En İyi Su Arıtma Cihazı ve Markaları Hangileri - 2020 GÜNCEL

En İyi Su Arıtma Cihazı Markaları Hangisi


En İyi Su Arıtma Cihazı

En iyi su arıtma cihazları hangileri? İş yerim için hangi marka su arıtma cihazı almalıyım? Ev tipi en kaliteli su arıtma cihazı hangisi? En iyi su arıtma cihazı tavsiyeleri nelerdir? Tüm merak ettiğiniz konulara değineceğiz.

Bugün sizler için hangi su arıtma cihazını almalıyım sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Bir çok kişi su arıtma cihazı alırken hangisini almalıyım, En iyi su arıtma cihazı, nasıl bir cihaz almalıyım? Alıcıların çok fazla bilgim yok yanlış bir cihaz almak istemiyorum gibi aklında sorular oluşmaktadır. Bizlerde bu tür kullanıcılara yardımcı olmak amacıyla su arıtma cihazlarının bazı püf noktalarından bahsetmek ve bu sayede bilgisi olmayan alıcılara da bu şekilde yardımcı olmak istiyoruz.

Su arıtma cihazları, şebeke veya damacana sularını arıtmak için ev tipi veya sanayi tipi modellerde üretilmektedir. Farklı çalışma prensipleri ve tiplerde tasarlanan su arıtma cihazı fiyatları, özelliklerine göre farklılık gösterir. Su arıtma cihazı fiyatı, filtre sayısına göre de değişir.


Su arıtma cihazı alacaksanız iyi markalar arasında Buzsu Arıtma, Conax, Comtech, Puretech AQUA gibi NSF sertifikalı ürüne sahip firmalar vardır. Üstün teknoloji ürünlere sahip alkali su üreten cihazlara sahip markaların Cihazları ve Filtre setlerinin orijinal ürünlerini inceleyerek sitemizden satın alabilirsiniz. 

Peki, en iyi su arıtma cihazı hangisidir? En iyi su arıtma cihazı nasıl seçilir? En İyi Su Arıtma Cihazı Filtresi Hangisidir?


2020 su arıtma cihazları arasında en çok verim alınan ve 2019 yılının da trendleri olan markaları size tanıtmak istiyorum. İş yeri için ve ev için olmak üzere iki farklı açıklama yapacağım.

Bu markaları tanıtırken öncelikle;

 • Kullanışlılığı,
 • Verimliliği,
 • Enerji Tasarrufu,
 • Ergonomik Tasarımı,
 • Yedek Parça Teminleri,
 • Filtre Ömürleri,
 • Arıza Çıkarma Süreleri,
 • Artı ve Eksi yönleri,
 • Kronik Sorunları,

gibi yönleri ele alınacaktır.


En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisi(Ev için)?

Eviniz için hangi su arıtma cihazını almalıyım diyorsanız veya hangi markayı alacağınız da kararsız iseniz okumaya devam edin. Bu aşamada çok dikkat etmeniz gereken bir püf nokta vardır.

Ev su arıtma cihazları iki çeşittir. Tezgah üstü ve tezgah altı olmak üzere.Yani tezgah delinerek musluk takılması sonucu çalışan ve direk tezgah üstü su arıtma cihazları vardır. 
Eğer kiracı iseniz veya tezgahınızı deldirmek istemiyorsanız sizlere tezgah üstü su arıtma cihazlarını tavsiye edebilirim.   
Verimlilik açısından en iyi su arıtma cihazı ise pompalı ve tezgah altı cihazlardır.
Sizler için ürünlerin açıklamalarının yazdığı en ucuz ve uygun fiyatlı filtreli 4 adet ürün linkini paylaşıyorum.


Ev Tipi En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi

Su arıtma cihazı tavsiye konusun da her alanda her mecrada araştırmalar yaptınız , su arıtma tavsiyesi hakkında bir sürü makale okudunuz buna rağmen aklınızdaki sorulara cevap bulamadıysanız doğru yerdesiniz. Su arıtma cihazı tavsiye yazımızda sizlere en popüler , en kullanışlı ,  en maliyetli ve en çok tercih edilen su arıtma cihazlarını tanıtacağım. Pompalı yada pompasız açık yada kapalı kasa hangi su arıtma cihazını tavsiye edersiniz sorusuyla aklınızı meşgul etmeyin.


En iyi su arıtma cihazı tavsiye 1: Optima Su Arıtma Cihazı

en iyi su arıtma cihazıSu Arıtma Cihazlarının Bir Numarası; Su arıtma cihazlarının en iyilerinden biridir. Şık bir tasarıma sahiptir. Kullanımı oldukça kolaydır. Ev ve iş yerlerinizde tezgah altı olarak bu cihazı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Alan işgal etmez. Estetik açıdan da rakiplerine göre bir adım öndedir. Alanının en iyilerinden biri olmasına rağmen fiyatı diğer arıtma cihazlarına göre oldukça uygundur. Optima su arıtma cihazı kalitenin enlerindendir. Kullanıcılar tarafından yapılan yorumlarla da en iyi cihazlardan biri olduğunu kanıtlamıştır. Cihazınızı tezgah altı kullandığınız zaman, tezgah altında karışıklığa ve kötü bir görüntüye sebebiyet vermez. Özellikleri ve kalitesi kendini kanıtlamıştır. Üstelik en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Ürünü İncele


2: Puretech Yakut Su Arıtma Cihazı

en iyi su arıtma cihazı markasıAlanının En iyisi; Tasarım Harikası; Üreticileri tarafından insan sağlığı açısından her ayrıntı düşünülerek üretilen en iyi su arıtma cihazıdır. Membran filtrenin ayırdığı yararlı mineralleri son aşamada suya tekrar ekleyebilme özelliğine sahiptir. Tezgah altı kullanılabilmektedir. Yakut serisi oldukça kaliteli bir seridir. Su arıtma cihazı alırken tercihleriniz arasında ilk sıraları kesinlikle hak eden bir cihazdır. Kalitesini ve alanın en iyisi olduğunu kanıtlamıştır. Kullanıcılar tarafından daima memnuniyetle ve güzel yorumlarla karşılaşmıştır. Yakut su arıtma cihazı serisi çok şık bir tasarıma sahiptir. Yalnızca görünüm açısından değil her açıdan en kaliteli ve kullanışlı cihazlardan biridir. Kullanıcılar yüzde 99’luk kısmı tarafından tavsiye edilmektedir. Bu kaliteyle tanışmak sizin de hakkınız. Fiyat ve kullanım açısından en iyisidir. Ürünü İncele


3Ravent Cool Su Arıtma Cihazı

en iyi su arıtma hangisiSu Dostu, Alanının Gözdesi; Su arıtma cihazları arasında istisnasız en iyisidir. Evlerinizde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Düşünmeden alabileceğiniz cihazlardan biridir. Kaliteli ve sağlıklı su içmek isterseniz tercihiniz kesinlikle Ravent Cool’dan yana olmalıdır. Oldukça şık bir tasarıma sahiptir. SAB RV Cool 6-A Class olarak da bilinmektedir. Kullanıcılar tarafından su arıtma cihazlarının en iyisi olarak yorumlanmıştır. Hakkında neredeyse hiç şikayet bulunmamaktadır. Su arıtma kapasitesi oldukça yüksektir. Üstelik diğer cihazlara arasında atık suyu en aza indiren cihazlardandır. Su israfına son verecek oldukça önemli bir cihazdır. Arıza konusunda sıkıntı çektirmez. Gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz, su israfı anlamında da en iyi cihazlardan biridir. Tam bir fiyat-performans ürünüdür. Bir çok özelliği sayesinde rakiplerinden bir adım öndedir. Sağlıklı suya kavuşmak için en iyi aracıdır. Ürünü İncele

 4:Comtech EW 510B Su Arıtma Cihazı

en iyi su arıtma cihazı comtechErgonomik ve şık tasarımı ile rahatlıkla kullanabilceğinizi bir cihazdır. Dar mutfak tezgahı altlarında çok fazla yer kaplamayan yapısı ile harika bir tasarruf sağlamaktadır. En avantajlı yönlerinden bir tanesi pis su atık miktarının çok düşük olmasıdır. Elde ettiği kaliteli ve lezzetli su ile sizleri memnun edecektir. Fiyat aralığı olarak biraz yüksek gelebilir ancak en iyi kalitede suya sahip olmak için verilmeyecek fiyatlar değildir.İş Yeri İçin En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisi?

İş yeriniz için su arıtma cihazı almak istiyorsanız bu durumda dikkat etmeniz gereken bir kaç püf noktadan ve tavsiye ürünleri paylaşmak istiyorum. 

İş yerinizde çalışan personel sayısına göre su arıtma cihazınızı seçmelisiniz. Örneğin günde 100 litre su tüketen bir iş yeri için orta ölçekli bir arıtma cihazı alınabilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken  nokta şudur. Eğer 100 litre kadar su tüketiliyor ise sebil özellikli su arıtma cihazı kullanmak size avantaj sağlar. 
Avantajları:
-Her mevsim istediğiniz suya erişebilirsiniz.
-Kış aylarında sebil sıcak su bölmesini aktif kullanabilirsiniz.
-Yaz aylarında ise buz gibi ve arıtılmış su içebilirsiniz.
-Buzdolabı veya ocak kullanmak zorunda kalmazsınız.
-Diğer sebil modellerinde olduğu gibi damacana taşımak zorunda da olmazsınız.
-7/24 sıcak ve soğuk suya sahip olursunuz.

İş yeri tipi en iyi su artıma cihazı: Tezgah Üstü Su Arıtma Sebili

İş yeri tipi en iyi su arıtma sebili: Arıtmalı Su Sebili - Sıcak ve Soğuk

Cafe, Lokanta, Kahvehane, Ofis vb: Lifetech TL-400 Su Arıtma Cihazı


En İyi Su Arıtma Cihazı Fiyatları

En iyi su arıtma cihazlı fiyatları NSF sertifikaları, Water Quality belgeleri, garanti süreleri, arıtma kapasiteleri, filtre kaliteleri ve ömürlerine göre değişkenlik göstermektedir. En iyi su arıtma cihazı fiyatlarını etkileyen başlıca faktörler bunlardır.

Su arıtma cihazları sahip olduğu arıtma özelliklerinin yanı sıra farklı hizmetler sunmakta. Suda ki zararlı minerallerin yanında filtrelenen yararlı mineralleri yerine koymak amacıyla bir çok filtre kullanılmakta ve suyun pH değeri artırılarak üstün kaliteli su haline getirilmektedir. Firmamız Buzsu Arıtma kaliteden ödün vermeden müşteri memnuniyetini gözeterek en iyi su arıtma cihazları ile hizmet vermektedir.

Yukarıda tavsiyede bulunduğumuz ürünler Donanım Haber, Ekşi sözlük ve Kadınlar kulübü gibi forum ve platformlarda en çok önerilen ve tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. 

Müşteri yorumları sizler gibi alacak müşterilerimizin fikir sahibi olmalarına yardımcı olmaktadır. En iyi su arıtma cihazı yorumları için ürünlerimiz altıdaki yorumlar bölümünden yorum yapabilirsiniz.

En iyi su arıtma cihazı markaları arasında 2018, 2019 ve 2020 yıllarında trend olan ve şikayet almayan ürünlerimizi ev tipi ve iş yeri tipi su arıtma cihazları altındaki tavsiye linklerin de bulabilirsiniz. (Yukarıda)


En ucuz su arıtma cihazı pompalı model olarak Conax marka tercih edebilirsiniz.  

Dünyanın en iyi su arıtma cihazı hangisi diye soranlar için en iyi göreceli bir kavramdır. Ancak piyasadaki en iyi su arıtma cihazı Puretech Yakut Serisi ürünüdür.
En iyi su arıtma cihazı filtresi veya filtreleri LG marka ve USA menşeili filitrelerdir. 
En uygun su arıtma cihazı fiyatları yaklaşık olarak 300, 350 Tl'den başlamaktadır.

En iyi su arıtma cihazı kullanıcı yorumları için ürün altındaki yorumlar kısımına bakabilirsiniz. 


Şimdi dünyanın en iyi su arıtma cihazı olarak Puretech Yakut Serisini önermiştik. Ancak dünyanın en iyi su arıtma cihazı gelişen teknolojiler ve arge çalışmalarının üzerine değişmiş bulunmakta.
Peki o zaman dünyanın en iyi su arıtma cihazı hangisidir?

Dünyanın En İyi Su Arıtma Cihazı

Dünyanın en iyi su arıtma cihazı ve 2020 yılının trend cihazı NaturalsNet Antibakteriyel Su Arıtma Cihazıdır. Sağlık ve hijyen koşullarının üst seviyede tutulması gereken günümüz dünya koşullarında paranızı çöpe atmayacağınız bir üründür. Şık tasarımı ile göz dolduran, lezzetli ve yüksek ph değerine sahip su üretene bu su arıtma cihazı sizleri memnun bırakacaktır.

NaturelsNet Antibakteriyel Su Arıtma Cihazı diğer su arıtma cihazlarında olmayan yada tam fonksiyonel çalışmayan eksileri giderilerek tasarlanmıştır. Sizler için cihaz linkini aşağıya bırakıyorum.

Link:Dünyanın En iyi Su arıtma Cihazı NaturelsNet


Su Arıtma Cihazı Markaları

Su kimyasal yapısından ve akıcılığından ötürü yeraltından çıkıp bize ulaşana kadar geldiği yol süresince karşısına çıkan klor,kireç gibi ağır metalleri, virüsleri, mikropları kendi içine katar. Su arıtma cihazının yorumlarında da görüyoruz kullanıcıya suni ve zararlı bir yöntemmiş gibi geliyor, ama suyu arıtmak çocuklarımız ve bizim için güvenle su içebilmemizi gerçekleştiren bir işlemdir.

Suyu arıtmanın asıl nedenlerinden biri günümüzde artış gösteren nüfus yoğunluğu sonucu ortaya çıkan kirli suyun artması ve temiz su ihtiyacının fazlalaşması kaynaklıdır. bundan sonra suyu arıtmasının yetersiz kalması ve insan nufüsündan kaynaklı natural olmayan kirlenmedir.

Bunun dışında içme suyumuzu arıtma amacımız renk ve kokulardan kurtulmak; klor,kireç gibi ağır metallerden arındırmak; mikropları gidermek ,asitlerden temizlemek ve suyu yumuşatmaktır.

Suyu arıtmak amacıyla belli başlı işlemlerden geçirmemiz gerekmektedir. Arıtma sistemlerinde ilk işlemler klor, kireç gibi ağır metaller, tortu vb. maddeleri süzmesi, ikinci olarak elinizde kaliteli bir su arıtıcı sistemi varsa natural mineral taşlarından meydana gelen mineral filtreden geçerken suya mineral katan bir filtresi bulunuyor ancak bu işlemler kalitesine, aygıt fiyatına ve çoğu etkene bağlı olarak değişmektedir. En iyi su arıtma cihazı fiyatları genelde ortalama fiyatlardan biraz yukarıda olmaktadır.

Su arıtma cihazı üreten markaların bazıları;

 1. Naturalsnet
 2. Ameripure
 3. Buzsu
 4. Comtech
 5. Puretech
 6. Atlas Filtre
 7. LG
 8. Lifetech
 9. Conax
 10. BlueHouse
 11. Brita Maxtra
 12. Berraksu
 13. Delonghi
 14. Woongjin Eversky
 15. Amway
 16. Mitsubishi Cleansui
 17. BMB
 18. Fakir
 19. Royal Green
 20. Tecflo
 21. Aysu
 22. Sew Whiz
 23. Raks
 24. Hoover
 25. Arçelik
 26. Hyundai
 27. Water Point
 28. Waternet
 29. Zanussi
 30. Elitev
 31. Aquasoft
 32. Dyson
 33. Aqua For Life
 34. Hotpoint-Ariston
 35. AO Smith
 36. Conti
 37. LotusWater
 38. Samsung
 39. Aqua
 40. AquaLine


Sıkça Sorulan Sorular:

En iyi su arıtma cihazı kaç filtreli olmalıdır? 
Su arıtma cihazları en az 5 filtreli olmalıdır. Çünkü arıtma esnasında filtrelenen sular da yararlı mineraller de kalmaktadır. Bu mineralleri yerine koymak için tatlandırıcı benzeri filtreler kullanılmaktadır. Su arıtma cihazları toplamda 8 filtre olmak üzere  4lü mineral fitresi ve 5li mineral filtresi sayesinde 11 Aşamaya kadar çıkmaktadır . 

En iyi su arıtma cihazı nereden alınır?Kaliteli sorunsuz ve iyi su arıtma cihazı nereden nasıl alınır , sorusunun cevabı belli aslında. Ücretsiz kargo, ücretsiz kurulum ve yüksek müşteri memnuniyetimizle firmamızı tercih edebilirsiniz. Firmamızın diğer pazar yerlerindeki yorumlarını okuyarak mutlu müşterilerimizi ve olumlu yorumlarını görebilirsiniz.

Ayrıca uygun fiyat politikası ile alacağınız her ürünü karşılaştırabilirsiniz. Fiyatlarımıza ve hizmetlerimizin kalitesine güveniyor ve sizlere mutlu bir alışveriş garantisi sunuyoruz.
7/24 tam destek sağlıyor tüm sorularınıza net açık cevaplar veriyoruz. Hemen şimdi arayarak sorularınızın giderilmesini sağlayabilirsiniz. 


En iyi su arıtma cihazı nasıl olmalıdır?
Kullanışı kolay, az yer kaplamalı, tankı küçük olmamalı, filtreleri kolay sökülüp takılmalı ve belgeleri tam olmalıdır.

Nasıl bir cihaz alınmalı?

·Son teknolojik su arıtma cihazlarında su kesintisi dahi size yetecek kadar belli oranlarda su vermeye devam eder.  

·Kompakt tasarımı ile küçük olan cihazlar daha kullanışlı ve daha özel kaplamaktadır.

·Sahip olduğu side stream teknolojisi sayesinde cihazlar klasik membran'a göre  1,5 kat daha uzun ömürlüdür. Aynı zamanda daha az elektrik tükettiği için maddi anlamda da uzun vadede size katkı sağlar.

·Performans takip sistemi sayesinde akıllı teknolojik bir üründür. Dijital fitre göstergesi ile beraber cihaz ihtiyaç duyduğu zaman filtre değişimi için kullanıcıyı uyarmaktadır. Böylelikle filtre değişmeyen makinalarda oluşan olası arızalardan dolayı cihazda arızaya maruz kalınmaz.  

·Buzsu arıtma cihazları patentli teknolojiye sahip ve çevre dostudur.

·Buzsu arıtma cihazlarında yer alan özel teknoloji sayesinde ultraviyole ışınları kullanılarak klasik cihazlara göre daha fazla hijyen koruması sağlamaktadır.

Pompalı ve pompasız su arıtma cihazı arasında ki fark nedir ?

Su arıtma cihazları fabrikada üretilirken pompalı ve pompasız olmak üzere ikiye ayrılarak üretilmektedir.Sebebi ise; su arıtma cihazlarının çalışabilmesi için en az 4 barlık bir su basıncına ihtiyaç vardır.Eğer 4 barlık su basıncı yok ise su arıtma cihazlarının çalışması imkansızdır.

Bu durumda ise pompalı sistem devreye girerek su basıncı düşük olan yerlerde su basıncını sabitleyerek cihazın daha rahat çalışmasını sağlamaktadır. Özellikle Türkiye'nin doğu bölgelerinde ve köy vb yerlerde su basıncı çok düşmektedir.Bizler bu bölgelerde pompalı su arıtma cihazı kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Eğer sizinde böyle bir durumunuz var ise basıncınız çok düşük ise pompalı su arıtma almak zorundasınız ama normal ise pompasız bir su arıtma cihazı çok rahat olarak işinizi görecektir.


Açık kasa ile kapalı kasa arasında ki fark nedir ?

Özellikle belirtmek isteriz ki açık kasa ile kapalı kasa arasında arıtma kalitesi olarak hiçbir fark yoktur.Böyle bir üretimin olmasının sebebi tezgahın altında yer sıkıntısı olan kişiler için özel olarak üretilmiştir.Kapalı kasa su arıtma cihazlarının tüm parçaları içindedir.Ama açık kasada ise tank ve cihazın ana gövdesi ayrı olduğu için çok fazla yer kaplamaktadır. Ayrıca şunu da belirtelim ki açık kasa su arıtma cihazları geliştirilebilir bir alt yapısı bulunmaktadır.

Kapalı kasanın iç haznesi dar olduğu için en fazla olarak 6 veya 7 filtre konulmaktadır ama açık kasada ise istediğiniz kadar filtreyi koyabilirsiniz.Seçim yaparken bunu da düşünmenizi isteriz. Filtre kalitesi nedir ve süresi nasıl olmalıdır ? Son zamanlarda internete baktığımız zaman çok fazla filtre ve fiyat farkı bulunmaktadır.

Çin malı su arıtma filtrelerinin ucuz olmasının tek sebebi doluluk oranlarının çok düşük olmasıdır.Normalde bir filtrenin en az doluluk oranı %80 olması gerekirken maliyeti düşürmek adına %20 lere kadar düşürerek ucuza filtre satmaktadırlar.

Bunun size ne gibi zararı olur derseniz Doluluk oranı yüksek olan filtrenin ömrü 6 ile 8 ay arasında iken doluluk oranı çok düşük olan filtre en fazla 1 ay olmaktadır.Ve tam dolu olmadığı için tam olarak arıtma yapmaz.Ve bunun sonucunda her ay filtre alarak maddi açıdan sizi ciddi olarak zorlamaktadır.

Plastik Kalitesi Nasıl Olmalıdır?
Su arıtma cihazı gördü iseniz bir çok parçası plastiktir. Bu sebepten dolayı plastik kalitesi su arıtma cihazında çok önemlidir.Çin malı su arıtma cihazlarında atık plastikten üretim yapıldığı için çok ucuz fiyatlara satılmaktadır.Plastik kalitesi sınıflamasında 5.sınıf plastik en iyi plastik yerine geçmektedir. PE Polietilen'in kısaltmasıdır.

En güvenli plastik türü olarak kabul edilir.Bu sebepten dolayı ucuza su arıtma cihazı alayım derken atık plastikten üretilen su arıtma cihazı almanız sonucunda ciddi rahatsızlıklar ortaya çıkabilmektedir. Bu tür atık plastikler yosunlaşma vs yaptığı için ayrıca bakteri oluşumunu sağladığı için dikkat etmeniz gerekmektedir.

Çelik kalitesi nasıl olmalıdır? Su arıtma cihazlarının 2 parçası çeliktir.İlki cihazın tankıdır. Tank kesinlikle nfs onaylı olup çelik ve paslanmaz olması gerekmektedir. Aksi taktirde tank suyu beklettiği için tankta paslanma ve yosunlaşma olacaktır.Buda bekletilen suyun bakteri oluşmasını sağlamaktadır.Bu sebepten dolayı dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz.

Filtrasyon sistemlerini nasıl seçmeliyiz ? Su arıtma cihazları genellikle 5 aşamalı pompalı ve pompasız olarak üretilmektedir.Ama gelişen teknoloji ile yeni yeni filtreler çıkmıştır.

Mesela mineral bakımından zengin bir su istiyorsanız mineral filtre veya alkali değeri yüksek bir su istiyorsanız alkali filtre veya evde bebeğiniz var ise infrared yani detox filtre gibi filtreleri takarak suyu istediğiniz kalite ve seviyeye getirebilirsiniz.

Filtrelerin marka ve üretim yeri neresi olmalıdır ? Su arıtma cihazlarının genellikle üretim yerleri Tayvan olmaktadır ama üretim patenti ise İtalya,Amerika ve almanya'dır. Bu yerlerde işçilik çok fazla olduğu için büyük firmalar fabrikalarını Tayvan gibi ülkelere taşımışlardır.Filtrelerde yukarıda da belirttiğimiz gibi doluluk oranları çok önemlidir. Doluluk oranı çok düşük filtreleri ucuz diye sakın ola almayınız.Bu sizler için için büyük bir kayıp ve hüsran olabilir.

En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisidir?

En Kullanışlı Su Arıtma Cihazı, sudaki sağlıklı mineraller dışında zararlı maddeleri arıtabilen cihazlardır. Mineral dengeleyici filtreye sahip cihazlar, en iyi su arıtma cihazları arasında yer alır.

İdeal değerde mineral ve pH filtreler içeren cihazlar da iyi cihazlardır. Bu sebeple güvenilir ve sertifikalı su arıtma cihazı çeşitleri tercih edilmelidir. Firmanın kalite belgeleri, cihazın garanti süresi ve cihazın filtrasyon aşamaları en iyi su arıtma cihazı için önemli kriterlerdir.

En Verimli Su Artıma Cihazı Nasıl Seçilir? Su arıtma cihazları kullanım amacı verim ve tank kapasitesine farklılık gösterir. Bu sebeple su arıtma cihazı seçerken birçok faktörün ele alınması gerekir. Özelliklerine ve tasarımlarına göre fiyatları değişen su arıtma cihazlarının fiyatlarını etkileyen en önemli faktör fitre sayısıdır.

Su arıtma cihazı modelleri farklı işlevlerde üretilir. Bu faktör, su arıtma cihazı fiyatları için önemli bir kriterdir.

Su arıtma cihazı nasıl seçilir sorusuna birçok cevap verilebilir. Öncelikle en doğru su arıtma cihazı için kullanım ihtiyaçları belirlenmelidir. Ev, iş yeri, ofis veya fabrika ortamlarında farklı su arıtma cihazları tasarımları vardır.

Örneğin; ev tipi su artıma cihazı için genellikle tezgah altı modeller tercih edilir. Bu modelin en büyük avantajı, mutfak tezgahı üzerinde yer kaplamamasıdır. Lavabonun altındaki dolaba yerleştirilerek su arıtma sağlar.

Ofis tipi su arıtma cihazı ve sanayi tipi su arıtma cihazı da farklı modellerde tasarlanır. İş yerinin su ihtiyacına uygun su arıtma kapasitesi olan cihazlar seçilmelidir.

En İyi Su Arıtma Cihazı Filtresi Hangisidir?

Su arıtma cihazları farklı sayılarda filtrelere sahiptir. Üç ila 9 aşamalı filtresi bulunan farklı modellerde su arıtma cihazları vardır.
H
er aşama, cihazdaki bir filtreye tekabül eder.

Su arıtma cihazlarında yaygın olarak kullanılan filtre türleri sırası ile şunlardır; sediment filtre, blok karbon filtre, aktif karbon filtre, membran filtre ve son olarak post karbon filtre, farklı türdeki filtrelerin su arıtma özellikleri de farklıdır.

Su arıtma cihazı alırken hangi türde filtre içerdiği; filtrenin suyu nasıl arıttığı gibi özelliklerine dikkat edilmelidir.

Özellikle Filtre seçimine dikkat ederken Water Quality ve NSF sertifikasına sahip mi kontrol ediniz, hatta bu sertifikaları sitelerinden sorgulayınız. Bu sertifikaya sahip ürünler sağlığınız ve su hijyeni için önem arz etmektedir.


Tavsiye Ürün: Manyetik Kireç Önleyici
Tavsiye Yazı: Membran Filtre Nedir?
Tavsiye Yazı: Tds Nedir? Nasıl Ölçülür?
Tavsiye Yazı: Su Arıtma Cihazları Arıza Nedenleri ve Çözümleri

En iyi su arıtma cihazı bms - En iyi su arıtma cihazı hangi marka - En iyi su arıtma cihazı rainwater

Güncelleme Tarihi Güncelleme Tarihi: 25.10.2020
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
Kategoriler
Teknik Bilgiler
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
691-826-6954