Evde Alkali Su Nasıl Yapılır? Kimler İçebilir? Kimler İçemez?

Evde Alkali Su Nasıl Yapılır? Kimler İçebilir? Kimler İçemez?
  • Admin
  • 17 Oca 2023
  • 0
  • 24799
  • Okuma Süresi:3 Dakika

Evde Alkali Su Nasıl Yapılır?

Alkali su yapımı iki farklı yöntemle evde yapılabilir. Bu yöntemler dışında da arıtma cihazı kullanarak alkali su elde edebilirsiniz.

1. Karbonatla Alkali su Nasıl Yapılır?

2. Limonla Alkali su Nasıl Yapılır?

 En iyi su arıtma cihazı Blog yazımızdan inceleyebilirsiniz...

Karbonatla Alkali Su Nasıl Yapılır?

Evde alkali su yapmak çok kolay bir işlemdir. Öncelikle 2 litre hazır suya 1 dolu yemek kaşığı karbonat atıyoruz. Sonrasında ise bu karbonat taneleri kaybolana kadar karıştırıyoruz. Evde alkali su hazırlamak bu kadar kolay. 

Yukarıda belirtmiş olduğumuz hazır su ile musluk suyunu değilde satın aldığımız suları tekrardan belirtmek isteriz.

Musluk suyundan alkali su yapmak isterseniz musluk suyunuzu öncelikle bir Ph değerine baktırmalısınız.  Bu değerin 8.0 altında olmaması tavsiye edilir.

Aynı zamanda hazırladığınız alkali suyu 24 saat içerisinde tüketmeniz gerekmektedir. Bu şekilde daha sağlıklı ve taze olarak tüketmiş olacaksınız.

Limonla Alkali Su Nasıl Yapılır?

Evde alkali su yapmanın ikinci yolu limonla yapılanıdır. Burada 1 su bardağı suyun içerisine orta boy yarım limon sıkılarak elde edilir. Limon içerisindeki asit ile alkali su özelliği kazandırmaktadır.

Aynı işlemi limon yerine 1 yemek kaşığı elma sirkesi kullanarak da yapabilirsiniz.

Eczanelerde satılan alkali su damlası ile alkali su üretmek mümkün. Ancak evimizde bulunmayan bir ürün olabileceği için en doğal ve olabilecek malzemelerden alkali su elde ettik. 

Kullanımı hakkında bilgi sahibi değilseniz miktarını eczacınıza danışınız.

Alkali su elde etmek için alkali su arıtma filtresi kullanarak arıtma cihazınızdan alkali su elde edebilirsiniz.

Alkali Su İçilebilir Mi?

Alkali özelliği kazanmış suyun başka değerlerine de bakarak alkali su içilebilir. Musluk suyu ile elde edilen alkali suyun içilebilir olması için musluk suyundan gelen değerleri ölçmek gerekir. Hazır su veya musluk suyunun değerlerinden emin değilseniz alkali filtreli bir su arıtma cihazı tercih edebilirsiniz.

Alkali Filtreli Arıtma Cihazının linki aşağıdaır.

Ürünü İncele

Alkali Su Kimler İçemez?

Alkali su içerisinde karbonat bulunmaktadır. Fazla karbonat vücutta, kas seğirmesi, bulantı,  kalp yetmezliği, kusma, el titremesi gibi sonuçlara neden olabilir.  Metabolizma da midenin asit dengesini değiştirebilir.  Sürekli kullanımında karbonat içinde bulunan sodyum kişide böbrek yetmezliği ve hipertansiyona yol açmaktadır. Ve aynı zamanda bakteriler, mantar ve maya hücre artışına neden olur. 

Alkali Su Kimler İçebilir?

Alkali su içerisinde yüksek miktarda karbonat içerdiği için bazı kişiler tarafından tüketilmemelidir. Yukarda belirtmiş olduğumuz durumlar dışındaki kullanıcılar alkali su içebilir.

Tavsiye Yazı:Manyetik Kireç ÖnleyiciTavsiye Yazı:En iyi su arıtma cihazıTavsiye Yazı:Doktorların Tavsiye Ettiği Su Arıtma CihazıTavsiye Yazı:Su Arıtma Cihazları Arıza Nedenleri ve Çözümleri

Paylaş

Yorumlar(0)

Yorum Yap

E-posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır.Bu yazıya puan vermek istermisiniz ?
8 Oy Kullanıldı: Yazı Puanı 5