Musluk Suyu Nedir? İçilir mi? Kullanım Alanları Nerelerdir?

Musluk Suyu Nedir? Nerelerde kullanılır? İçilir mi ? Tüm Detaylar
  • Admin
  • 28 Ara 2021
  • 0
  • 10005
  • Okuma Süresi:3 Dakika

Musluk Suyu Nedir? 

Musluk suyu nedir? Musluk suyu veya diğer adıyla çeşme suyu herhangi bir filtrasyon işlemine uygulanmamış suya denir. İnsan vücudunun %70'i su olduğu düşünülürse, mümkün olan en sağlıklı suyu içmemiz sağlıklı olur. Su uygun şekilde filtrelenmediğinde hastalığa neden olabilir ve bu durum bizi daha temiz su arayışına yönlendirir. Türkiye de musluk suyu dünyadaki en temiz sulardan biri olmasına rağmen hala farkında olunması gereken tehlikeler vardır.

Su kaynaklarının yüzeyinde bulunan Cryptosporidium gibi mikroskobik organizmalar ve parazitler vücudun bağışıklık sistemine saldırabilir.

Şebeke sularında klor olduğunu biliyor muydunuz ?

İçme suyunuz vücudunuzun mesane ve rektum kanserine, cilt alerjilerine, astıma ve sinüzite duyarlılığını artırabilir mi?

Su arıtma cihazları çözülmüş mineraller, bakteriler, virüsler ve zararlı çevresel kirleticileri gideren bir su arıtma işlemidir.

Bu işlem sayesinde su sadece daha saf olmakla kalmaz, aynı zamanda daha iyi bir tada sahiptir. Peki arıtma cihazı nasıl çalışır?

Adından da anlaşılacağı gibi ters ozmozun tersidir. Osmoz, daha zayıf bir tuzlu su çözeltisinin güçlü bir çözeltiye geçme geçme eğiliminde olduğu, doğada doğal olarak oluşan bir olgudur. Buna bir örnek, bir bitki kökünün topraktan suyu emmesidir. Daha zayıf tuzlu su çözeltisi, bazı moleküllerin veya atomların geçmesine izin veren, ancak diğerlerinin geçmesine izin vermeyen bir zar olan yarı geçirgen bir zar yoluyla daha güçlü tuzlu çözeltiye doğru göç eder.

Bu, su moleküllerinin tuzların, bakterilerin veya diğer kirleticilerin çoğundan geçmesine izin vermez. Suyu ters ozmoz kullanarak filtrelemek için açık kasa, kapalı kasa, tezgah altı, tezgah üstü arıtma cihazları kullanabiliriz. Şebeke basıncı düşük ise yüksek basınçlı bir pompa kullanılabilir. Tüm bakterileri filtreleyebilir ve size3 filtrelenmiş, lezzetli içme suyu bırakabiliriz. Ters ozmoz sadece evlerde değil, çevrenizdeki yiyecek ve içecek endüstrisi, imalat ve ilaç endüstrisi gibi birçok yaygın işletmede kullanılmaktadır.

Hiç kimse arsenik, klor, toksinler, mikroplar, veya enkaz içmek istemez.

musluk suyu - musluk suyu içilir mi - musluk suyunu kaynatıp içmek - musluk suyu arıtma - musluk suyunun ph değeri - musluk suyu elektriği iletir mi - musluk suyu ısıtıcısı - musluk suyu içilen iller 2021 - musluk suyu zararlı mı -  musluk suyu kaç derece - musluk suyu kokuyor 2021 - musluk suyu karın ağrısı - musluk suyu homojen mi

Tavsiye Ürün:Manyetik Kireç Önleyici Tavsiye Yazı:Membran Filtre Nedir? Tavsiye Yazı:Tds Nedir? Nasıl Ölçülür? Tavsiye Yazı:Su Arıtma Cihazları Arıza Nedenleri ve ÇözümleriTavsiye Yazı:Doktorların Tavsiye Ettiği Su Arıtma Cihazı

Paylaş

Yorumlar(0)

Yorum Yap

E-posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır.Bu yazıya puan vermek istermisiniz ?
5 Oy Kullanıldı: Yazı Puanı 5