Manyetik Kireç Önleyici Fiyatları, Çeşitleri - Buzsu

14 ürün gösteriliyor

 REFERANSLARIMIZManyetik Kireç Önleyici Fiyatları Modelleri ve Çeşitleri


manyetik kireç önleyici üretici firması, manyetik kireç önleyici uygun fiyatları ve modelleri. Manyetik kireç önleyici çeşitleri ve üretici firmalar hangileri ? Manyetik kireç önleyici yorumları, şikayetleri var mı ?  Sizlerde kireç sorunundan kurtulamadıysanız Buzsu Ultramag  manyetik kireç önleyicilerle tanışmamışsınızdır. Buzsu manyetik üretici firması olarak sizlere en iyi ve en gerçekçi sonuçlarla en iyi manyetik kireç önleyici modellerini üretiyoruz.

Manyetik Kireç Kırıcı Nedir ?

Manyetik kireç önleyici kireç yapısının parçalanması ve yüzey alanlarına tutunamamasını sağlayan, maliyetsiz bakım gerektirmeyen kireç önleme cihazlarına verilen genel isimdir.

Manyetik Kireç Önleyici Nedir Nasıl Çalışır ?


Manyetik kireç önleyici nedir nasıl çalışır bakım maliyeti var mıdır? Manyetik kireç önleyici hiçbir kimyasal ve filtre sistemi içermediği için değişimi ve bakım maliyeti yoktur. Kimyasal olmadan içerisinden geçen kireçli suyu manyetik bir alandan geçirerek parçalara ayırdıktan sonra, tekrar birleşmelerine engel olan su arıtma ve kireç önleme sistemine manyetik kireç önleyici denir. Manyetik kireç tutucu kristal yapı farklılığı sağlayarak sudaki çoğunluklu olarak tespit edilen bir kireç türü olan kalsit kristallerini aragonit kristallerine dönüştürür. 
Cihazın içerisinde ki manyetik alandan geçen suyun kalsiyum ve magnezyum bileşenlerinin yapısal formunu değiştirdiği gibi, aynı zamanda bütün elektrik yüklerini (+) ya çevirir. Kristalize olamayan bu bileşiklerde ki elektrik yükleri (+) elektrikle yüklendiği için, suyun içinde birbirlerine değmeden suyla beraber dışarıya atılımını sağlar.

 Koruma sağlanan tesisatlar da sıcaklığa bağlı olarak suda çözünmüş olarak tespit edilen, çökelmesi durumunda ise kalsit temelli sert bir kireç taşı yerine, tanecikler durumunda suyla taşınabilen aragonit temelli yumuşak bir kireç oluşumunu sağlamaktadırlar. Manyetik kireç kırıcı aparat bu değişim neticesi olarak tesisatlar da kireç tabakası oluşmamaktadır. Sudaki kireci önleme konusunda çokça tercih edilmektedir. Müstakil eviniz ,villa, Dairenizin girişi , apartmanınız veya işyeri su saati sonrası takılan bir cihazdır, kireç önleyici filtre tavsiye isterseniz,  En iyi kireç önleyici cihazı Ultramag manyetik kireç çözücüdür.  Ultramag Manyetik kireç önleyici fiyatları ise 849 Tl dir.
                        

Manyetik kireç önleyici olan Ultramag kireç tutucu yapısı itibariyle kireç önleme özelliğine sahip son teknoloji bir üründür. Kireçli su Kalsiyum karbonat ve magnezyum karbonat içermektedir. Sert suda kireçli su özelliği bulunur. Dolayısıyla sert suyla işlem gerçekleştiren ürünlerde makinalarda zaman içerisinde arızalar meydana gelmektedir. Daire Tipi Manyetik kireç kırıcı size birçok faydası olacağı gibi kolay takılan ve  takımı sonrası gün içerisinde kullanabileceğiniz kullanım dostu bir üründür.
Teknolojik gelişme ile beraber günümüzde  her evin vazgeçilmez bir ürün haline gelmiştir. Çünkü sert suyun yapısı gereği kireç oluşumunu  engelleyemediği için manyetik kireç önleyici ye mutlaka ihtiyaç duyulur.Kalsit Nedir : Kimyasal formülü Ca CO₃ olan kristalleşmiş kalsiyum karbonat. Saydam, beyaz, sarı, rustik yeşil ve mavimsi renkte olabilir. Sertliği 3, özgül ağırlığı 2.71'dir. Soğuk ve seyreltik hidroklorik asitte şiddetli bir köpürme ile ayrışır. Bıçak ile

çizilir. CO₂'li sularda çözünerek Ca(HCO₃)₂ yapar

Aragonit Nedir : 
Aragonit, kalsiyum karbonatın en yaygın üç kristal formundan biri olan bir karbonat mineralidir. Tatlı ve tuzlu su ortamlarından yağışlar dahil olmak üzere biyolojik ve
 fiziksel süreçlerden oluşur.
                                                               

Manyetik Kireç önleyici Nerelerde Kullanılır ?

Manyetik kireç çözücü nerelerde kullanılır. Günlük ev yaşantısında bulaşıklarınızı veya çamaşırlarınızı yıkarken kullanacağınız destek ürünler kireç önlemeye engel olmayacaktır.  Aynı zamanda sürekli kireç önleyici ilaçlar almak zorunda kalacağınız gibi size kalıcı çözümler sunmayacaktır. Daire, Villa, apartman, konut, iş yerleri, çay ocakları, siteler, havuzlar, sulama sistemleri, soğutma kuleleri, su dolaşım hatları, kombiler, bulaşık makineleri, çamaşır makineleri, duş başlıkları, sanayi gibi kireç oluşumunun olduğu ve suyun temas ettiği tüm alanlarda manyetik kireç önleyici kullanabilirsiniz. Kireç çözücü fiyatları ile evinizdeki tüm bulaşık makineleri, çamaşır makineleri ,su ile çalışan kişisel bakım cihazlarınızı zararlı etkilerinden kurtarabilirsiniz. Manyetik kireç kırıcılar kirecin yapısını değiştirdiği için artık tesisatınızda yada kullandığınız cihazlarda kireç oluşumunun zamanla azaldığını var olan eski kirecin söküldüğünü ve temizlendiğini gözlemleyebilirsiniz. Online mağazalarımızdan yada cep telefonu kullanarak mobil uygulamamızdan kolayca satın alabilirsiniz. Buzsu manyetik kireç önleyici en iyi kireç kırıcı ürün tavsiyeleri arasındadır.

Manyetik kireç önleyici ile borudaki kireç nasıl temizlenir ? Nasıl Çalışır ?


Borularda olan kireç, Manyetik Kireç Önleyici tesisattaki ve borulardaki kireci nasıl temizler ?  sistemin çalışma prensibi cihazımızın içinden geçen su, cihazdan geçmeden önce kireç şekli kristalize olup iğne uçlu görünümdedir. Kalsiyum ve Magnezyum molekülleri (-) ve (+) yüklü oldukları için, birbirlerini çekerek boru çeperlerinde kireç taşı oluşumunu sağlarlar. Manyetik kireç önleyici cihazımız minerallerin yüzey yüklerini ve yüzey aktifliğini değiştirerek de sistemdeki korozyon oluşumunu engeller. Manyetik kireç önleyiciler yaptıkları tüm işlevleri bir bakım onarım ve işletme giderlerine ihtiyaç duymadan yerine getirirler.

  

Daire tipi Manyetik kireç önleyici fiyatları , için tıklayınız.

Manyetik kireç önleme sistemleri suyun boru içerisinde iken musluktan akmadan veya bir arıtma cihazına girmeden su içerisindeki kireçlerin giderilmesinde etkili rol oynamaktadır. Sudaki kirecin formülü değiştirilir. Manyetik kireç önleme cihazları içerisinde oluşturduğu manyetik alan sayesinde içerisinden geçmekte olan suların içindeki kireç bileşenlerini ayırarak toz hale getirmektedir. Manyetik kireç önleyici çalışma prensibi kısaca bu şekildedir.

Manyetik kireç önleyici aparatlar sayesinde musluk, lavabo, duşakabin, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi suyla temas halinde olan makine ve yüzeyler kirece maruz kalmazlar. Aynı zamanda manyetik kireç önleyiciler ile şampuan ve sabunlar daha çok köpürmektedir. Duş aldıktan sonra saçlardaki sertliklerde kaybolmaktadır.

Su çok güçlü bir manyetik alan etkisinde kaldığında, içindeki negatif yüklü olan kireç su molekülleri ve madensel kompleksler pozitif bir yüklemeye tabi tutulurlar. Aynı zamanda, parametre yapıya sahip, uzun kristaller durumunda olan Aragonit kireç kırk kat parçalanarak pozitif yüklenir. Manyetik kireç önleyiciler suyunuzu yumuşatmak için tuz veya kimyasal herhangi bir madde kullanmazlar. Endüstriyel 1" inc ile 12" inc arası manyetik kireç önleyici cihaz üretimi yapmaktayız.
Böylece aragonit parçacıkların birbirlerine yapışması ve tortu oluşturması engellenir. Manyetizma kuvvetine maruz kalan sudaki kireç, boru çeperlerine ve makinenizin metal aksamına yapışmadan su ile beraber atılır.

Manyetik Kireç Aparatı Montajı, Nasıl Takılır?


Manyetik Kireç Önleyici montajı nasıl yapılır, cihazların herhangi bir bağlantı tarafı yoktur. Borulara istenilen yönde (su giriş ve çıkış tarafı) ve istenilen konumda (yatay ya da dikey) bağlanabilir.

Manyetik Kireç Önleyici Montajı kısaca kurulumunu cihazın kutusu içindeki şema ile anlattık. Montajı yerel mahalli bir su tesisatçısı kolayca yapacaktır, tesisatınızdan iki boru kesilerek araya yerleştirilmesi sonucu gerçekleştirilir.
Musluk ve duş armatürü tip manyetik kireç önleyici cihaz ise musluk öncesine takılarak gerçekleştirilmektedir.
Bina girişi veya Daire girişi manyetik kireç önleyiciler ise su sayacından hemen sonra takılmaktadır.

Manyetik girişi kireç önleyici Cihazın en yüksek verim ile ile çalışmasını sağlamak için önemli püf nokta ise manyetik kireç önleyici takıldıktan sonra en az 40-50 cm düz gitmelidir. Eğer bu mümkün değil ise manyetik kireç önleyici cihazların yanında spiral boru kullanılarak bu işlem sağlanmaktadır. Aynı sistem villa veya iş yerleri içinde kullanılabilir. Sanayi tip su barı yüksek olan yerlerde ise sanayi tip manyetik kireç önleyici montajını aynı adımlar izlenerek gerçekleştirilebilir. 

1. Yöntem ile 40cm uzunluk elde edilmiş.
2. Yöntem ise 40 cm düz uzunluk olmadığı için spiral boru ile montaj gerçekleşmiştir.

Ultramag Manyetik Kireç önleyici takın ve eviniz iş yeriniz villanız için en mükemmel kireç önleyici sisteminden alın sizde rahatlığa kavuşun. Manyetik Kireç Önleyici Faydaları 

Manyetik kireç çözücüler bakım maliyeti olmadığı için bütçenizi korur. Kirece karşı en etkili ve maliyetsiz sistem ise manyetik kireç önleyici kullanmaktır. Manyetik kireç önleyici aparatların faydaları sayesinde hem vücudumuz hem de eşya ve evler bu kirece karşı korunmaktadır. ultramag modeli firmamıza ait en çok tercih edilen Buzsu manyetik kireç önleyici modellerindendir. Bu yazımızı ekşi sözlük, donanım haber gibi forum platformlarda bulabilirsiniz. Manyetik kireç önleyici en ucuz fiyatlara sitemizde bulabilirsiniz. Ev tipi olarak farklı boyut boru ölçülerinde cihazlar mevcuttur. Manyetik kireç çözücüler diğer su arıtma cihazları ile karşılaştırıldığında daha avantajlıdır. Çünkü tüm eve giren sular kireçten arınmıştır. Manyetik kireç çözücü hakkında Wikipedia yazımızı okuyabilirsiniz. Manyetik kireç önleyici işe yarıyor mu Manyetik kireç önleyici kullanan herkes memnuniyetlerini dile getirmektedir. Kireç sorununa nasıl çözüm bulabilirim ? Kireçten nasıl kurtulabilirim ?

Aksi takdirde kullananlar tarafından olumsuz kullanıcı yorumları oluşurdu. Ancak işe yaradığını ve kullanımında fayda sağlandığı belirtilmekte, şikayet almamaktadır . Manyetik kireç önleyiciler montajı çok basit ve zahmetsizdir. Manyetik kireç çözücüler musluk aparatı ile musluğunuzdan kireçli su akmasını engellemeniz mümkün Manyetik kireç önleyici plastik top olarak üretilen çamaşır makinesi içerisine atılan modellerde mevcuttur. Ancak yıkama topu kullanan kullanıcı yorumları çok iyi performans sağlamadığı yönündendir.

jQuery UI Accordion - No auto height

Manyetik Kireç Önleyici Faydaları Şunlardır;

 • Bulaşık makineleri için herhangi bir kimyasal ürün kullanımına gerek kalmayacaktır.
 • Kullanılmayan kimyasal ürünler sonucu maddi olarak tasarruf sağlamaktadır
 • Kireç oluşumunu engellediği için makine yerleştirilen deterjanın daha iyi performans sergilemesine yardımcı rol oynamaktadır. Bu sebeple daha az deterjan kullanımı sağladığı gibi bulaşıklarınızı daha iyi yıkadığı bilinen bir gerçektir.
 • Kireç çözücüler sayesinde çamaşırlarınız kireçli suya oranla temiz ve daha kolay ütülenmesi ile kolayca farkı görebilirsiniz.
 • Kireçli su önleme manyetik kireç çözücüler oldukça montajı kolay yapılan bir üründür.
 • Manyetik kireç önleyici sayesinde bulaşıklar üzerinde herhangi bir kireç lekesi oluşmayacaktır. Dolayısıyla kireç lekelerini engelleyen özelliğe sahiptir. •Makinanız için tuz kullanımını azaltır.
 • Manyetik kireç önleyici aparat oldukça uygun fiyatlı ve bütçeye katkı sağlayan ekonomi dostudur.

Manyetik Kireç Önleyici Cihazlar, yalnızca kendi anma çaplarındaki borulara bağlanabilecek şekilde imal edilmiştir.

Sert yapıca olan kireç ve standart ev içi kullanım 1/2 borudur, Ev ana giriş hattı ise standart tek daireler için 3/4 dür. Depo ve daha büyük iş yeri  ve okul tipi su borusu çapları 1" , 1 1/2,  2" 3" 4" 5" 6" olarak değişebilir. Endüstriyel tip manyetik kireç önleyici ürünlerimizde daha daha yüksek boru ölçülerine göre de endüstriyel tip kireç çözücüler vardır.  

Manyetik Kireç Önleyici Aparatlar, üstünde rastgele bir aksesuar (rakor, manşon, nipel, conta, karşı flanş vb.) olmaksızın satışa arz edilir. Bu gibi bağlantı elemanları olmaksızın borulara takabilirsiniz.
Manyetik kireç önleyici ürünü Ev ana girişi su saati sonrasına, daire girişi ev tesisatınıza, ev içindeki makinelere takımı çok kısa süre alan ve uzun vadede size çözüm sunmaktadır. 

Manyetik Kireç Önleyici Gerçekten işe Yarıyor mu?

Kesinlikle işe yarıyor, Klaus Krononberg`in çalışmalarına ilişkin IEEE Transactions on Magnetics'te yayınlanan bilimsel makalesinde "Manyetik alanların hareketli su üzerindeki etkilerine ilişkin deneysel sonuçlar şunlardır:
Kireç oluşumu miktarında üçte iki oranında azalma
Cihazın çalışmasının etkileri bir kaç gün sürebilir.

Manyetik kireç önleyiciler Amerika ve Avrupa da 40 yıldır kullanılan ve gerçekten kirecin etiklerini Lorenz Fizik kanunu ile çalışan bir sistemdir. Kafanızda bir soru işareti varsa aşağıdaki videomuzu mutlaka izleyiniz. Manyetik kireç önleyici cihazlarımızı test etmek çok kolay. Makineleri su ile ilgili kireç ile ilgili tüm sorunları çözebilirsiniz.


Evinizdeki kireçli su gerçek bir sorundur. Bu sadece bir kireç meselesi değil suyunuzun kalitesi ile de ilgilidir, çamaşırlarınızdaki ve bulaşıklarınızdaki lekelerden,  donuk cansız saçlara ve egzamaya neden olan cilde kadar çeşitli şekillerde size ciddi sıkıntılara neden olabilir. Kireç sorununa Çözüm, bir ev su yumuşatıcısı kurmaktır, ancak hangisi en iyisidir? Burada, eviniz için manyetik bir su yumuşatıcı seçmenin artılarını ve eksilerini paylaşıyoruz.


Ultramag Manyetik kireç önleyici cihaz, kalsiyum ve magnezyum bazlı kireçli sert suya neden olan belirli parçacıkları sudan ayırmak ve kırmak için elektromanyetik Neodyum N52 mıknatıslar kullanır. Sadece Ultramag manyetik cihazın ulaşabileceği kireçli su üzerinde etkilidir. Manyetik kireç kırıcı sayesinde suyunuzu yumuşatmak için tuz kullanmanıza gerek kalmaz.

Her ev tipi su yumuşatıcının artıları ve eksileri vardır. Manyetik su yumuşatıcı sizin için doğru olup olmadığını karar verirken dikkate alınması gereken şeyler burada.

Manyetik kireç önleyici Seçmenin Artıları olarak, manyetik su cihazı suyunuzu yumuşatmak için az bakım gerektiren bir seçenektir. Ayrıca aşağıdaki avantajları da sunarlar:


Manyetik kireç önleyiciler, kimyasal ve tuz bazlı su yumuşatıcıları da dahil olmak üzere piyasadaki diğer seçeneklerden bazılarına göre daha ucuzdur.

Uzun bir ömre sahiptirler, kaliteli bir manyetik kireç önleyici  sistemin filtrasyon yatağı 50 yıl kadar sürebilir.

Tuz kullanmadıkları için, manyetik bir su yumuşatıcı diyetinize herhangi bir sodyum eklemez ve suyun içilmesi ve bitkilerinizi sulamak için kullanılması güvenlidir.

Suyunuzun sertliğine bağlı olarak, ailenizin ihtiyaçları için Buzsu manyetik kireç önleyici yeterli olacaktır.


Manyetik Kireç Önleyicinin Aktif Çalıştığını Nasıl Anlarım ?

Örneğin yeni temizlediğiniz bir musluk üzerine komşudan aldığınız bir bardak suyu serpin ve kurumasını bekleyin. Daha sonra kullanmakta olduğunuz manyetik kireç önleyici  musluktan bir bardak su alarak aynı musluğa dökünüz. Farkı saatler içerisinde görebileceğiniz bir fırsat. Kireç önleyici aparat işe yarıyor mu kısa sürede öğrenmiş olacaksınız. Manyetik kireç önleyici aparatlar içerisinde bulunan mıknatıs özellikli manyetik alan oluşturucu yapısıyla kireçlerin yüzeylere tutunan alanlarını törpülemektedir.

                                          

Manyetik Kireç Önleyici Kullananların Yorumları  

Daire tipi manyetik kireç çözücü kullanan var mı ? Gerçekten sonuç alınabiliyor mu ? Manyetik kireç önleyici yorumları olumlu mu ? bu tarz sorularınızın cevaplarını ürünü kullanan müşterilerimiz şu şekilde anlatıyor;
Buzsu dan kireç önleyici aldım su saati çıkışına monte ettirdik. üründen çok memnun kaldım. sularımızdaki kireci çözme işlemi çok yüksek bir şekilde gerçekleşti. Ferhat beye ilgisinden dolayı ayrıca teşekkür ederim. Herkese tavsiye ediyorum, çok güvenilir bir firma ve çok başarılı bir ürün

Durmuş Dağaşan - 29 Oca 2021

Ürünü kendimde makine mühendisi olmam sebebiyle manyetik kuvvet çalışma prensibi bildiğim için araştırmalarım sonucunda Buzsu Firması ile irtibaate geçtim Sitemize ilk başta 6 kişi birlikte aldık ürünü firma ilk kurumunda bizzat ustayıda talimatları ile kurulumu yapılmasını sağladı ilk deneyimlerimize göre suyun yumuşaklığı ve dedikleri gibi şampuan sabun vs köpürmesi dahi değişti sonra sitedekilere tavsiye ettik ve şuan 19 dairemiz taktırdk. Ferhat beye ilgilerinden ve takıldıkdtan sonrada alakalarından dolayı teşekkür ederiz

Abdurrahman Bayram - 13 Şub 2021

Manyetik kireç önleyici taktıralı iki aya yakın oldu ayrıca mesajla sürekli takip ettiler memnuniyetimizi, ilk deneyimim çamaşırlar daha beyaz ve yumuşak bulaşıklar özellikle bardaklar lekesiz bunu belirgin olarak farkediyorum ve ütü suyumdan kireç parçaları dökülürdü onlar kayboldu şu an için çok memnunuz alacaklara tavsiyemdir.
Hatice Yücedag - 26 Şub 2021

Kurulumu kolay, ürün takıldıktan 1 hafta sonra bazı farklılıklar hissettik , ancak belirli bir süre daha geçince tekrar değerlendirme yazarım. Su basıncını ve akışı etkilemiyor farklılık olmadı sularımızın akışı aynı.
Talat inceoğlu - 15 Mar 2021

Çaydanlık dibi kazıyordum hafatadabir çok kireçliydi sularımız buzsu dan ultramag manyetik aldık talimatlarına göre su tesisatçısına takdırdım 1 aya yakın takipteyim ve gerçekten artık çaydınlık dibindekireç tabakası oluşmuyor mucize gibi birşey.
Sabahattin Çakmak - 24 Mar 2021

Reklamlarda görmüştüm ürünü ilgimi cekti ve biraz arastırdıkdan sonra dunya genelınde kullanıldıgını gördum montajını yaptırdık . manyetik kireç önleyicinin işe yaracağını umut ediyorum . ayrıca firmaya ilgi ve alakaları için çok teşekkür ederım
Mert Serin - 25 Mar 2021

Antalya suyu çok kireçli haliyle heryer beyaz kireç kalıntısı ve kireçli su lekesi kireç çözücüler vs üstün bir performan bekliyorsun kireç sorunu için ve zahmetli. Araştırma yaparken tesadüfen kireç sorunu için Ultramag cihazını gördük firmadan bilgi edindikten sonra dairemize taktık kısa sürede beklentimizin üstünde performans aldık tüm tanıdıklarıma da tavsiye ediyorum cihazı, teşekkür için de yorum yazmak istedik.
Seval Acar Yıldız - 3 Nis 2021

Kireç önleyici hızlı bir şekilde geldi ve kurulumu kolayca yaptı çağırdığımız usta tesisatçıda. Yakın zamanda bir fark gördük lavabo ve bataryalarda bunu farkettim öncelikle çok kireç kalıntısı olurdu be neredeyse yok oldu, ancak her geçen gün daha iyi hale geliyor. Evimiz yaklaşık 13 senelik olduğu için borularımızı daha yeni temizlediğini düşünüyorum memnun kaldım.
Leyla Canikli - 17 Nis 2021

Manyetik Kireç Önleyici Tavsiyeleri 

Manyetik kireç çözücü tavsiyesi olarak kullanacağınız boru tipine göre ve kullanım alanına göre farklı kireç önleyici modeller vardır. Bunu belirlerken günlük tüketilen su miktarı ve su bilgileri önemlidir. Eğer su kullanım miktarı düşük ise daha ev tipi manyetik kireç önleyici cihazlar tavsiye edilmektedir. Daha öncede belirttiğimiz gibi göremediğimiz yerlerde birikim yaptığı için cihazın etkinliğini kireçlenme yapan cihazların içini açmadan gözlemlemek zordur. Ancak birkaç noktadan cihazınızın etkin çalıştığını gözlemlemek yine de mümkündür. Bulaşık makinelerinde tuz bittiği zaman özellikle bardaklar buğulu gibi kireçli çıkar. Manyetik kireç önleyici aparat takıldıktan sonra makinenizin ışığı yansa da tuz koymanıza gerek yoktur, bardaklar temiz çıkacaktır. Çaydanlık ve su ısıtıcılar gibi kireçlenmenin çok hızlı gerçekleştiği yerlerde de gözlemleme yapabilme şansınız vardır. En iyi manyetik kireç önleyici tavsiyesi soracak olursanız daire tipi 3/4 bağlantılı Ultramag modelini kullanabilirsiniz.

Bu cihazlarda suyu ısıtıp kullanıldıktan sonra içindeki suyu dökmek kaydıyla asla kireç tabakası oluşmayacaktır. Oluşabilecek toz şeklindeki kireci de bir sünger vasıtası ile kolayca temizleyebilirsiniz. Eğer dikkatli bir gözlemciyseniz cihaz takıldıktan sonra çamaşır makinesinin aynı deterjan kullanıldığında çok daha fazla köpürdüğünü gözlemleyebilirsiniz.

Ellerinizi sabun veya başınızı şampuan ile yıkarken çok daha iyi köpürdüğünü ve saçlarınızın daha yumuşak olduğunu hissedebilirsiniz. Sanıldığının aksine duşa kabinlerde, muslukların üzerinde ve meyvelerde ki lekeler MANYETİK SU ile giderilemez. Buraları sürekli olarak ıslak bıraktığımız için sudaki manyetik alanın kaybolması ile eskisine nazaran daha az ve çok daha kolay temizlenebilir nitelikte toz şeklinde bir yapıya sahip kireç lekeleri olmaya devam eder. Bu toz zerresi şeklindeki kireçte vücuda yararlıdır.

jQuery UI Accordion - No auto height

Manyetik Kireç Önleyici Çeşitleri;

Manyetik kireç kırıcı aparatlar kullanım alanlarına göre çeşitleri değişmektedir. Kullanım amacınız ve boru çapına göre manyetik model ve çeşitleri aşağıdaki listede verilmiştir. Size en uygun manyetik kireç önleyiciyi kullanım amacınıza göre seçebilirsiniz.
Endüstriyel Manyetik Kireç Önleyici Fiyatları modelleri ve üretici buzsu. - 1" DN  25 
Endüstriyel Manyetik Kireç Önleyici Fiyatları modelleri ve üretici buzsu.- 1" 1/4 DN 32
Endüstriyel Manyetik Kireç Önleyici Fiyatları modelleri ve üretici buzsu.- 1" 1/2 DN 40
Endüstriyel Manyetik Kireç Önleyici Fiyatları modelleri ve üretici buzsu.- 2" DN 50
Endüstriyel Manyetik Kireç Önleyici Fiyatları modelleri ve üretici buzsu.- 2" 1/2 DN 65
Endüstriyel Manyetik Kireç Önleyici Fiyatları modelleri ve üretici buzsu.- 3" DN 80
Endüstriyel Manyetik Kireç Önleyici FLANŞLI Fiyatları modelleri ve üretici buzsu.- 4" DN 100
Endüstriyel Manyetik Kireç Önleyici FLANŞLI Fiyatları modelleri ve üretici buzsu.- 5" DN 125
Endüstriyel Manyetik Kireç Önleyici FLANŞLI Fiyatları modelleri ve üretici buzsu.- 6" DN 150
Endüstriyel Manyetik Kireç Önleyici FLANŞLI Fiyatları modelleri ve üretici buzsu.- 8" DN 200Manyetik Kireç Önleyici Fiyatları

Manyetik kireç önleyici fiyatı belirlemesinde boru tipi ve kullanılacak alan etkili olmaktadır. Bina girişi manyetik kireç önleyiciler genel olarak 3/4 inc olan modellerdir. Manyetik kireç önleyici daire tipi istiyorsanız eğer o zaman 1/2 tercih edebilirsiniz. Manyetik kireç önleyici 1 inçten başlayıp 8 inçe kadar devam etmektedir. Daire tipi manyetik kireç kırıcı fiyatları için kategorimizi inceleyebilirsiniz. Manyetik kireç önleyici cihazlarımızı n11 - trendyol - hepsiburada - gittigidiyor - amazon - aliexpress- buzsu gibi mağazalarımızdan da satın alabilirsiniz. Yurtdışında da kullanılan bir çok manyetik modelleri mevcuttur. İlk olarak elektrik akımı ile oluşturulan manyetik kireç önleyiciler yeni nesil elektrik gereksinimi duymayan N52 Neodyum mıknatısların oluşturduğu manyetik akım şartlandırması ile çalışmaktadırlar.

Manyetik kireç önleyici fiyatı;

Manyetik kireç önleyici fiyatı mağazalara göre değişiklik göstermektedir . En kaliteli en iyi evsel daire girişi ve endüstriyel manyetik fiyatları şu şekildedir;


Önemli Not : Yukarıdaki fiyatlar kampanya - indirim - Özel günler ve firmalar tarafından yapılan değişikliklere göre fiyat farkı oluşturabilir.

Manyetik Kireç Önleyici Zararlı mı ? Su kireç filtresi nedir?

Su kireç filtresi nedir ? Manyetik su kireç çözücü, zararları olan diğer filtreli cihazlar ile karıştırılmamalıdır. Bu cihazlar kireçleri yok etme dışında suya zarar verici bir işlem uygulamaz ve manyetik kireç önleyici cihaz tamamen zararsızdır. Doğal manyetik kireç önleyici ile suyunuzda ki hiçbir yararlı mineral zarar görmez. Bu yönüyle en iyi manyetik kireç önleyici olarak sizlere buzsu Ultramag modelimizi tavsiye ederiz. Bu ürün aynı zamanda güneş enerjisi manyetik kireç önleyici olarak kullanılabilir ve güneş enerjisi sisteminizin uzun ömürlü olmasını sağlar. Aynı zamanda kombi manyetik kireç önleyici ile daha verimli çalışır. Su kireç filtresi ile eğer suyunuzda zararlı ve ağır metaller yok ise içme suyu manyetik kireç önleyici olarak sadece kireci önler ve içebilirsiniz.

Manyetik Kireç Önleyici Marka ve Modelleri 

Ultramag, Aquabion ,Allgoo descaler, Aqua, Arçelik, Asist, Home, Beko, Blocker, Blocks, Bosch, Briscool, Buzsu, Calmag, Cal Block's, Care Protect, Ecogreen, Ekosu, Electrolux, Hoover, Hotpoint, İs-plus, Lg, M care, Power descaling, Procal, Profilo, Promax, Quick shine, Quick&shine, Rbm, Rivermag, Rivermag Black Series, Samsung, Siemens srr, Vesplus, Vestel, Wpro manyetik kireç öneleyici modelleridir.

Kireçli Suya Maruz Kalan Ürünlerde Görülen Arızalar ;

•Makina’nın temizlik kalitesi düşmektedir.
•Kireçli su daha fazla deterjan kullanımına sebebiyet vermektedir.
•Ürünler sürekli bozularak makinalarda arızaya sebep olur.
•Makine daha fazla enerji harcamaktadır.

Manyetik Kireç Önleyici çalışma Gözlemi?

Manyetik kireç önleyici cihazların çalışma incelemeleri, içerisinden geçen suyun yani manyetik suyun, insan, bitki ve hayvan sağlığı açısından herhangi bir zararı yoktur. Aksine manyetik su, gerek insan gerekse bitki ve hayvanlar için bazı yönlerden yararlıdır. Manyetik su, insanlarda boşaltım sistemleri üzerinde olumlu etkiye sahiptir. Aynı şekilde manyetik su, bitkilerin ve hayvanların gelişimlerini de olumlu etkiler.

Ülkemizde ve yurtdışında yapılan birçok bilimsel araştırmada manyetik su verilen bitkiler ile manyetik su içirilen hayvanların, normal su verilen bitki ve normal su içirilen hayvanlara göre daha fazla geliştikleri gözlemlenmiştir. Manyetik su, betonda karbonatlaşma tepkimelerini önleyerek betonun basınç dayanımlarını % 10-20 arasında artırabilmektedir.

Kireç sökücü evde nasıl yapılır?


Kireç sökücü yerine ne kullanabilirsiniz ? Bu tür eski modası geçmiş ve kalıcı olmayan çözümler aramak yerine Buzsu ultramag manyetik kireç önleyici kullanabilirsiniz. Kireç sorununuza kökten ve kalıcı çözüm sunan manyetik kireç önleyici hiçbir bakım ve değişim maliyeti olamadan 50 yıl boyunca sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.
jQuery UI Accordion - No auto height

Manyetik Kireç Önleyici Aparat Kullanmanın Avantajları

Önemli avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Enerji tasarrufu sağlar. Çamaşır ve bulaşık makinelerinde elektrik enerjisinde %30’a kadar tasarruf sağlar. Kimyasal kireç önleyici maddelerin kullanılmasına gerek kalmaz.
 • Tesisat ve cihazlarda kireç oluşumunu önler. Tesisat ve cihazlar ömürleri boyunca verimli olarak çalışırlar.
 • Metal tesisatlarda korozyon oluşumunu engeller.
 • Daha önce oluşmuş olan kireçlenmeyi çözer.
 • Tesisatların kireçle tıkanmasını ve arızalanmasını önler.
 • Çamaşır ve bulaşık makinelerinde deterjan kullanımında % 50’ye kadar tasarruf sağlar.
 • Manyetik su, bitki ve hayvanlarda büyümeyi hızlandırır.
 • Betonun basınç dayanımını artırır. Aynı çimento, agrega ve aynı su kullanılarak daha dayanıklı beton elde edilmesini sağlar.
 • Kireç oluşumunu engellediği için makine yerleştirilen deterjanın daha iyi performans sergilemesine yardımcı rol oynamaktadır. Bu sebeple daha az deterjan ile bulaşıkları daha iyi yıkadığı bilinen bir gerçektir.
 • Kireçli su önleme manyetik kireç önleyici oldukça montajı kolay yapılan bir üründür.
 • Manyetik kireç önleyici sayesinde bulaşıklar üzerinde herhangi bir kireç lekesi oluşmayacaktır. Dolayısıyla kireç lekelerini engelleyen özelliğe sahiptir.
 • Makinanız için tuz kullanımını azaltır.
 • Manyetik kireç önleyici oldukça uygun fiyatlı ve bütçeye katkı sağlayan ekonomi dostudur.

 • Manyetik Kireç Önleyici ISO ve Uygunluk Onayı Belgelerimiz;

Türkiye'de manyetik üreticisi olan buzsu firmamıza ait cCE uluslar arası uygunluk onay ve  ISO:9001:2015 Kalite yönetim belgelerimizi aşağıdaki görsellerden inceleyebilirsiniz.updated:05.11.2021

Sıkça Sorulan Sorular
⚙️Manyetik kireç çözücü nasıl çalışır?
Manyetik kireç önleyici cihaz içerisindeki manyetik alan sayesinde içinden geçen sudaki kireci parçalar.
❓Manyetik kireç önleyici ne işe yarar?
Manyetik kireç önleyici su içerisindeki kireci parçalarına ayırarak yüzeylerde tutunmasını engeller
⏱Manyetik kireç önleyici ömrü ne kadar?
Manyetik kireç önleyici 50 yıl problemsiz çalışmaktadır.
✔️Manyetik kireç önleyici musluk aparatı nasıl takılır?
Manyetik kireç önleyici musluk aparatı musluğa giden su borusu sökülerek aynı ölçülerdeki aparat araya takılarak musluk aparat montajı yapılır.