Kahve, Çay Esprosso için Arıtma suyu Faydaları

Kahve Çay ve Espresso için Arıtma Suyu Kullanımı
  • Admin
  • 14 Şub 2023
  • 0
  • 735
  • Okuma Süresi:5 Dakika

Kahve, Çay ve Espresso için arıtma suyu faydaları  Kahve, çay ve ekspresse gibi içeceklerde kullanılan suyun neden filtre edilmesi gerektiğini biliyor musunuz? Bu tarz demlenmesi gereken içeceklerde su kalitesi ne kadar fazla ise içeceğinizin tat oranı kullandığınız suyun kalitesi ile doğru orantılı olacaktır. Kafelerde içtiğiniz lezzetli içecekleri evde denerken neden aynı başarıyı yakalamadığınızı düşünüyorsunuz ilk bakmanız gereken kullandığınız suyun kalitesidir. Kaliteli En iyi bir R.O ( reverse osmosis) sisteminden alınan su içeceğini profesyoneller gibi hazırlamanızı sağlayacaktır. Kahve, Çay ve Espresso için Neden Filtrelenmiş Su Kullanmalısınız? Filtrelenmiş suyu kahve. Çay veya ekspresso ile kullanmak, tüm bu içeceklerin %98’inin sudan oluştuğunu düşünürsek son derece önemlidir. Sudaki askıda kalan maddeler tortu, bakteri, kum ve mikronluk parçalar içeceğinizin tat ve renk dokusunu bozacağı için mutlaka arıtılmış su kullanmanız gerekmektedir. Şebeke Suları Kahve ve Çayınızın Tadını Nasıl ve Neden Etkiler? Kullanmış olduğunuz şebeke suyu kirli ve filtrelenmemiş su ise bu içeceğinize direkt olarak yansımaktadır. Bu nedenle tat ve görüntü olarak çok hoşunuza gitmeyecek bir sonuç almanıza neden olacaktır. Şebeke suyunuzda klor ve kireç bir araya geldiğinden içeceğinizin tadı inanılmaz derece kötü sonuç verecektir. Kahve için Musluk Suyu Kullanmak Ne Kadar Güvenli? Musluk suları fitre edilmeden direk olarak musluklarımızdan bizim kullanımımıza sunulmaktadır. Çay, Kahve gibi durumların dışında yemek ve günlük işlerinizde de filtre edilmeden kullanmak bir sürü kötü sonucu beraberinde getirir. Bakteri barınağı olan şebeke suları mutlaka ve mutlaka filtre edilerek kullanılmalıdır. En iyi Su Arıtma Cihazı Hangisi? ( Buradan İnceleye bilirisiniz )

 

Bu nedenle aşırı tükettiğimiz çay ve kahve gibi içeceklerde musluk suyu kullanmanızı asla tavsiye etmiyoruz. Arsenik, Koliform bakteri, ağır metaller, pas gibi birçok etken olabileceğinden musluk sularıyla çay ve kahve yapmak asla güvenli bir yol değildir.

 

Kahve Makinaları Suyu Filtre Eder mi? Günümüzde kullanılan birçok kahve makinası kendinden filtre içermektedir. Fakat bu filtreleme sistemi sadece 5 mikronluk filtreler ile sağlanmaktadır. Sudaki Kumu ve 5 mikrona kadar tortuyu filtre eder. Sudan gelebilecek bakterileri, kloru ve ağır metalleri filtre edememektedir. Kahve makinanıza filtre konusunda güvenmemenizi tavsiye ederim. Kahve makinalarındaki filtreler daha çok kendi aparatlarını korumak ve tıkanmasını engellemek için kullanılır. Yumuşak yada Sert Su Kahve ve Çayınızı Nasıl Etkiler? Bu tartışma aslında göreceli bir kavramdır. Bir kısım insanlar yumuşak suda yapılan çay ve kahvenin sert suya göre daha lezzetli olduğunu söylemektedir. Tam aksine farklı bir grup ise sert suda yapılan çay ve kahvenin daha iyi demlendiğini ve tadının daha lezzetli olduğunu söylemektedir. Bu konuda düşünceler tam netleşmemekle beraber insanların göreceli damak tadına uygun olan suyu tercih etmelerini öneriyorum. Kahve ve Çay Dememekte Kullanılan Suyun PPM Değeri Kaç Olmalı? Kahve ve çay demlemekte kullanılan suyun PPM değeri 25 ile 150 PPM arasında olmalıdır.  150 PPM ve üstündeki sular içeceğinizin tadını bozar ve acı bir tat bırakır.

İŞLETMELERDE KULLANILAN EN İYİ FİLTRELE SİSTEMİ HANGİSİDİR?

Bulunduğunuz bölgelerde mutlaka kahvesini ve çayınızı beğendiniz kafeteryalar ve kahvehaneler mevcuttur. Bu denli güzel olmasının nedenlerinden bir tanesi de kullandıkları su dur. Suyun kalitesi yukarıda belirtiğim gibi içeceğin tadına doğrudan etki etmektedir. Kahve için özel filtrelerin yanında kafelerde kullanılan İŞ YERİ TİPİ SU ARITMA CİHAZLARI da işletmenin müşteri potansiyelini arttırarak içereceklerinin daha lezzetli olmasını sağlamaktadır. İşyeri Tipi Su Arıtma Cihazları marka ve modelleri --- İncelemek içintıklayınız. Kahve Çayınızın Kaliteli Demlemenizi Sağlayacak En iyi 3 Su Arıtma Cihazı Evsel Buzsu CODE Su Arıtma Cihazı Buzsu CODE Su arıtma cihazı KORE menşei filtreleri sayesinde suyunuzun PH Değerini dengeler. Kahve ve çay demleme için evsel kullanım olan CODE Su arıtma cihazı müşterilerimizin en çok tercih ettiği modeldir. Sudaki Kloru %99 yok ettiğinden kahve ve çaylarınızın içme kalitesine direkt etki edecektir.EN İYİ R.O ARITMA CİHAZI İNCELE  Atıksız R.O WaterCare Su Arıtma Cihazı İçme suyundan daha çok çay ve kahve yapmakta kullanacaksanız. Atıksız Watercare su arıtma cihazı tam da aradığınız arıtma modelidir. Yıllık değişen filtreleri sayesinde uzun süre filtre değişimi yapmadan kullanabilirsiniz. İşletme Tipi Buzsu 400 GPD R.O Su Arıtma Cihazı 400 GPD R.O arıtma cihazı işletmelerin günlük 800 litreye kadar kullanımlarını karşılamaktadır. 10” Filtreleri ve Çift pompası sayesinde anlık su ihtiyacına cevap verir. 40 Litre ya da 80 Litre tank seçenekleri ile satın alabilirsiniz. 400 GPD R.O İNCELE  İşletme Tipi Buzsu 600 GPD R.O Su Arıtma Cihazı 600 GPD R.O Su arıtma cihazı işletmelerin tonajlı su kullanımlarına uygundur. En az 80 Litre tank kapasitesi ile tercih edilmesinin yanında 20- 50 -100 Kişilik iş yerlerinde de çok fazla tercih edilmektedir.

600 GPD R.O İNCELE İŞLETME TİPİSizlerde kahvenizi ve çayınızı kolay, lezzetli demlemek için yukarıdaki tavsiyelerimizi dikkate alabilirsiniz. Sonuç olarak lezzetli bir kahve ve çay demlemek için arıtılmış su kullanmak hem sağlığınız hem de keyfiniz için şart bir durumdur.

Tavsiye Yazı:Doktorların Tavsiye Ettiği Su Arıtma Cihazı

Paylaş

Yorumlar(0)

Yorum Yap

E-posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır.Bu yazıya puan vermek istermisiniz ?
10 Oy Kullanıldı: Yazı Puanı 5