Kuyu Suyu Arıtma Sistemi nedir? Nasıl Yapılır? Artezyen Suyu

Kuyu Suyu Arıtma Fiyatları - Nasıl Yapılır - Filtreleme
  • Admin
  • 4 Kas 2023
  • 0
  • 14299
  • Okuma Süresi:5 Dakika

Kuyu Suyu Arıtma Nasıl Yapılır?

 Kuyu suyu arıtma, (Artezyen) Kuyu suyu kullananlar sularını nasıl arıtıyor ? Kırsal bir bölgeye taşındınız ve kuyu suyu kullanıyorsunuz, peki kuyu suyunu nasıl arıtılır ve içmeden önce zararlı bakterileri veya kimyasalları nasıl temizliyorsunuz? Kuyu sularında oluşan bakteriler insan sağlığını ciddi anlamda tehdit eder. Kuyu suyu arıtımında kullanılan cihazlar ve maliyetleri hakkında sizleri biraz bilgilendirelim.

Kuyu Suyu Nedir? 

Evinizdeki içme suyu iki kaynaktan birinden gelir: yerel su hizmetleri şirketi yani belediye şebeke suyu veya özel bir kuyu. Modern kuyu suyuna aşina olmayabilirsiniz, ancak düşündüğünüz kadar nadir değildir. Hastalık Kontrol ve Önleme merkezlerine göre,15 milyon ev kuyu suyu kullanıyor.

Kuyu suyu, bir şehir boyunca uzanan bir boru sistemi aracılığıyla evinize pompalanmaz. Bunun yerine, kuyu suyu genellikle bir pompa yada hidrofor sistemi kullanılarak doğrudan yakındaki bir kuyudan evinize pompalanır.

İçme suyu kalitesi açısından, kuyu suyu ile şebeke musluk suyu arasındaki temel fark, uygulanan düzenlemelerin miktarıdır. Kuyu suyu Çevre Koruma  tarafından izlenmez veya kontrol edilmez. Bir aile kuyu suyuyla bir eve taşındığında, kuyuyu korumak ve suyun evlerinde içmek ve kullanmak için güvenli olduğundan emin olmak onların sorumluluğundadır.

Kuyu Suyu Sağlıklımı ?

Özel kuyu sahipleri, sularını yerel su hizmetleri şirketinden klor veya kloraminlerle arıtmazlar. Kuyu suyu organik kirleticilerle başa çıkmak için tasarlanmış kimyasallarla arıtılmadığından, kuyu suyu bakteriyel veya viral enfeksiyon riski daha yüksektir.

 Koliform bakteriler, tüketimden kısa bir süre sonra ishal, ateş ve karın krampı gibi semptomlara neden olabilir. Koliform bakteriler (E. Coli'yi içerdiğini ), kopmuş septik tanklar gibi kazalar ve tarımsal veya Endüstriyel akış gibi talihsiz çevresel nedenlerden dolayı kuyu suyuna girer.

Yakındaki çiftliklerinin atıklarıyla tarım ilaçlarının toprak içine sızmak için neden ve nitrat ile de bulaşabilir. Türkiyede rastgele test edilen kuyuların %42'si yüksek nitrat veya bakteri seviyeleri için test edildi.

Kuyu suyu, musluk suyundan daha saf olabilir ve endişe verici bakterilerden arındırılabilir. Özel bir kuyunun bakımı ve temizliği tamamen sahibine bağlıdır. Rutin kuyu suyu testi yapmalı ve kuyu inşaatınızın önerilen protokolü takip ettiğini onaylamalısınız. Ek olarak, istenmeyen bakteri, virüs gibi kirleticileri giderebilir ve evinize girerken kuyu suyunu arıtarak tat ve koku sorunlarını çözebilirsiniz.

Kuyu Suyu Arıtma Cihazı ?

Kuyu suyularında bir sorun da kum ve tortudur. Tortu ciddi bir sağlık sorunu oluşturmazken, suyun koku ve tadının değişiminde mutlak rol oynar. Kum gibi tortuları giderirken ve kuyu suyunuzun tadını ve kokusunu iyileştirirken ölçek ve korozyon oluşumunu önlemek için Anti ölçekli 3 aşamalı tüm ev sistemimiz gibi tüm ev su filtrasyon sistemleri kullanabilirsiniz. Bunlar 1-2-3'lü daire girişi filtreleme sistemleridir. Buradan inceleyebilirsiniz.

Mikrobiyal kirleticiler, özel kuyu sahipleri için en önemli endişeler arasındadır. Özellikle kirletici maddeler tespit ettiyseniz veya daha önce sorunlarla karşılaştıysanız, Ters Ozmoz filtrasyonu ile ultraviyole tedavisinin gücünü birleştirmenizi öneririz. Mutfağınıza monte edilmiş bir Ters Ozmoz su arıtma cihazı ve  ultraviyole sistemi, ailenize mümkün olan en güvenli suyu sağlamak için 100'den fazla kirleticiyi filtreler. Ro ve UV kombinasyonu, koliform bakteri ve E. coli'den arsenik ve nitratlara kadar değişen kuyu suyu sorunlarının çoğunu ortadan kaldıracaktır.

Çok sayıda koruma aşaması, özel kuyulardan içen aileler için en iyi huzuru sağlar. Bütün bir ev sisteminin tortu filtresi ve karbon filtresi, içme suyu için ilave Ters Ozmoz ve ultraviyole arıtımı ile birlikte, içilmesi ferahlatıcı ve tüketilmesi güvenli su sağlayacaktır. Kuyu suyu arıtımı kullanılacak cihazları için BURAYA TIKLAYIN.

Kuyu Suyu içilirmi?

Kuyu suyu ne kadar doğadan bir kaynakdan gelmiş olsada doğa artık çom temiz olmadğından su içinde bakteri virüs ve zehirli katı maddeler bulunacağından içilmesi riskli olacakttır, 

Peki Kuyu Suyu Nasıl Temizlenir? 

kuyu suyu arıtma cihazı Buzsu firmasının özel kuyu suyu için üretilmiş ön tortu filtreli Direk akışlı su arıtma sitemleri veya Reverse osmosis sistemleri kum karbon yöntemi ile arıtılarak temiz ve sağlıklı içilebilir suyu elde edersiniz.

Kuyu suyu arıtma cihazı fiyatı : 5000 ila 15.000 Tl arasında günlük su tüketimine göre projelendirilerek fiyatlandırılır. Bakınız cihazlar

Kuyu Suyu İçin En İyi Su Filtreleri

Özel sondajla açılan kuyulardan gelen su, musluğa gitmeden önce klor, kloramin veya florür gibi kimyasallarla işlenmediği için tipik olarak tehlikeli patojenlere daha yatkındır.

Bölgenin jeolojik özelliklerine bağlı olarak demir , kurşun, cıva, bakır, nikel veya krom gibi metaller mevcut olabilir ve tüketildiğinde potansiyel olarak sağlık sorunlarına neden olabilir. Kalsiyum ve magnezyum gibi minerallerle birlikte bu metaller, kireç tortusuna ve boru sisteminizde ve su cihazlarınızda hasara neden olabilir.

Bunun yanında suda sembolik metalik tada da sebep olurlar.

Kuyu suyunun güvenli tüketimi için ücretsiz olarak keşif yapılır, Kuyu suyunuz analizi yapılarak suyun kirlilik değerine ve içerdiği yararsız atıklara göre Sistem önerisinde bulunulur.

Proje ajamasında fiyat teklifi size iletilir, teklif kabul edilmesi ile projede teklif edilen sistem Uzman ekiplerimizce alt yapı tesisat sistemi ve ürün kurulumu gerçekleştirilir.

Ürünler ile ilgili kullanım ve bakım talimatları hem yazılı hemde bilgi olarka size aktarılır. 

Bakım periyotları takip edilerek yine uzman servis ekiplerimizce suyunuzun kirlilik oranlarına bağlı Aylık -3 aylık 6 aylık ve yıllık bakım periyodu belirlenerek bu bakımlar zamanında yapılır.

KUYU SUYU ARITMA SİSTEMLERİ İÇİN EN DOĞRU YERDESİNİZ LÜTFEN BİZDEN TEKLİF İSTEYİNİZ

info@buzsu.com.tr mail adresimizden veya 05321751434 nolu numaradan whatsapp - telefon arayarak iletişime geçebilirsiniz.

Kuyu Suyu Arıtma Tavsiye: Kireç Önleme ve Su Yumuşatma sistemi 

Kuyu Suyu Arıtma Cihazı: Ultra Filtrasyon Kuyu Suyu Arıtma Cihazı  3-5-8 Ton Gün KapasiteliTavsiye Yazı:En İyi Su Arıtma CihazıKuyu Suyu Kullanan Evler İçin:  Code Su Arıtma CihazıKuyu Suyu Daire Girişi Ön Filtreleme Sistemi: 3 Lü Daire Girişi koku bakteri önleyici filtreTavsiye Yazı:Doktorların Tavsiye Ettiği Su Arıtma Cihazı

Paylaş

Yorumlar(0)

Yorum Yap

E-posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır.Bu yazıya puan vermek istermisiniz ?
24 Oy Kullanıldı: Yazı Puanı 4,2