Klordioksit Nedir? Klordioksit Ne işe yarar?

Klordioksit Nedir? Klordioksit Ne işe yarar?
  • Admin
  • 30 Ara 2020
  • 0
  • 31043
  • Okuma Süresi:3 Dakika

Klordioksit Nedir?

Klordioksit nedir? Klordioksit klor bazlı bir dezenfektandır. Klordan farklı olarak iki adet oksijenin birleşmesiyle oluşmaktadır. Bakteriler virüs küf mantar bunlarda yüzde yüz etkili olan bir elementdir. Klor ile kıyaslandığında tad ve koku bırakmaz. 

Klordioksit İçilir mi? Sitemizde tedavi amaçlı satışı kesinlikle yoktur sadece su arıtma ile ilgili satışı vardır.

SİTEMİZDE KESİNLİKLE TEDAVİ AMAÇLI OLARAK SATIŞI YOKTUR VE ALTTA BELİRTİLDİĞİ ÜZERE BİLİMSEL BİR AÇIKLAMASIDA YOKTUR SAĞLIK ÜZERİNDE

Direk seyreltirek tedavi seçeneği olarak içilmesi ile ilgili bilimsel bir açıklama yoktur ayrıca Otizm hastalarına iyi geldiği söylentisi ve internette bilimsel olmayan bilgi kirliliği vardır o yüzden bu tür kimyasal maddelerin Klordioksit sağlık kuruluşlarınca Doktorlar tarafından belirtilmediği sürece kullanılması zararlı olabilir.

Klordioksit diğer dezenfektanlara göre daha etkilidir. Suda daha hızlı çözülmektedir. Maliyeti daha düşüktür. Özellikle kullanım ve içme suyunda Sağlık bakanlığı tarafından onay verilen dezenfektanlardan biridir. 

Gıda sektöründe, yiyecek içecek sektöründe, mantar üretiminde hayvancılıkta, tavuk üretiminde içtikleri suyun raf ömrünü uzatmakta klordioksit çok önemli bir dezenfektandır. Yüzey dezenfeksiyonlarıında, havuzlarda, park bahçelerde, soğuk hava depolarında ve arıtma tesislerinde güvenle kullanılmaktadır.  

Klordioksit hastanelerin içme suyu, günlük kullanım ve diyaliz sularında kullanımı çok önemlidir. Birçoğumuz bilmiyor olabiliriz ancak klordioksit 60 yıldır su şebeke suyunun dezenfekte işleminde kullanılmaktadır.

Sizlere en doğal alkali su üreten cihazı sunuyoruz. !!!Alttaki Sarı Linke Tıklayın !!!

Kaynak Suyu Oranında TDS oranı ile Mineralleri Yoketmeyen En İyi Su Arıtma Cihazı

Klordioksit Zararları ve Faydaları Nelerdir?

Klordioksit seyreltilmiş hali insanlara zarar vermez. Ancak suların dezenfekte edilmesi işleminde kullanırlen yetkili su endüsrtisi mühendisleri tarafından dozu ayarlanarak kullanılmalıdır metal ve insan sağlığını olumsuz etkileyen bakterilere zarar verir.

Su endüstrisinde çalışanlar klordioksitin sudaki patojenleri öldürme de rakipsiz olduğu söylemektedir. Bu parojenler arasında guardia, cryptosporidium , e-coli ve antraks sayılabilir. Klordioksit vücutta daha sonra problemlere sebep olabilecek zararlı bir kalıntı bırakmaz. Klordioksit molekülü vücutta 1-2 saat içerisinde zararsız tuza dönüşmesi ile ayrıcalıklıdır.

Maalesef ki aynı şey su arıtma da yoğun bir şekilde kullanılmakta olan klor için söylemek mümkün değildir.

Klordioksitin Özellikleri Nelerdir?

Klordioksit 1814 yılında Jim hampel isimli altın arayıcısı tarafından tesadüf eseri bulunmuştur. Jim hampel Amerika birleşik devletlerinden orta amerikaya altın aramak için gittiği bir gezi de gerçekleşmiştir. Sivrisinek sokması sonucu yanındaki arkadaşı sıtma olarak hastalanmıştır. Oksijenli su ille deniz suyunu karıştırarak vermek suretiyle hastanın iyileştiğini kesfetmekte ve formülün ilk tespiti sağlanmıştır. Yıllar sonra araştırma sonucunda oksijenin suyun içerisindeki sodyum klorid ile reaksiyona girdiği ve ortaya klordioksti diye bir gaz çıktığı anlaşılmıştır. Bu gazın ise her türlü bakteri virüs ve mantarı öldürdüğünü tespit etmektedir. 

DİKKAT!!! Klordioksit maddesi bildiğimiz klor değildir.  Uzun yıllar boyunca şehirlerde şebeke sularının dezenfekte edilmesi için kullanılmaktadır. Tarımsal faaliyetlerde de kullanımı yaygındır. 

ÜRÜN SATIŞIMIZ SADECE SU ARITIMI İLE İLGİLİDİR SAĞLIK VE TEDAVİ AMACI İLE KULLANILMASI HAKKINDA BİLGİMİZ VE SATIŞIMIZ KESİNLİKLE YOKTUR.

Tavsiye Yazı:Doktorların Tavsiye Ettiği Su Arıtma CihazıTavsiye Yazı: Manyetik Kireç Önleyici

Tavsiye Yazı: Tds Nedir?Nasıl Ölçülür?Tavsiye Yazı: Membran Filte Nedir? Tavsiye Yazı:  Su Arıtma Cihazları Arıza Nedenleri ve Çözümleri

Paylaş

Yorumlar(0)

Yorum Yap

E-posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır.Bu yazıya puan vermek istermisiniz ?
21 Oy Kullanıldı: Yazı Puanı 4,7