Su Arıtma Cihazının Bakımı - Filtre Değişmezse Ne Olur ?

Su Arıtma Cihazının Bakımı Nasıl Yapılır? Ne Sıklıkla Yapılır?
  • Admin
  • 17 Oca 2023
  • 0
  • 1265
  • Okuma Süresi:2 Dakika

Su Arıtma Cihazının Bakımı Nasıl Yapılır?

Satın almış olduğunuz su arıtma cihazları, genel olarak çok çok teknik bilgi gerektirmeden temizlenebilen aletlerdir.

Çıkarılabilen sünger filtreler, (kullanma kılavuzunda değişik bir metot tavsiye edilmedi ise) temiz ve bol su ile yıkandığında defalarca kullanılabilmektedir.

Yaşamları ortalama bir sene olan bu filtreler kullanılamaz duruma geldiği zaman arıtma prosedürünü gerçekleştiremeyeceği için periyodik vakitlerde yenisi ile değiştirilmelidir. Filtrelerin olduğu membranlar ise daha uzun sürede deforme olan aksamlar olduklarından kullanım hayatları birkaç sene olarak düşünülebilir.

Gerek filtrelerin, gerekse mebranların yıpranma süresinin, arıtılan suyun kirlilik seviyesine göre değişiklik göstermesi nedeni ile teknik servisin bu konudaki fikri dikkate alınmalıdır. En iyi su arıtma cihazı Blog yazımızdan inceleyebilirsiniz...Tavsiye Yazı:Doktorların Tavsiye Ettiği Su Arıtma Cihazı

Filtre Kaç Ayda Temizlenmeli?

Bazı filtrelerin kullanım ömrü 6 ay iken bazı filtrelerin ömrü 1 yıldır. Bu durumlarda filtrelerinizin değişim tarihlerini bilmiyorsanız eğer suyunuzun tadındaki değişiklikleri gözlemleyiniz.

Bakımı Yapılırken Neye Dikkat Edilmelidir?

Su arıtma cihazı bakımı yapılırken yeni alınacak filtrelerde aynı ölçülerde filtre almaya özen gösterilmelidir.

Bakımın geldiğini nasıl anlarım?

Su arıtma cihazınızın bakımın ne zaman geldğini tam olarak bilmiyorsanız sağlık su tüketmiyor olabilirsiniz. Eğer gözle görülebilir bir filtre deformasyonu yoksa suyun tadını kendiniz ve başkalarının tatması ile kontrolünü yapabilirsiniz. Hala kafanızda soru işaretleri varsa bu durumda suyunuzun değerlerini ölçtürebilirsiniz.

Tavsiye Yazı:Manyetik Kireç Önleyici Tavsiye Yazı: Membran Filtre Nedir? Tavsiye Yazı:En iyi su arıtma cihazı Tavsiye Yazı: Kalsit Nedir?

Paylaş

Yorumlar(0)

Yorum Yap

E-posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır.Bu yazıya puan vermek istermisiniz ?
11 Oy Kullanıldı: Yazı Puanı 5