Su Arıtma Filtresi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Su Arıtma Filtresi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim? 6 İPUCU!
 • Admin
 • 13 Haz 2022
 • 1
 • 15401
 • Okuma Süresi:5 Dakika

Su Arıtma Filtresi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Su arıtma cihazları, temiz ve sağlıklı su sağlayan cihazlardır. Su arıtma filtresi ise, su arıtma cihazlarının en önemli parçasıdır. Ancak her filtre istenen kalitede arıtma sağlamayabilir. Bu sebeple bazı kriterlere dikkat etmek gerekiyor.

Peki, su arıtma filtresi alırken nelere dikkat etmeliyim? İşte cevapları…

Su artıma cihazları, sağlığı etkileyen cihazlardır. Cihazın arıttığı su, sağlık için faydalı hale gelmektedir.

Su arıtma filtresi ise, bu cihazların başrolünde yer alan bir parçadır. Su arıtma cihazında kullanılan teknoloji ve sistemin ana işlevini gören filtrelerin kalitesi büyük önem taşır.

Su arıtma filtresi alırken şunlara dikkat edilmelidir;

 • Bazı filtreler, sudaki zararlı maddeleri arıtırken sağlığa faydalı mineralleri de yok edebilmektedir. Bu sebeple cihazda arıtma işleminden sonra suya gerekli mineralleri ekleyen filtreler olması önemlidir.
 • Filtrelerin kolayca değiştirilebilmeli ve yedek filtre kolay temin edilebilmelidir.
 • Su arıtma filtrelerinin uygun standart ölçülerde olması gerekir.
 • İnline filtreler, dış etkenlere temas etmez ve bu sebeple mikrop veya bakteri barındırmaz.
 • Kendi kendisini temizleme özelliği bulunan filtreler daha uzun ömürlü ve sağlıklıdır.
 • Günümüzde ters ozmos filtreler en çok tercih edilen filtrelerdir.
 • Cihazda partikül, karbon ve mineral filtreleri olup olmadığına dikkat edilmelidir.
 • Su arıtma filtresi temin eden firmanın güvenirliği araştırılmalı ve kalite belgeleri kontrol edilmelidir.
 • Su arıtma cihazı satan firmanın filtre değişimi desteği olup olmadığı ve filtre takiplerinin firma tarafından yapılıp yapılmadığı araştırılmalıdır.
 • Filtreleri satan firmanın İSO, NSF, WHO, WQA gibi ulusal ve uluslararası yetkili kuruluşlardan, filtreleri de içeren sertifikaları olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Üste belirttiğimiz özellikleri sahip sadece Bayisi olduğumuz ve Dünya Sağlık Örgütü NSF ve Dünya Su Kalite Birliği Water Quality Pba İçermeyen Atık plastik veya kağıttan üretilmeyen Orjinal Sağlıklı Su Arıtma Filtreleri Sizlere sunuyoruz.

Sitemizdeki Su Arıtma Filtreleri  sayfamızdan size uyumlu olanı veya Bize mesaj canlı destekden de iletişim sağlayarak uyumlu olup olmadığını öğrenerek 3d güvenle ödeme ile sitemizden buraya tıklayarak  2-3-6 taksit fırsatları ile filtreleri satın alabilirsiniz. 

Su Arıtma Filtresi Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Su arıtma filtresi seçilirken kullanım ihtiyaçları göz önünde bulundurulur.

Kirlilik oranı daha yüksek bölgelerde 5 aşamalı filtre veya 6 aşamalı filtreye sahip cihazlar seçilir. Filtre sayısından bağımsız olarak tüm cihazlarda Post karbon filtre bulunur.

Bunun yanı sıra sedimen filtresi de tüm arıtma cihazlarında yer alır. pH derecesini ayarlamak ve ek filtreleme sunmak için filtre sayısı arttırılabilir. Filtreler birçok durumda paketler halinde satılır. Cihazı kullanırken filtre sayısı ve filtre değiştirme süresi dikkate alınmalıdır. Cihazdaki filtre sayısına uygun olarak alınan su arıtma cihazı filtre paketleri kolay kurulum imkanı tanır.

Su artırma cihazlarındaki ters ozmos sisteminde sıvı değişimini membran filtreler sağlar. Membran filtre, NASA tarafından geliştirilen bir filtre sistemidir. Bu filtreler, idrardan bile içilebilir su arıtmaktadır.

Membran filtreye giren basınçlı su, yarı geçirgen bir zarın yüzeyinde dolanır. Zarın minik gözeneklerinden sadece su molekülleri geçer. Daha sonra borunun deliklerinde toplanan su, filtrenin içinde temiz su çıkışına yönlendirilir. Zardan geçemeyen maddeler, filtrenin atık çıkışından gidere gönderilir.

Bir su filtresi klor tadı, koku, çinko, bakır, kadmiyum ve cıva gibi musluk suyu safsızlıklarını giderir. Aktif karbon filtreler, ters ozmos, alkali su iyonlaştırıcıları, UV filtreleri ve kızılötesi filtreler gibi yumuşak su filtrasyonu için çeşitli su filtreleri vardır. Sürahi su filtreleri yaygındır ve kirleticileri gidermek için granül aktif kömür kullanın. Ucuz olmalarına rağmen, filtre ve kartuş için sık sık değiştirme gerektirirler.

İçme suyunuzun temiz olduğundan ve tadının harika olduğundan emin olmak uzun bir yol kat edecektir. Musluklar, lavabolar ve tezgahlar için modeller vardır. Su filtresi maliyetleri önemli ölçüde değişir ve  150-250 TL gibi ucuz çin malı fiyatlı ürünlerden, 1000 Tl gibi yüksek fiyatlı filtrelere kadar fiyatlar vardır.   Amway, Aquasana, Brita, buzsu, naturalsnet, Code ve Coway gibi popüler markalar, suyu farklı yöntemlerle tedavi eden bir dizi filtre seçeneği sunar,  bu markalar kalitesini ispatlamış marka filtrelere sahiptir.

Uzun vadeli yatırım yapmak için bir su filtresi satın almadan önce kurulum, kolaylık ve su filtresi testlerini göz önünde bulundurun. Su arıtma filtresi alacaksanız özellikle kurumsal olan ve sorgusuz iade seçeneği kabul edecek ürünlerine güvenen firmaları tercih edin. Bu konuda sizlere en çok yardımcı olacak buzsu.com.tr buzsu  firmasıdır.

Doğru su arıtma filtre Seçmek İçin 6 İpucu

 1. Suyunuzun kirleticiler açısından genel durumu ve ne kadar filtre edilmesi gerektiği.
 2. Sert suyunuz varsa (aşırı kireçli ), bu da kirecin birikmesine ve filtreyi tıkanmaya neden olur.
 3. Ortalama bir aile hanesinden daha fazla su kullanırsanız.
 4. Suyunuzun evinize gelmeden önce belediye tarafından ne kadar iyi arıtılmış veya filtrelenmiş olması.
 5. Sonuçta, aktif bir karbon filtre tıkandığında (veya herhangi bir nedenle artık parçacıkları ve kirleticileri çekemez), etkisiz ve işe yaramaz hale gelir. İşte o zaman değiştirme zamanı geldiğini anlayabilirsiniz.

Tavsiye Su Arıtma Filtreleri: Açık kasa ve Kapalı Kasa filtreler

Tavsiye Ürün:Manyetik Kireç ÖnleyiciTavsiye Yazı:Membran Filtre Nedir?Tavsiye Yazı:Tds Nedir? Nasıl Ölçülür?Tavsiye Yazı:Su Arıtma Filtre DeğişimiTavsiye Yazı:Doktorların Tavsiye Ettiği Su Arıtma Cihazı

Paylaş

Yorumlar(1)

 • Yanıtla
  28 Kas 2023
  Yıldırım Kurak

  "Genelde ürün seçiminde yorumlara bakarım ama bu yazıyı okudum ve firma ile iletişime geçtim cihazımın marka model resim istediler ve en iyi olacak seti bana gönderdiler. Yazıda belirtildiği gibi doğru filtreleri seçmenin ve firmanın çok büyük önemi varmış Buzsu firmasına ve çalışanına teşekkür ederim."

Yorum Yap

E-posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır.



Bu yazıya puan vermek istermisiniz ?
40 Oy Kullanıldı: Yazı Puanı 4,8