Manyetik Kireç Önleyici Modelleri, Fiyatları, Çeşitleri

Neodyum Mıknatıs N52 Süper Güçlü

Satın Aldığınız Ürünler Hızlıca Aynı Gün Yurtiçi Kargoya Teslim Edilmektedir.

Neodyum Mıknatıs, N52 Mıknatıs Süper Güçlü 25x25x5 mm ve istenilen ölçülerde en uygun fiyatı ile buzsu.com.tr de. Şimdi siparişini ver kapına gelsin
Not:Bu ürünü 80 kişi satın aldı.

STOK KODU: 0644100876877 MARKA: Buzsu

Bu ürüne puan vermek ister misiniz ?


Stok: Stokta var
250,00 ₺
149,90 ₺
Havale/EFT Tutarı: 146,90 ₺
Adet/Miktar

NEODYUM MIKNATIS

 

Neodyum mıknatıs manyetik alan üreten bir cisimdir. Adı, antik çağlardan beri büyük manyetit yatakları için bilinen Küçük Asya'daki bir yörenin adından “Magnezya taşı“ anlamına gelen Yunanca μαγνήτης λίθος (magnétes líthos) 'dan gelmektedir. Bir manyetik alan insan gözüne görünmezdir, ancak etkileri iyi bilinmektedir: demir gibi ferromanyetik malzemeleri hareket ettirir ve iki mıknatısın çekilmesine veya itilmesine neden olur.

 

Mıknatıslanmış ve kendi manyetik alanını oluşturan bir malzemeden kalıcı bir mıknatıs oluşur. Mıknatıslanabilen malzemeler aynı zamanda bir mıknatısa güçlü bir şekilde çekilenlerdir ve ferromanyetik (veya ferrimanyetik) olarak adlandırılırlar; Bunlar arasında demir, nikel, kobalt, bazı nadir toprak alaşımları ve manyetit gibi bazı doğal mineraller bulunur. Her ne kadar ferromanyetik (ve ferrimagnetic) malzemeler, bir mıknatısa o kadar yoğun bir şekilde çekilenler olsa da, genellikle "manyetik" olarak kabul edilse de, tüm maddeler birkaç manyetizma türünden biri aracılığıyla bir manyetik alana zayıf tepki verir.

 

Kalıcı Neodim mıknatıs. Neodimyum nadir metallerin bir parçasıdır ve özel bir malzemedir: demir ve bor ile birlikte şu anda dünyadaki en güçlü kalıcı mıknatısların bileşenidir. Ek olarak, nikel-bakır-nikel kaplama onlara kimyasal ve aşındırıcı maddelerden arındırılamayan zarif bir gümüş yüzey verir.

 

Neodim mıknatıslar bir bor, demir ve neodim alaşımından oluşur. Güçlü manyetik bir alaşımdır, gümüşi beyaz bir renge sahiptir. Farklı sınıflarda neodim mıknatıslar vardır: Sınıf her zaman N harfi ile başlayan (Neodim için kısa) ve ardından iki basamaklı (örneğin N27, N30, N33, N35, N38, N40, N42, N45, N48, N50) bir koddur. Enerji ürününü gösterir. Bazen sayıyı (H, M, SH, EH, UH, vb.) Takip eden alfabenin bir veya iki harfinden oluşan bir sonek, mıknatısların geri dönüşümsüz olarak demanyetize edildiği ulaşılan Curie sıcaklığını göstermektir. Daha düşük dereceler "daha az çekici kuvvete" sahiptir, daha yüksek dereceler daha büyük kuvvete sahiptir. Piyasada N24 ile N55 arasında dereceleri olan mıknatıslar vardır, ancak N52'nin üzerindeki dereceler kolayca mevcut değildir; laboratuvarlarda N56 Dereceli mıknatısların oluşturulmasına gelmişken, N64 teorik sınırdır.

 

Nadir toprak mıknatısları (neodim-demir-bor), bugün pazarın sunabileceği en teknolojik gelişmeyi temsil eder. Vakumlu sinterleme ile üretilirler. Neodim-demir-bor modern teknolojide devrim yaratıyor. Bu yeni süper manyetiklerden etkilenmeyen bir alan yok. Nadir toprakların adı, doğadaki konsantrasyonlarından değil, kimyasal bağlarla bağlandıkları diğer malzemelerden ayrılmasında karşılaşılan güçlükten kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, neodim mıknatısların en ucuzları arasında olmadığı, ancak manyetik kuvvetlerinin en güçlüleri arasında olduğu söylenebilir, bu güç zaten birkaç santimetrelik mıknatıslarda bulunur


N52 Neodyum  Mıknatıs esas olarak 6 farklı elementin birleştirilmesi sonucunda, belirli seviyelerinin bir kombinasyonundan yapılan alaşımdır. Bu elementler Neodim, Demir, Bor ve diğer çeşitli Alüminyum, Niobyum ve Disprosyumdur.


En iyi bilinen ve çok çeşitli şekil ve boyutlarda yaygın olarak bulunur ve bu nedenle birçok uygulamaya uygundur. En küçük hacimde en yüksek performansı sunarlar ve paslanmaz çelikler Neodimiyum Demir Bor, NdFeB gibi çoğu malzeme ile çeşitli kalitelerde mıknatıslar bulunur. Bu dereceler yalnızca manyetik çıkış performansında değil, aynı zamanda sıcaklık derecesine göre de değişir. Burada mevcut en yüksek performanslı mıknatıs N52'den bahsediyoruz.  


Neodimyum Mıknatıs / NdFeB Mıknatıs/ Neo Mıknatıs

Mıknatıslar gerçekten benzersiz malzemelerdir ve satın aldığınız üründen en fazla değeri elde etmek için uygulamanız için doğru malzemeyi seçmeniz önemlidir.


Mıknatısları pillerle karşılaştırırsanız, bazı benzerlikler vardır. Kaliteli piller, ucuz olanlardan %50 daha pahalıya mal olabilir, ancak size ömrü iki katına çıkarabilir ve bu nedenle paranızın karşılığını daha iyi verebilir. N52 gibi yüksek enerjili mıknatıslar, para mıknatısları için en iyi değerdir çünkü bir N42 mıknatısından yaklaşık %18 daha pahalı olsalar da %23 daha fazla enerji yoğunluğuna sahiptirler.


N52 Mıknatıs

Bunlar en değerli mıknatıslardır. Karşılaştırılabilir bir mıknatıs boyutunda en fazla çekme kuvveti sağlar.

Dar bir alanda maksimum performansa ihtiyacınız varsa, seçeceğiniz malzeme budur.

20 mm çapındaki bir delikten 10 kg'lık hafif bir bağlantı parçası tutmak istiyorsanız, bu yalnızca N52'de olabilir.


Neodimyum Demir Bor mıknatıslarının mevcut aralığı aşağıdaki gibidir: -


N27, N30, N33, N35, N38, N40, N42, N45, N48, N50, N52, N30M, N33M, N35M, N38M, N40M, N42M, N45M, N48M, N50M, N30H, N33H, N35H, N38H, N40H, N42H, N45H, N48H, N30SH, N33SH, N35SH, N38SH, N40SH, N42SH, N45SH, N28UH, N30UH, N33UH, N35UH, N38UH, N40UH, N28EH, N30EH, N33EH, N35EH, N38EH, N33.


NdFeB mıknatısları, mevcut en güçlü mıknatıslardır. +150 dereceye kadar, diğer Nadir Toprak mıknatısı SmCo'dan daha güçlüdürler. Yaklaşık +150 derece C ve üzerinde bu Neo mıknatıslar, SmCo kadar güçlü performans göstermezler. NdFeB mıknatıslar için önerilen maksimum sıcaklık +230 derece C'dir, oysa SmCo +300 ila +350 derece C arasında çalışabilir.


Şartname: 25x25x5mm

NdFeB Neoymium / Neodyum mıknatıs 

GRADE / Sınıf: N52 

Özellik: super strong / güçlü mıknatıs

Tolerans: yaklaşık 0 ~ 1mm

Mıknatıs malzemesi neodyum, demir ve bor karışık sinterlenmiş toz metalurji kalıplama elemanlarının bir dizi tarafından toz haline getirilir, malzemenin kendisi çok güçlü bir manyetik olup iki mıknatıs birbirine Mıknatıs aniden hızlıca yapışarak ve iki mıknatıs ile ani çarpışma ile karşılaşırsa kolayca kırılır,  kullanımında dikkatli olmalısınız.

Buzsu olarak tüm boyutlarda üretimini sağlamaktayız. Başlıca istenilen boyutlar ise şunlardır.

1 mm, 2 mm, 5 mm, 8 mm,10 cm, 10 mm, 25 mm,  10*5 mm, 20x10x5, 30x10x2  40x20x10, 40x25x10, 40x20x5, 50x50x25,  6x3, 8x3, 10x10, 15x5,  20x10, 20x2 cm,  20x5 cm,30 x 20,  10x2, 15 * 4 mm,  

Çok güçlü neodyum mıknatıs ile Japonyada bir ev havada tutulmaktadır. 


Sıkça sorulan Sorular:

Neodyum mıknatıs çekim gücü ne kadar?


Neodyum mıknatıs gücü nasıl hesaplanır?


Neodyum mıknatıs çeşitleri nelerdir?


Neodyum mıknatıs hangi aletlerde/cihazlarda bulunur?


Neodyum mıknatıs hangi metalleri çeker?


Neodyum mıknatıs altın arama yapılır mı? Altını Çeker mi?


Neodyum mıknatıs ile normal mıknatıs arasındaki farklar nelerdir?


Neodyum mıknatıs nerede satılır/nerelerde kullanılır?


Neodyum mıknatıs ömrü ne kadardır?


Neodyum mıknatıs para çeker mi?


Neodyum mıknatıs paslanır mı?


Neodyum mıknatıs delinir mi?


Neodyum dikdörtgen mıknatıs neodyum mıknatıs blok - neodyum mıknatıs büyük boy - neodyum mıknatıs çekim gücü - neodyum mıknatıs çok güçlü - neodyum mıknatıs çubuk - neodyum mıknatıs ekşi - neodyum mıknatıs en ucuz - neodyum mıknatıs fiyatları - neodyum mıknatıs imalatı - neodyum mıknatıs kaç gauss - neodyum mıknatıs küp - neodyum mıknatıs magnet - neodyum mıknatıs seti - neodyum mıknatıs tavsiye


Neodyum Mıknatıs N52 Süper Güçlü Fiyatı 149,90 TL'dir.


Tavsiye Kategori: Manyetik Kireç Önleyici
Tavsiye Yazı: En İyi Su Arıtma Cihazı

Bir yorum yap

Bir projem için aldım piyasada n52 diye n35 ler gönderiliyor Müşteri Temsilcisinin iade garantisine güvenerek aldım N52 olcağına emin değildim ama mıknatıs ölçüm yaptım gücü gerçekten yüksek artık sürekli buradan alacağım güvenle alabilirsiniz

Salih Yılmaz - 17 Ara 2021

Taksit Seçenekleri

Servis Randevunuzu Saniyeler İçinde oluşturun!

Buzsu Arıtmanın Gelişmiş Servis Ağına Hoşgeldiniz!

Servis randevunuzu saniyeler içinde oluşturun.