tipi Su Arıtma Cihazları 
b. Pompasız Tezgah Altı Ev tipi Su Arıtma Cihazları

2. Tezgah Altı Ev Tipi Su Arıtma Cihazları 
a. Pompalı Tezgah Üstü Ev Tipi Su Arıtma Cihazları 
b. Pompasız Tezgah Altı Su Arıtma Cihazları

Bu maddeleri sizler için biraz daha açalım.
Tezgah altı su arıtma cihazları adından da anlaşıldığı gibi lavabo altlarına yerleştirilmekte ve tezgah üzerine musluk konularak kullanılan sistemlerdir. Tezgah altı su arıtma cihazları da kendi içlerinde ayrılmaktadır.

Ev tipi pompalı arıtma cihazları suyun az akmakta olduğu ve filtrelerin işlemlerini yapamadığı durumlarda su akış hızını artırmak amacıyla kullanılmaktadır. Ters işlem de yani pompasız cihazlar ise suyun akış hızının yeterli olduğu yerlerde kullanılır. 

Tezgah üstü ev tipi su arıtma cihazları da kendi aralarında pompalı ve pompasız olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Önemli Not: Pompalı su arıtma cihazlarında elektrik kullanılmaktadır. Pompasız cihazlarda kullanılmamaktadır.

Eğer tezgah üzerinde bir delik açılmasını istemiyorsanız tezgah üstü cihazlar tercih edebilirsiniz.


Musluğumuzdan akan su ve  içtiğimiz suyun sağlık üzerindeki olumsuz etkileri son zamanlarda birçok konuda ele alınmaktadır. Dünya içilebilir tatlı su fakirliğinin eşiğinde, ayrıca her kaynağından çıkan doğal sular ve işlenmiş su markaları ve su arıtma cihazı da güvenilir de değildir.

Nerede yaşıyor olursanız olun, evinizin suyunda H2O'dan çok daha fazlası var. Bununla birlikte, ters ozmoz sistemiyle, istenmeyen katı atık ve bakterileri büyük ölçüde azaltabilirsiniz. Su Arıtma cihazları Ters Osmoz membranı sayesinde, mikroskobik organizmaların ve ağır metallerin büyük bölümünü filtreler.

Ev tipi su arıtma cihazı fiyatları marka, filtre aşama sayısı, modeli, su arıtma kapasitesi, tezgah altı veya tezgah üstü olması gibi nedenler ile değişkenlik göstermektedir.

Ev tipi su arıtma cihazı markaları en çok tercih edilen tavsiye edilen modelleri sitemizde mevcuttur. Ev tipi su arıtma cihazı filtre değişimi pratik tak-çevir şeklinde basit bir şekilde gerçekleştirilir.

Ev tipi su arıtma cihazı kurulumu eğer tezgah altı ise bir uzmandan yardım alınması gerekmektedir. Ancak tezgah üstü arıtma cihazları genel olarak daha basit kurulmaktadır.

Ev tipi su arıtma cihazı yorumları ürünlerimiz altında her ürüne ait olmak üzere mevcuttur. Ev tipi su arıtma cihazı tavsiye ürünler Buzsu Code , Buzsu Aquapro, Naturalsnet  markalarının Arıtma Cihazlarını tavsiye etmekteyiz.  Bartın Merkez olmaz üzere İstanbul Mağaza, Ankara, Antalya, İzmir, Gaziantep ve  81 il ve tüm ilçelerine kurulum desteği sağlamaktayız.

En çok tercih edilen ev tipi su arıtma cihazı markaları Buzsu Code, Buzsu Naturalsnet, Buzsu Aquapro modelleridir.

Ev tipi su arıtma cihazı filtreleri Conax, Puretech Lifetech, Aquatürk, Ravent, ihlas, Bmb Markaları olmak üzere Buzsu Naturalsnet Tüm Açık Kasa Arıtma Cihazlarına, Buzsu Aquapro Markası tüm kapalı kasa cihazlara uyumlu su arıtma filtre çeşitleri mevcuttur.

Ev tipi su arıtma cihazı en iyisi kullanım amacına göre ve kullanım alanına göre değişmektedir.

Ev tipi su arıtma cihazları çalışma prensibi pompalı cihazlarda pompa yardımı ile su filtrelere ve temizlenen su musluğa gönderilmektedir. Ancak pompasız sistemlerde musluktan yüksel hızda akan su filtreleme aşamasından geçerek sonrasında musluğa ulaşmaktadır. Depo tankı olan cihazlarda arıtılan su depoya aktarılmaktadır.

Buzsu Arıtma Sistemlerinin Ev Tipi Su su arıtma sistemlerinden hangisinin eviniz için en iyi seçenek olduğunu öğrenmek için bu kategorimizdeki ürünleri inceleyin.