Kategoriler
Markalar
Ürün Filtreleme
MEMBRAN FİLTRE SEÇENEKLERİ
Ürün Özellikleri
Fiyat Aralığı
Su Arıtma Filtresi
Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 170 Ürün

u Arıtma Filtresi

Son yıllarda popülerlik kazanan arıtma cihazları, evde veya ofiste kesintisiz olarak içilebilir su sağlamaya izin verir. Doğru su arıtma filtresi ile suyu temizleye ve arıtan bu filtre modülleri, suyun ideal sertlik ve pH derecesinde tüketicilere sağlanmasına izin verir.

Damacana su ile karşılaştırıldığında arıtma cihazları birçok avantaj sunar. Bu cihazların sunduğu avantajlara bakmadan önce kullanılan teknolojiye göz atmakta fayda var. Böylelikle arıtma cihazlarının ve su arıtma filtrelerinin sunduğu avantajları anlamak çok daha kolay olur.

Arıtma cihazları, şebekeden gelen suyu ters ozmos adı verilen bir prensiple filtreler. Farklı filtreleme aşamalarına sahip olan cihazlar 5 aşamalı arıtma cihazı, 7 aşamalı su arıtma cihazı gibi isimlerle adlandırılır. Burada aşama, cihazda bulunan filtre sayısını ifade eder. Filtre sayısı 3 ila 9 arasında değişmektedir. Su arıtma filtresi ve filtre sayısı, şebeke suyunun sertliğine ve kirlilik derecesine bağlı olarak değişir.

Su Arıtma Filtresi Nedir?

Su arıtma filtresi kullanan cihazlar, musluktan akan suyun lezzetli ve sağlıklı olmasını sağlar. Farklı modellere ve tasarımlara sahip bu cihazlar, evlerde yaygın olarak kullanılır. Ayrıca bazı özel tasarımlı modelleri su sebillerine de bağlamak mümkün olur.

Musluğa gelen suyu filtreleyen arıtma cihazları, son yıllarda oldukça yaygınlaşmıştır. Damacana suların yarattığı sağlık riskleri, artan su maliyetleri ve diğer faktörler daha çok insanın arıtma cihazını tercih etmesine neden olur.

 

Ters Ozmos Nedir?

Arıtma cihazlarının kullandığı ters ozmos 1070li yıllardan beri hayatımızda yer alan bir kavram. İlk olarak ağır metal ve kimyasal arıtma işlemlerinde kullanılan bu yöntem, zaman içerisinde ticari olarak kullanılmaya başladı. Ters ozmosun ilk uygulamaları arasında deniz suyu arıtma yer alıyor.

Aslında bu yöntem normal ozmos yönteminin biraz değiştirilmiş hali. Ozmos yönteminde yoğunluğu çok olan maddeler yoğunluğu az olan maddelerin bulunduğu ortama geçer. Ancak ters ozmos yönteminde ters basınç oluşturularak az yoğun ortamdaki maddeler diğer ortama geçirilir. Aslında bu yöntem filtreleme olarak adlandırdığımız yöntemdir.

 

Su Arıtma Filtresi Seçimi

Su arıtma filtresi seçilirken kullanım ihtiyaçları göz önünde bulundurulur. Kirlilik oranı daha yüksek bölgelerde 7 aşamalı filtre veya 9 aşamalı filtreye sahip cihazlar seçilir. Filtre sayısından bağımsız olarak tüm cihazlarda karbon filtre bulunur.

Bunun yanı sıra sedimen filtresi de tüm arıtma cihazlarında yer alır. pH derecesini ayarlamak ve ek filtreleme sunmak için filtre sayısı arttırılabilir. Filtreler birçok durumda paketler halinde satılır. Cihazı kullanırken filtre sayısı ve filtre değiştirme süresi dikkate alınmalıdır. Cihazdaki filtre sayısına uygun olarak alınan su artıma cihazı filtre paketleri kolay kurulum imkanı tanır.

Su Arıtma Cihazının Faydaları

Arıtma cihazı hem ev hem de ofis ortamında birçok avantaj sunar. Bu avantajlar arasında ilk olarak toplam su maliyetinin düşmesi yer alır. Su arıtma cihazlarının fiyatları göreceli olarak maliyetli görünse de zaman içerisinde cihazın toplam maliyet önemli ölçüde tutar. Damacana ile karşılaştırıldığında bakım ve filtre değiştirme maliyetleri de dahil olmak üzere cihazın genel maliyeti oldukça düşüktür.

Kesintisiz ve Soğuk Su İçme

Arıtma cihazlarının sunduğu en büyük avantaj kesintisiz su sağlamasıdır. Damacana suda su bitti derdi en çok karşılaşılan sorunlar arasında yer alır. Ancak su arıtma filtreleri ile kullanılan cihaz sayesinde musluktan kesintisiz olarak su akar. Aynı zamanda bazı cihazlarda su soğutma özelliği de bulunur. Böylelikle buzdolabına su koymadan kesintisiz soğuk su elde etme imkânı olur.

 

Kalabalık Ortamlarda Su Arıtma Cihazı ile Sağlama

Ofis ya da etkinlik alanı gibi kalabalık ortamlarda en büyük sorun çok sayıda kişiye su sağlamaktır. Su arıtma sebili ya da tezgah altı ofis arıtma cihazı gibi modeller, ofis ortamında ve etkinliklerde kesintisiz su sağlamaya izin verir. Böylelikle maliyetler düşürülerek iş geliştirme gibi alanlara yatırım yapılabilir.

Su Arıtma Filtresi ile Risklerini Ortadan Kaldırma

Su arıtma filtresi markaları, sağlık risklerini ortadan kaldıran temiz su sağlayacak cihaz tasarımları gerçekleştirilir. Cihazın kullanım talimatları uygulandığı sürece cihazlar kesintisiz temiz su sağlar. Kullanıcıların dikkat etmesi gereken tek nokta, arıtma filtresi değişimini belirtilen zamanda yapmaktır. Bazı filtreler 6 ay kullanılırken bazı filtrelerin her 3 ya da 4 ayda bir değiştirilmesi gerekir. Talimatlar izlendiği sürece arıtma cihazları sağlık risklerini ortadan kaldırır.

Buzsu
Buzsu
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
Buzsu
691-826-6954