Su Arıtma Filtreleri

Optima Ön Filtre Seti ( Orjinal Set )

Su arıtma filtresi 3 lü Set Tüm kapalı Kasa su arıtma cihazları için 1.sınıf NSF Dünya sağlık örgütü Sertifikalı Filtredir. Şimdi Ücretsiz Kargo seçeneği ile.

STOK KODU: 620 MARKA: PureTech

Bu ürüne puan vermek ister misiniz ?

Stok: Stokta var
135,00 ₺
Havale/EFT Tutarı: 129,60 ₺
Adet/Miktar

Su arıtma filtresi 3lü set, Kapalı Kasa Su Arıtma Filtresi

1. Sırada 5 Mikron Sediment Tortu Filtresi Filtre (PP 5 Micron Spun)
2. Sıraya CTO Blok Karbon Filtre (Block Activated carbon)
3. Sıraya G.A.C Granül Aktif Karbon Filtre ( Granuled Activated Carbon)
Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi Nasıl Yapılır ?
Su arıtma cihazı filtre değişimi sanıldığının aksine aslında çok kolay bir işlemdir .  Açık kasa yada kapalı kasa arıtma cihazı Filtre değişimini servis çağırmadan ve masraf etmeden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Filtre değişiminde önemli olan ve mutlaka dikkat edilmesi gereken maddeler vardır . Filtre değişimi nasıl yapılır ?  evde kendim arıtma filtremi nasıl değiştiririm ? gibi soruları kafanız takmayın , bu yazımızı okuduktan sonra sizde kendi filtrelerinizi değiştirebilir hale geleceksiniz.
Filtre Değişimi Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler :
Filtre değişimi sırasında mutlaka önem vermeniz ve dikkat etmeniz gereken unsurlar vardır . Şebeke suyunu yada tankın vanasını kapatmadığınız takdirde mutfağınızı ve üstünüzü su ile ıslatmaktan kaçamazsınız. Açık yada kapalı kasa filtre değişimi yaparken bu hususlara mutlaka dikkat edin ;
 Şebeke suyunuzu kapattığınızdan emin olun.
 Su arıtma cihazının tank vanasını kapattığınızdan emin olun.
Açık Kasa Su Arıtma Cihazları İçin Ön Filtre Değişimi ;
Açık kasa cihazlarda 3 adet hausing dediğimiz filtre kapları bulunur. Bu filtre kapları zamanla içerisindeki oring contaları birbirine yapışır hausıng sökme anahtarı ile sırayla bu 3 adet filtre hausing kaplarını sökün. Hausing kaplarının içerisindeki eski ömrünü tamamlamış açık kasa filtrelerini çıkartın . Hausing kaplarınızı temiz su ile içlerini yıkayarak temizleyin. Buzsu Arıtma Sistemlerininden Aldığınız orjinal ve sağlıklı filtreleri hausing kaplarına yerleştirerek aynı şekilde yuvasına oturtup anahtarımız ile sıkalım ve bu aşamada açık kasa ön filtre setimizi değiştirmiş olduk.
Kapalı  Kasa Su Arıtma Cihazları İçin Ön Filtre Değişimi ;
Kapalı kasa su arıtma cihazları açık kasa cihazların aksine ön filtre değişimi daha basittir. Açık kasa cihazlarda hausing sistemi bulunurken kapalı kasalarda bu sistem yoktur. Kapalı kasa arıtma cihazlarının filtreleri tamamen değişir . Kapalı kasa Ön filtre değişimi yaparken yapmanız gereken  1. 2. ve 3 filtrelerin üzerinde bulunan dirsekleri filtreden saat yönünün tersine çevirerek çıkarmaktır. Filtre sıralamasını  unutmamak için mutlaka filtrelerinizi tek tek çıkartın ve her çıkardığınız filtre yerine yeni filtrenizi takın bu sayede filtre değişim sırasında sıralamayı  kaybetmezsiniz.
 Açık kasa ve Kapalı kasa su arıtma cihazlarımızın ön filtre değişimi nasıl yapılır öğrenmiş olduk . Sıradaki işlem ise membran filtre'nin değişimi peki membran filtre nasıl değiştirilir ? Membran filtre değiştirirken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta nedir ? 
Açık ve Kapalı Kasa Arıtma Cihazlarında Membran Filtre Nasıl Değiştirilmeli ?
Membran filtre açık ve kapalı kasa cihazlar için değişim süreci aynıdır. Bu nedenle aynı başlık altında anlatacağım . Membran filtre su arıtma cihazlarında en önemli olan filtredir. 2 adet çıkışı bulur temiz ve kirli su çıkış yuvaları vardır . Membran filtre suyunuzdaki kireci , bakterileri  arıtarak suyunuzu temizler atık yuvasından gidere gönderir. Temiz su çıkışından ise arıtılmış suyu mineral ve alkali kazanması için diğer filtrelere gönderir.
 Membran Filtreye El ile Temas etmeyin , Mutlaka Plastik Kısmından Pense yardımı ile tutun, İlk yapmanız gereken membran yuvasının üzerindeki hortumu çıkartın aksi takdirde yuvanın kapağını sökemezsiniz. Daha sonra membran anahtarınız ile saat yönünün tersine olacak şekilde çevirerek açın. Bazen membran filtre başlıkları oringlerinin sıkışması nedeni ile zor açılır bu durumda ise sıcak su ile ıslatarak yumuşatın ve kolayca söküldüğünü göreceksiniz.  
Daha sonra ise membran filtrenin plastik kısmını pense yardımı ile tutarak yuvaya oturdun . Bu işlem sırasında membranın 2 adet oring inin yuvadaki kısma tamamen oturduğundan emin olun aksi takdirde bu işlemi tam olarak yapmazsanız membran filtre tam arıtma işlemini yapamaz. Membranı yuvasına takdıktan sonra aynı şekilde membran kabının kapağını kapatın ve membran filtre değişim işlemini bitirin.
Açık ve Kapalı Kasa Cihazlarda Alkali , Mineral , Detox ve Tatlandırıcı Filtrenin değişimi Nasıl Yapılır ?
İlk ön 3 filtremizi ve membran filtremizin nasıl değişmesi gerektiğini öğrendik . Sırada ise alkali , mineral , detox ve tatlandırıcı filtrenin nasıl değişmesi gerektiğini anlatacağım. En çok kafaları karıştıran kısım da tam olarak burasıdır. Bu filtrelerin sıralamaları nasıl olmalı ? 
5 Filtreli ( Açık Kasa ve Kapalı Kasa ) Arıtma Cihazlarında filtre sıralaması : 
1. Filtre ( 5 Mikron ) 
2. Filtre ( CTO yada Gac Karbon )  ( Çift Karbonlu Set Kullanıyorsanız GAC Karbon Her zaman Ortada Olacak , Cto İse 3. Filtre Olacak ) 
3. Filtre ( 1 Mikron )
4. Filtre ( Membran Filtre )
5. Filtre ( Tatlandırıcı )
6  Filtreli ( Açık Kasa ve Kapalı Kasa ) Arıtma Cihazlarında filtre sıralaması : 
1. Filtre ( 5 Mikron ) 
2. Filtre ( CTO yada Gac Karbon ) ( Çift Karbonlu Set Kullanıyorsanız GAC Karbon Her zaman Ortada Olacak , Cto İse 3. Filtre Olacak )
3. Filtre ( 1 Mikron )
4. Filtre ( Membran Filtre )
5. Filtre ( Alkali )
6. Filtre ( Tatlandırıcı )
7  Filtreli Arıtma Cihazlarında filtre sıralaması : 
1. Filtre ( 5 Mikron ) 
2. Filtre ( CTO yada Gac Karbon )  ( Çift Karbonlu Set Kullanıyorsanız GAC Karbon Her zaman Ortada Olacak , Cto İse 3. Filtre Olacak )
3. Filtre ( 1 Mikron )
4. Filtre ( Membran Filtre )
5. Filtre ( Alkali )
6. Filtre ( Mineral )
7. Filtre ( Tatlandırıcı )
8  Filtreli Arıtma Cihazlarında filtre sıralaması : 
1. Filtre ( 5 Mikron ) 
2. Filtre ( CTO yada Gac Karbon )  ( Çift Karbonlu Set Kullanıyorsanız GAC Karbon Her zaman Ortada Olacak , Cto İse 3. Filtre Olacak )
3. Filtre ( 1 Mikron )
4. Filtre ( Membran Filtre )
5. Filtre ( Alkali )
6. Filtre ( Mineral )
7. Filtre ( Detox )
8. Filtre ( Tatlandırıcı )
Alkali , mineral , detox ve tatlandırıcı filtremizi ' de değiştirmiş olduk. 
Filtre Değişiminden Sonra Mutlaka Yapılması Gerekenler
Tank vanasını mutlaka kapalı tutun tank en son işlemdir . 
Arıtma Cihazınızı Tezgahınızın üzerinde alın. 3. Filtrenin çıkış hortumunu lavaboya tutun ve şebeke suyunu acın 5 Dk boyunca 3 filtrenin kirli suyunu yıkayın. Filtreler 5 dk içerisinde durulanınca şebeke suyunu kapatın ve 3. filtrenin çıkışını yerine takın.
Daha sonra Şebeke suyunu açın bütün filtrelere su dolduğundan emin olun , Tank Vanasının Halen daha Kapalı olduğundan Emin olun  tank ile işlem en son olacaktır. Tüm filtrelere su dolduktan sonra arıtmanın musluğunu açın ve 5 dk kadar suyu boşa akıtın. 
Bu işlemi yaptıkdan sonra artık tank vanasını açabilirsiniz.  Arıtmanızın musluğunu kapatın ve suyun  ortalama 50 -60 dk içerisinde tankınıza dolmasına izin verin.
1 saat sonunda tanka dolan suyu arıtma musluğunu açarak akmasına izin verin.
Tanka dolan suyu tamamen boşaltın ilk tank suyunu kullanmayacağız . nedeni ise tankımızın içini temizlemek. bir sonraki dolumu kullanmaya devam edebilirsiniz.
Filtre değişim işlemi  aslında bukadar basittir. Buzsu arıtma sistemleri olarak sizlere her zaman yardımcı olmaktan mutluluk duyarız . Sizlerin için chat kısmımız her zaman açıktır. Bizlere oradan ulaşarak aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.  Sağlıklı günler Dilerim.
❤️En İyi Su arıtma Filtresi Hangisidir?
En İyi Filtre Seti Filmtec Membran içeren Filtre setleridir.
❤️Su Arıtma Filtresi Seçerken nelere dikkat etmeliyiz?
Filtre Seçerken tanınmış Mağazalardan almanız ve ayrıca Filtre Setinin NSF sertifikasını Sormalısınız.
❤️Su Arıtma Filtre Sıralaması nasıl yapılır?
Filtre Seti Sıralama yaparken 1. Aşama 5 Mikron Tortu Sediment Filtre, 2.Aşama CTO karbon Filtre, 3.Aşama G.A.C Karbon Filtre, 4.Aşama Reverse Osmosis Membran Filtre, 5. Aşama Son Karbon Tatlandı


Tavsiye Kategori: Manyetik Kireç Önleyici
Tavsiye Yazı: En İyi Su Arıtma Cihazı

Bir yorum yap

Taksit Seçenekleri