Kategoriler
Markalar
Ürün Filtreleme
TESİSAT BORU TİPİ
Ürün Özellikleri
Fiyat Aralığı
Manyetik Kireç Önleyici
Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 5 Ürün
Ücretsiz Kargo
%32
Ultra Manyetik kireç Önleyici 3/4 Boru

Manyetik Kireç Önleyici

Manyetik Kireç Önleyici sistemin çalışma prensibi cihazımızın içinden geçen su, cihazdan geçmeden önce kireç şekli kristalize olup iğne uçlu görünümdedir.
Kalsiyum ve Magnezyum molekülleri (-) ve (+) yüklü oldukları için, birbirlerini çekerek boru çeperlerinde kireç taşı oluşumunu sağlarlar.

Manyetik Kireç Önleyici Buzsu Dn-20

Cihazın içersinde ki manyetik alandan geçen suyun kalsiyum ve magnezyum bileşenlerinin yapısal formunu değiştirdiği gibi, aynı zamanda bütün elektrik yüklerini (+) ya çevirir. Kristalize olamayan bu bileşiklerdeki elektrik yükleri (+) elektrikle yüklendiği için, suyun içinde birbirlerine değmeden suyla beraber dışarıya atılımını sağlar.

Aynı zamanda bu elektrik yükleri ters tepkileme yaparak, eskiden oluşmuş olan boru çeperlerindeki kireç taşını zaman içinde çözünmesine yardımcı olur. Sabit mıknatıslar alaşım türlerine, özelliklerine ve tasarımlarına göre farklı kuvvetlerde manyetik alanlar oluştururlar. Manyetik alan kalsiyum karbonatın kristal yapısını, suyun yüzey gerilimini, minerallerin yüzey yüklerini değiştirir ve kristal gelişimini azaltır.


Manyetik alanın etkisiyle sudaki kalsit büyük oranda aragonite dönüşür. Suda çökelen kireç kalsit yerine aragonitten oluştuğu için sert bir tabaka yerine yumuşak bir tabaka halindedir.

Manyetik alan aynı zamanda suyun iletken olması sebebiyle bütün tesisat boyunca taşınır. Bu sayede tesisatlarda daha önceden oluşmuş kalsit tabakaları aragonite dönüşerek sistemden uzaklaşır.

Manyetik Kireç Önleyici nedir? Manyetik Kireç Önleyici işe yarıyormu? Manyetik Kireç Önleyici Cihazlar Nasıl Çalışır ?

Manyetik kireç önleyici cihazımız minerallerin yüzey yüklerini ve yüzey aktifliğini değiştirerek de sistemdeki korozyon oluşumunu engeller.

Manyetik kireç önleyiciler yaptıkları tüm işlevleri bir bakım onarım ve işletme giderlerine ihtiyaç duymadan yerine getirirler.

Manyetik Su Etkin Çalıştığını Nasıl Anlayabilirim ?Kireç daha öncede belirttiğimiz gibi göremediğimiz yerlerde birikim yaptığı için cihazın etkinliğini kireçlenme yapan cihazların içini açmadan gözlemlemek zordur. Ancak birkaç noktadan cihazınızın etkin çalıştığını gözlemlemek yine de mümkündür. Bulaşık makinelerinde tuz bittiği zaman özellikle bardaklar buğulu gibi kireçli çıkar.

 

Manyetik Su Etkin Çalıştığını Nasıl Anlayabilirim ?

Manyetik Kireç onleyici takıldıktan sonra makinenizi ışığı yansa da tuz koymanıza gerek yoktur, bardaklar temiz çıkacaktır. Çaydanlık ve su ısıtıcılar gibi kireçlenmenin çok hızlı gerçekleştiği yerlerde de gözlemleme yapabilme şansınız vardır. Bu cihazlarda suyu ısıtıp kullanıldıktan sonra içindeki suyu dökmek kaydıyla asla kireç tabakası oluşmayacaktır. Oluşabilecek toz şeklindeki kireci de bir sünger vasıtası ile kolayca temizleyebilirsiniz. Eğer dikkatli bir gözlemciyseniz cihaz takıldıktan sonra çamaşır makinesinin aynı deterjan kullanıldığında çok daha fazla köpürdüğünü gözlemleyebilirsiniz.
Ellerinizi sabunlarken ya da şampuanlanırken çok daha iyi köpürdüğünü ve şaçlarınızın daha yumuşak olduğunu hissedebilirsiniz. Sanıldığının aksine duşa kabinlerde, muslukların üzerinde ve evyelerinizdeki lekeler MANYETİK SU ile giderilemez. Buraları sürekli olarak ıslak bıraktığımız için sudaki manyetik alanın kaybolması ile eskisine nazaran daha az ve çok daha kolay temizlenebilir nitelikte toz şeklinde bir yapıya sahip kireç lekeleri olmaya devam eder. Bu toz zerresi şeklindeki kireçte vucuda yararlıdır.
Buzsu
Buzsu
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
Buzsu
691-826-6954