Ultraviyole Su Arıtma Cihazı Nedir Nasıl Çalışır?

Ultraviyole Su Arıtma Cihazları Nedir Nasıl Çalışır?
  • Admin
  • 30 Ara 2020
  • 0
  • 4261
  • Okuma Süresi:2 Dakika

Ultraviyole Su Arıtma 

Araştırmacıların sudaki bakterileri arındırmak için kullandığı sistem aslında oldukça basit. Grafitik karbon nitrür olarak adlandırılan bir bileşiğin iki boyutlu levha yapısı üzerine UV ışıkları yansıtılınca 10 litrelik su, bir saatte temizlenmiş oluyor. (cihazı inceleyin)

Ya da biraz daha günlük hayattan anlatacak olursak bazı ışık fotonları bakterilerin suda ayrışmasına yardımcı oluyor. İklim değişikliğinin ve su kaynaklarının pislenmesinin oluşturduğu ortam her geçen gün bizleri daha kötü bir geleceğe yönlendirdiği şu günlerde, içme suyunun temizlenmesi ve bunun çevreye zarar vermeden yapılabilmesi oldukça önemli.

Geliştirilen yöntem, 50 milimetrelik bir su örneğinde E.coli bakterisinin %99,999'luk bir kısmının yalnızca 30 dakika içerisinde öldürülmesine olanak sağlamış. Bu da şu an kullanılan yöntemlere göre 5 kat daha hızlı demek. 

İşin sevindirici tarafı ise bunun gibi bir sistemi daha büyük ölçeklerde üretmenin ne zor ne de maliyetli olması. Grafitik karbon nitrür, düşük bir maliyetle rahatça üretilebiliyorken sistemi kurmak da benzer şekilde oldukça basit.

Tavsiye ürün: Ultraviyole Su Arıtma Cihazı

Tavsiye Yazı:Manyetik Kireç ÖnleyiciTavsiye Yazı: Membran Filtre Nedir?Tavsiye Yazı:Tds Nedir? Nasıl Ölçülür?Tavsiye Yazı:Su Arıtma Cihazları Arıza Nedenleri ve ÇözümleriTavsiye Yazı:Doktorların Tavsiye Ettiği Su Arıtma Cihazı

ultraviyole su arıtma cihazı- ultraviyole su arıtma cihazı fiyatları - ihlas ultraviyole su arıtma cihazı - su arıtma cihazı ultraviyole sistemi

Paylaş

Yorumlar(0)

Yorum Yap

E-posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır.Bu yazıya puan vermek istermisiniz ?
12 Oy Kullanıldı: Yazı Puanı 5