Manyetik Su Şartlandırma Armatürü - Fiyatları

Manyetik Su Şartlandırma Armatürü - Fiyatları
  • Admin
  • 30 Ara 2020
  • 0
  • 15413
  • Okuma Süresi:6 Dakika

Manyetik Su Şartlandırma Armatürü

Manyetik Su Şartlandırma Armatürü, temel olarak kalsiyum karbonat, artı kalsiyum sülfat, baryum sülfat, kalsiyum fosfat, magnezyum hidroksit, çinko fosfat, demir hidroksit ve silika, coğrafi bölgeye bağlı olarak oluşan kireç taşı veya kalkerden oluşan  su elde edilen her yerde ısıtılmış su problemidir. 

Öncelikle oluşur çünkü kalsiyum karbonatın çözünürlüğü sıcaklık arttıkça azalır. Kireç, yalnızca kalsiyum karbonat doğrudan veya metastabl altıgen ve lifli vaterit kristal oluşumunu takiben meydana gelebilecek eşkenar dörtgen kalsit kristalleri biriktirdiğinde bir sorundur.

Ortorombik aragonit kristalleri daha yüksek bir yoğunluğa (2.95 g.cm sahip -3 2.71 g.cm kalsit ile karşılaştırıldığında, -3ve kendiliğinden daha zor olmalarına rağmen, sert skala oluşturmaya daha az eğilimlidirler, ancak sadece yaklaşık bir kJ mol- 1 daha az stabildirler  ve daha yüksek sıcaklıklarda tercih edilirler. 

Oluştuktan sonra, kristaller kinetik (termodinamik değilse) yüzlerce saat boyunca kararlıdır. Statik manyetik bir saha (içinden su çizerek B ~ 0.1 T ,  B ~ 10 T m -1 , oluşan aragonit başlangıç miktarı önemli ölçüde ve çözülmüş demir varlığında [olmayan örneklerde kalsit içinde artış olduğu gösterilmiştir   bu aragonit eninde sonunda kalsite dönüşür.  Ayrı bir deney, 5-30 dakika boyunca statik mıknatıslardan (0.16 T) saf kalsiyum karbonat ve bikarbonat çözeltisinin çekilmesinin, fazla çözünmüş karbon dioksitin gazı giderilmesiyle oluşan çökeltiyi arttırdığını göstermiştir. Manyetik tedavinin hem aragonit hem de kalsitin kristal yüzeylerini etkilediği gösterilmiştir

Manyetik alanın yönünün ve değişiminin de, manyetik alanın artan manyetik alanla azaldığı kristal büyüklüğü ile önemli olduğu gösterilmiştir . Farklı bir grup, yakın zamanda yapılan bir çalışmada benzer koşullar altında ( B = 0.5 T , akış hızı = 0.1 ms -1 ) manyetik alanın esas olarak aragonit (% 44) ve vaterit (% 42) karışımı ürettiği, ancak bunların olmadığı bir ortamda anlaşmaya vardığını göstermiştir . iyi kristalleşmiş kalsit (% 34) az aragonit (% 14) ile oluşturulmuştur.

Daha reaktif olan daha küçük su küme büyüklüğünün kalsiyum ve karbonatı nemlendirdiği öne sürülmüştür.

İyonlar daha etkilidir ve böylece aragonit şekillenmesini teşvik eder. Alternatif olarak, manyetik alan büyüyen kristaller üzerinde bir yüzey ve / veya yönlendirme etkisine neden olabilir. Bununla birlikte, asıl etkinin, kalsiyum iyonlarını emen uygun çözeltiler de manyetik olarak indüklenmiş hidrate silisli rekabetçi oluşumu olması mümkündür.

Piyasada bu tür kireçlerin giderilmesi için suyun manyetik arıtılması için birçok cihaz bulunmaktadır. Bu cihazların etkili olabilmesi için gauss gücü elektro güç elde edemeyebilirsiniz, paranız boşa gidebilir.

Buzsu Manyetik Su Şartlandırma Armatürü diğerlerinden ayıran özelliği Gaus gücüdür N52 Neodyum mıknatıslar ile yüksek gauss gücünde bir manyetik akı ile çalışarak performans ve nitelik olarak işlevsellik olarak diğerlerinden ayır edilebilir farkını gözlemleyeceksiniz.

Manyetik Su Şartlandırma Armatürü Fiyatları

Manyetik su şartlandırma armatürü fiyatları kullanılacak boru tipine göre değişmektedir. Buzsu Manyetik Kireç Önleyicimizin Müşterlerimiz tarafından bize geri dönüşlerinde

Suyun manyetik arıtmasının dört etkiye neden olduğunu bize bildiriyorlar.

  1. Önceden yoğun olarak Oluşan kireç miktarında azalma.
  2. Kristal morfolojisindeki bir değişiklik nedeniyle daha az dayanıklı bir kireçtaşı üretimi.
  3. Mevcut ölçeğin kaldırılması (3 - 6 ay).
  4. Tedaviyi takiben saatlerce anti-scaling özelliklerinin tutulması.
  5. Evdeki krom malzemelerde gözle görünüz kireç lekesi azalması

Bununla birlikte, çoğunlukla tek geçişli yani piyasadaki kireç önleyicilerde kullananlar kireci önleme ve giderme de sonuçları hüsran olmuştur.

Bu tek tip basit cihazlara göre Manyetik Aparatımızı kullanan birçok kullanıcımız memnun kalmışlardır. Referanslarımız başarılı olmakta ve artmaktadır.Cihazımız uzun süreli manyetik maruz kalma olan resürkülasyon sistemleri daha fazla destekleyici sonuç verir. Güçlü bir manyetik alandaki (4.75 T) hızlı hareket (1200 rpm), yalnızca hareket veya alanla karşılaştırıldığında önemli bir etkiye sahiptir. Daha az sayıda daha büyük kristal, çekirdeklenme bastırıldığı ve kristal büyümesi arttıkça etkinin oluşmasına neden olur. Bu etkinin Fe2 + salınımını teşvik eden manyetik olarak arttırılmış korozyondan kaynaklanması muhtemeldir , ppm'de bile kalsiti azaltır ancak aragonit üretimi üzerinde bir etkisi yoktur. Aragonitin termodinamik dönüşümünün kalsite dönüşmesinin engellenmesi. (Fe2+ , endüstri tarafından eşik engelleyici olarak kullanılabilir). Bununla birlikte, bu teori tarafından istenen çözünme miktarı bulunamamıştır. 

Ek türbülans yaratan manyetik işleme cihazları , belki de kütlede çökeltmeyi teşvik ederek ölçeklenme önleyici etkiyi artırabilir (manyetik olarak manyetik hidratı değiştirir ve yüklü parçacıkların manyetik alandaki kaymasının bir kombinasyonu nedeniyle biriktirme yerine. Katkıda bulunan bir diğer faktör, yüzey geriliminin düşürülmesi olabilir, çoklu geçişler yaklaşık% 8'e kadar düşürülmüş üretim üretebilir. Bir seyreltilmiş elektrolit bir enine manyetik alandan (B, akış manyetik alana dik olduğunda en büyük olduğunda) bir seyreltik elektrolit (v) içinden geçtiğinde bir potansiyel (= v. B. L olduğu zaman L'nin elektrotlar arasındaki mesafedir) üretilir. Bu kolloidal pıhtılaşmayı artırabilir. Son zamanlarda iyi kontrol edilen bir çalışma, basit bir manyetik cihaz olsa bile ölçeklendirmenin bir adım bile azaltılabildiğini ancak bu devridaim sirkülasyonda bile bu etkinin yaklaşık% 20'den daha fazla arttırmanın zor olduğunu göstermiştir . 

Bu çalışma aynı zamanda çok yüksek bir akış hızında manyetik alana sadece kısa bir süre rastlandığından, son zamanlarda doğrulanan bir etki olduğu için akış hızında optimum bir sonuç göstermiştir. Son zamanlarda, çözünmüş oksijenin varlığının kalsitten ziyade aragonit oluşturmak için manyetik etkinin üretilmesinde önemli olduğu gösterilmiştir.

Tavsiye incele:Manyetik Kireç Önleyici Tavsiye Yazı:Manyetik Su Şartlandırma ArmatürleriTavsiye Yazı:Tds Nedir? Nasıl Ölçülür?Tavsiye Yazı:Su Arıtma Cihazları Arıza Nedenleri ve Çözümleri

Paylaş

Yorumlar(0)

Yorum Yap

E-posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır.Bu yazıya puan vermek istermisiniz ?
6 Oy Kullanıldı: Yazı Puanı 5