Doktorların Tavsiye Ettiği Su Arıtma Cihazı - 2024 Güncel

Doktorların Tavsiye Ettiği Su Arıtma Cihazı Hangisi - Buzsu
 • Admin
 • 20 Ara 2023
 • 1
 • 34599
 • Okuma Süresi:6 Dakika

Doktorların Tavsiye Ettiği Su Arıtma Cihazı 

Su Arıtma Cihazları, içme suyunun kalitesini artırmak için tasarlanmış sistemlerdir. Doktorların tavsiye ettiği su arıtma cihazlarının seçimi, sağlığımız için büyük önem taşır. Bu nedenle, su arıtma cihazı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve doktorların neden belirli cihazları tavsiye ettiğini anlamak önemlidir.

Doktorların Önerdiği Su Arıtma Cihazı İle Temiz Su Tüketimi

Su, canlıların hayatlarını sürdürebilmesi açısından son derece önemlidir. Günümüz şartlarında musluklardan akan şebeke suları içinde hastalığa neden olan birçok bakteri, virüs ve kimyasalı barınmaktadır. Özellikle insan anatomisi için suyun temiz olması ve yeterli miktarda tüketilmesi gerekmektedir. Bu nedenle temiz su kullanabilmek için son zamanlarda su arıtma cihazlarına,  damacana, pet şişe ve cam şişe sularına talep artmaktadır ancak, Damacana ve pet şişelerdeki bisphenol A maddesi zararları nedeni ile Doktorlar uyarırken  su arıtma cihazlarının, damacana sulara göre çok daha sağlıklı olacağını belirtmektedirler. Çünkü su arıtma cihazları, suyu mikroplardan arındırarak temiz, kokusuz, berrak, yumuşak ve mineralce zenginleştirilmiş hale getirmektedir. 

Damacana, plastik ve cam şişe sular ise son zamanlarda su arıtma cihazlarının gölgesinde kalmaktadır. Çünkü plastik kaplarda saklanan sular zamanla plastik maddenin yapısında bulunan kimyasalların suya karışıp suyun tadının bozulmasına ve kokmasına sebep olmaktadır. Bu durum insan sağlığı açısından çok ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Cam şişe suları ise cam malzemenin artan maliyeti ve depolamada yaşanacak problemler nedeniyle çok fazla tercih edilmemektedir.

Doktorların Tavsiye Ettiği Su Arıtma Cihazı Hangisi?

Doktorlar, suyunuzu bakteri ve virüslerden temizlerken alkali dengesini sağlayan ve eksilen mineralleri tamamlayan, Buzsu Code Marka su arıtma cihazını kendileride kullanarak tavsiye etmektedir.  

Doktorların ve Tıbbı uzmanların önerilerini tam olarak yerine getiren marka Buzsu Code Su Arıtma cihazıdır. 

Doktorlar neden Buzsu Code su arıtma cihazını tavsiye ediyor? 

- Sağlıklı su tüketimi için. 

- Alkali Hidrojenli su dengesi için.

- Bakteri ve virüsleri yok ederken, Eksilen Mineralleri tamamladığı için. 

- Hidrojen Alkali Filtreye sahip olduğu için.

Doktorların güvenerek online su arıtma cihazı aldığı www.buzsu.com.tr sitesindeki Kalitesi ve markası ile kendini ispat eden modelleri tavsiye ediyor ve öneriyor.

Bunun içinde su arıtma cihazları içinde bulunan su tankı, membran filtre, su arıtma filtresi, su arıtma reçinesi, aktif karbon filtresi, su arıtma pompaları gibi ekipmanları kaliteli olmalıdır.

Kaliteli olmayan su arıtma cihazı su içindeki bakterileri, virüsleri ve zararlı kimyasalları yok ettiği gibi sağlığımız için faydalı olan kalsiyum, magnezyum, demir, nitrat, flor, çinko, sodyum gibi mineralleri de yok etmektedir. Böyle bir durumla hiçbirimiz karşılaşmamak için doktorların tavsiye ettiği su arıtma cihazını tercih etmeliyiz.

Doktorların tavsiye ettiği su arıtma cihazını evinize, iş yerinize, bina girişinize vs. taktırmadan önce mutlaka kullanmış olduğunuz şebeke suyunu test ettirmelisiniz. Test sonuçlarına göre uygun cihazınızı belirleyerek satın alabilirsiniz.

Doktorların Tavsiye Ettiği Su Arıtma Cihazı Alırken Dikkat Etmemiz Gerekenler Nelerdir?+6 İp Ucu

Sizlere 6 ipucu ile yapmanız gerekenleri sıralayacağım:

1-Öncelikle su arıtma cihazı alacağınız firmanın güvenilir olup olmadığını araştırmalısınız.

2-Firmanın sattığı ürünlerin gıda ve su ürünlerinde hijyenik koşulların sağlandığını gösteren ve neredeyse dünyanın her yerinde geçerli olan NSF (Ulusal Sanitasyon/Hijyen Vakfı) belgesine, ayrıca ters osmoz sistemleri ve bileşenleri NSF/ ANSI 58 standardına sahip olup olmadığına bakmalısınız. Çünkü su arıtma cihazları ters osmoz sistemiyle çalışmaktadır.

3-Su arıtma cihazı taktırmadan önce kullanım amacınız ne olursa olsun mutlaka Ph, berraklık, koku, mineral değerleri, mikroplar, sertlik vs tüm testleri yaptırmalısınız.

4-Kullanım amacınıza göre cihazınızı uzman kişi ile seçip uygun yere montajını yaptırmalısınız.

5-Cihazınızın en az 2 yıl garanti kapsamında olmasına özen göstermelisiniz.

6-Su arıtma cihazı firmasının düzenli servis imkanı olup olmadığına dikkat edilmeli, belirli periyotlarla su tankı, membran filtre, su arıtma filtresi, su arıtma reçinesi, aktif karbon filtresi, su arıtma pompaları gibi ekipmanların bakımını mutlaka yaptırmalısınız. 

Bu 6 ipucuna dikkat ederseniz doktorların tavsiye ettiği su arıtma cihazına sahip olup en kaliteli suya sahip olacaksınız.

Bu saydığımız özelliklerin daha fazlasını içeren Code Marka cihazımızı sayfamızda bulabilirsiniz.

Yukarıda vermiş olduğumuz bilgiler ve müşteri memnuniyeti su arıtma cihazının Buzsu su arıtma cihazları olduğunu kanıtlamaktadır. Buzsu su arıtma cihazları yeni nesil modelleri ve çeşitleri ile günümüze uygun yeni tip filtreli plastik kullanılmayan maddelerden üretilmektedir. 

Buzsu firması olarak plastik kullanımı azaltılarak hem çevre dostu hem de daha sağlıklı su arıtma cihazı üretimine öncülük ediyoruz. En popüler su arıtma cihazı BUZSU 'nun CODE yeni nesil su tasarruflu su arıtma cihazıdır. Dış kasası tamamen fiberglastan üretilen CODE su arıtma cihazı en fazla tercih edilen su arıtma cihazı modellerinin en başında gelmektedir.

Doktorların Tavsiye Ettiği Pompalı Su Arıtma Cihazları

Doktorların tavsiye ettiği pompalı su arıtma cihazları genellikle su basıncının yeterli olmadığı yüksek katlı, tesisatı eski binalarda ve şehir merkezine uzak yerlerde tercih edilmektedir. Bu tip cihazlar içerisindeki motor sayesinde suyu istenilen basınçta çekip arıtma işlemin gerçekleştirmektedir. 

Doktorların tavsiye ettiği en kaliteli pompalı cihaz Buzsu su arıtma cihazıdır. Sayfamızı inceleyerek tüm su arıtma cihazı modellerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Ürünü İncele

Doktorların tavsiye ettiği pompalı cihazlar dışında pompasız olanlarda vardır. Pompasız su arıtma cihazları ise basıncın yeterli olduğu binalarda içinde ekstra bir motora ihtiyacı olmayan sistemlerdir. 

Sıkça Sorulan Sorular

1-Doktorlar Neden Su Arıtma Cihazlarını Öneriyor?

Doktorlar ve uzman kişiler su arıtma cihazlarını suyu mikroplardan arındırıp temiz, kokusuz, berrak, yumuşak ve mineralce zenginleştirilmiş hale getirdiği için sağlığımızı korumaktadır.

2-Doktorların Tavsiye Ettiği Arıtma Suyu Sağlıklı mı?

Kaliteli bir su arıtma cihazından elde edeceğiniz su kesinlikle sağlıklıdır. Çünkü su arıtma cihazı suyu temiz, kokusuz, toksinlerden arındırılmış, yumuşatılmış, berrak, Ph’ı alkali (7,5-8,5) ve mineralce zengin hale getirmektedir. Tüm detaylar arıtma suyu sağlıklı mı yazımızda.

3-Doktorların Tavsiye Ettiği Arıtma Suyu Hangisidir?

Doktorlar tarafından tavsiye edilen su arıtma cihazı  BUZSU 'nun CODE yeni nesil su tasarruflu su arıtma cihazıdır.

4-Doktorların Tavsiye Ettiği Su Arıtma Cihazını Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? 

a) Satıcı firmanın güvenirliği

b) Ürünlerin kalite belgeleri

c) Ürün tercih ederken açık alanda kullanacaksanız kapalı kasa olmasına , kapalı bölgede kullanacaksanız ise açık kasa su arıtma cihazı tercih edebilirsiniz.

d) Cihazınızın pompalı mı yoksa pompasız mı olmasına dikkat etmelisiniz. Bununla ilgili ayrıntılı bilgiye yazımızın içeriğinden ulaşabilirsiniz.

5-Doktorların Tavsiye Ettiği Su Arıtma Cihazını Alırken en önemli filtre hangisidir? 

Su arıtma cihazlarında olmazsa olmaz diye tabir ettiğimiz suyu içilebilir hale getiren filtre membran filtredir. Tek başına yeterli olmayabilir bu nedenle diğer filtrelerle birlikte kullanılmalıdır.

Paylaş

Yorumlar(1)

 • Yanıtla
  30 Haz 2024
  VELİ İLYAS GÖNÜL

  "Fiyatı"

Yorum Yap

E-posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır.Bu yazıya puan vermek istermisiniz ?
41 Oy Kullanıldı: Yazı Puanı 5